Vēl 8 padomi, kā vizuāli palielināt istabu

maza_dzivokla_iekartosana

Tev liekas, ka tavs dzīvoklis ir bezcerīgi mazs un pat minimums mēbeļu un gaišie sienu toņi šo problēmu nespēj atrisināt? Neskumsti, varianti ir un jau būs krietni labāk, ja no tiem, kas būs minēti šajā publikācijā, izmantosi kaut vai dažus. Pirms kāda laika par to, kā iekārtot mazu dzīvokli, 8 padomi jau tika ievietoti. Izrādās, ka iespēju ir krietni vairāk. Tāpēc šodien  – nākamie 8 padomi.

Tumšā puse.

Ir zināms, ka interjera noformēšana gaišos pasteļtoņos telpu vizuāli padara plašāku. Bet pavisam nedaudzi zina, kā šo efektu var pastiprināt vēl vairāk – viena no sienām ir jānokrāso tumšā krāsā.

maza_dzivokla_iekartosanamaza_dzivokla_iekartosana

Šāds akcents vizuāli sienu atbīdīs dziļumā un, pateicoties tam, telpa liksies plašāka. Pie tam nav obligāti siena jākrāso melnā vai tai tuvā krāsā.

maza_dzivokla_iekartosana (3) maza_dzivokla_iekartosana (2)

Labāk izvēlēties tumšus, piesātinātus pelēkā, zaļā vai zilā toņus.

Spoguļi.

Spoguļvirsmas gaismu atstaro un izklīdina, tādejādi telpu padarot gaišāku un plašāku. Īpašu efektu ar spoguļiem var panākt šaurā telpā.

maza_dzivokla_iekartosana (2)maza_dzivokla_iekartosana

Piemēram, vienu sienu noklājot ar spoguļiem, var „paplašināt” šauru koridoru. Diezgan labs efekts panākams, ja spoguļus izkarina viesistabās.

maza_dzivokla_iekartosana (3)maza_dzivokla_iekartosana (4)maza_dzivokla_iekartosana

Printi.

Visi uzkrītošie noformējuma elementi,tādi kā spilgti krāsaini printi, ir jāizmanto ļoti uzmanīgi. It īpaši nelielās telpās.

maza_dzivokla_iekartosana

Mazā telpā raibs raksts iederēsies tikai uz pleda, spilvena vai galda lampas. Pārējās mēbeles (krēslus, dīvānus, galdu utt.) ieteicams noformēt bez uzkrītošiem elementiