5 plusi, kas piemīt tikai maziem dzīvokļiem

ka_iekartot_mazu_dzivokliSkapji piepildīti līdz pat malām. Kas neietilpst skapī, tiek salikts uz tā. Virtuvē trijatā darīt nav ko… Un, lai nokļūtu līdz galdam, vispirms jāsaliek kopā dīvāns.

Laikam jau šie „labumi” ir pazīstami lielākajai mazo dzīvokļu īpašnieču daļai. Un droši vien visām, kuras mīt mazos dzīvokļos, liekas, ka šādiem dzīves apstākļiem ir tikai mīnusi vien un par plusiem var runāt tikai ar humoru un caur asarām. Varbūt tomēr tā nav? Un vai kaut ko var mainīt?

Nu, pirmkārt, jau, laikam, dzīvojot mazā dzīvoklī, tomēr nedrīkst aizmirst par humora izjūtu un pozitīvu skatījumu uz dzīvi. Tu neticēsi, bet mazam dzīvoklim ir arī savi plusi, kuru, starp citu, nav lielu dzīvokļu īpašniekiem.

1. Mazāk vietas – mazāk krāmu! Un tagad atgriezīsimies pie pārblīvētā skapja. Mūžīgā mazo dzīvokļu problēma ir tā, ka mantām nepietiek vietas. Ak, ja būtu vēl viens skapis un vēl viena istaba… Es tev atklāšu šausmīgu noslēpumu. Lai vai cik tev nebūtu skapju un istabu , to vienmēr trūks! Un burtiski pirms dažām dienām es to pārbaudīju uz savas „ādas”. Es pārvācos no mazākas dzīves vietas uz lielāku, un vari neticēt, kaut arī pateicoties šai pārvākšanai atbrīvojos no ļoti liela lieko mantu daudzuma, vairāk vietas tām nekļuva. Es nojaušu kāpēc, bet par to citreiz… Smaidiņš.

Jā, un starp citu, lai cik tas dīvaini neskanētu, mūsos ir kaut kas no grauzējiem. Arī mums ir raksturīgs aizpildīt ar savām mantām (krājumiem) visu savas „aliņas” platību… Pie tam par pusi no tām mēs nemaz neatceramies. Mazs dzīvoklis? Liels pluss! Jo mazāk vietas, jo mazāk šī sloga: „It kā nevajag, bet arī izmest žēl – lai paliek”.

maza_dzivokla_iekartosana (4)maza_dzivokla_iekartosana (3)

2. Mazs dzīvoklis – liela ekonomija! Diezgan banāls, taču izteikts pluss. Jo mazāk kvadrātmetru, jo mazāk par tiem maksāsi. Sāc dusmoties šaurības dēļ? Labi…Tagad iedomājies, ka tu dzīvo plašā, lielā dzīvoklī… Tagad paņem savu rēķinu, kurš tev būs jāapmaksā kā nākamais un sareizini to ar 3. Un tad ar 12 (par visu gadu). Oho! Un tagad sevi apsveic – tu esi ieekonomējusi šādu naudas summa! Un tagad vari sākt plānot, kurp tad par šādu summu varētu aizbraukt. Smaidiņš

Bet, ja tu, sareizinot savu tagadējo rēķinu ar 3, redzi, ka tev nemaz nebūtu iespējas šādu rēķinu apmaksāt, tad par ko tu čīksti? Vienīgā izeja šobrīd (lai būtu iespēja tikt pie lielākas platības vai aizbraukt šajā ceļojumā) ir atrast labāk atalgotu darbu. Ja tev tas ir nepieciešams un tas ir tavos plānos, tad uz priekšu!

maza_dzivokla_iekartosana (2)maza_dzivokla_iekartosana (6)

3. Mans dzīvoklītis nav viesnīca! Brīnišķīgi, ja tu uzturi kontaktus ar ģimeni un tev ir daudz radu. Diemžēl, pastāv īpaša tipa ģimenes locekļi, kas to izmanto visā pilnībā. Viņi mīl ierasties bez aicinājuma, tikai lai pārnakšņotu un ‘nakšņo” gandrīz vai mēnesi. Viena lieta, ja viņi ir gaidīti viesi. Un pavisam kas cits, ja tu ar viņiem nemaz tik ļoti negribētu kontaktēties, ja vien viņi nebūtu tavi radinieki. Neliela dzīvojamā platība ir absolūts vietas trūkums – līdz ar to, ideāls iemesls atteikt pieklājīgi. Šādam iemeslam iebilst grūti. Bet, ja tu dzīvotu plašā dzīvoklī, būtu vien jāpacieš…

4. Uzkopšana var būt dažāda… Nesen par to runājām CIK ĻOTI dažreiz negribas veikt mājas uzkopšanas darbus… Slinkums sakopt virtuvi un vienu-divas istabas? Nu tad iedomājies sevi kā laimīgu 100 kv.m. dzīvokļa vai divu stāvu mājas īpašnieci! Lai kaut vai pārietu pār visām šīm platībām ar putekļusūcēju, tev būs vajadzīgas pāris stundas. Nemaz nerunājot par visu pārējo. Ja tev piederētu šāda platība, tad brīvo laiku būtu jāziedo kārtības uzturēšanai telpās. Bet mazā dzīvoklī tu šo laiku vari tērēt kaut kam daudz patīkamākam. Nu, vai kļuva vieglāk?

maza_dzivokla_iekartosanamaza_dzivokla_iekartosana (5)

transformejamas_mebeles (2)

5. Šis burvju vārdiņš „remonts”. Tu esi ieplānojusi grandiozu remontu? Un jau aprēķināji izdevumus? Nu tad atgriezīsimies pie 2.punkta un pieplusēsim pie šīs summas vēl 2-3 istabu remonta izdevumus. Arī tas ir pluss – ne tik spilgts, bet tomēr. Un vēl – tu jau zini, ka parasti remonts ievelkas… Un remontējamā dzīvoklī dzīvot nav viegli. Ātri vien apnīk klupt pret krāsu bundžām un savā somā atrast veco tapešu gabalus. Bet tavā mazajā dzīvoklītī šis „brīnišķīgais periods” beidzas daudz ātrāk. Kaut vai tāpēc vien, ka uz remonta laiku padzīvot citā istabā iespējas nemaz nav.

Un nevajag aizmirst arī par to, ka, pareizi izplānojot, arī mazu dzīvokli var pārvērst ērtā un mājīgā dzīvojamā telpā.

Iebūvētie skapji līdz pat griestiem vizuāli aizņem mazāk vietas nekā parastie. Tāpēc tie var būt ļoti ietilpīgi.

Japānā mazos dzīvokļos platību izmanto ekonomiski un praktiski. Tur ir ļoti izplatīti nelieli skapīši – vieta tiek izmantota pat zem griestiem, savukārt uz grīdas cilvēkiem vietas paliek daudz vairāk.

Šobrīd eksistē daudz tādu mēbeļu variantu, kas domātas tieši maziem dzīvokļiem. Labs variants ir mēbeles-transformatori, kuras var ātri salikt un izvilkt. Kā arī mēbeles, kas apvieno divas funkcijas (piemēram, gulta ar izbīdāmām atvilktnēm zem tās vai arī divstāvīgas mēbeles, piemēram, pirmajā stāvā – galds, otrajā – gulta).

P.s. Ja gribi ieraudzīt foto lielāku, nospied uz tā ar “peles” kreiso taustiņu.

transformejamas_mebeles (3)transformejamas_mebeles

Laikam jau vienīgā patiesā mazas dzīvojamās platības problēma ir tā, ka tajā dzīvojošiem cilvēkiem trūkst personīgās telpas. Bet arī to var atrisināt viegli. Šajā gadījumā palīgā var nākt salokāmas durvis, aizslietņi. Tos jebkurā momentā var viegli atvērt, bet salocītā veidā tie aizņem maz vietas. Ar aizslietņiem var nodalīt gultas vietu vai vietu, kur mācās bērns.

maza_dzivokla_planosana

maza_dzivokla_iekartosana_5

Protams, daudz nopietnāks variants ir bīdāmās durvis. Ar to palīdzību var atdalīt guļamzonu no viesu istabas zonas. Vai arī bērnistabas daļu no pieaugušo uzturēšanās zonas. Ja tiek izmantota pareiza pieeja, mazs dzīvoklis var pārvērsties brīnišķīgā, mājīgā dzīves vietā.

transformejamas_mebeles (4)transformejamas_mebeles (5)

Bet īpaši sarežģītos gadījumos, kad nekādi šie plusi nelīdz, ir vēl viens drošs veids. Uzaicini tomēr pie sevis padzīvot radiniekus vai draugus. Lai daži cilvēki paciemojas vairāku dienu garumā. Bet kad viņi aizbrauks prom, tu pilnībā sajutīsi cik tev ir brīvs un jauks dzīvoklis!

Caur asarām un caur humoru, bet tomēr – IR taču labi apzināties, ka tavam mazajam, dažreiz pat kaitinoši mazajam dzīvoklim, ir savi plusi. Vai ne?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • edna

  Lielisks raksts!
  Tiesi tagad iekartoju vienu dzivokli, kas ir tikai 20 kvadratmetru mazs.mazu, bet lidz sikumam pardomatu un bez liekiem kramiem.Bus gulamzona,edamgalds ar 4 kresliem, virtuves zona, koridors un vannasistaba.Iemesls tikt valaa no iekrajusajiem sikumiem, kuriem gada laikaa pat nepieskaries…….

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata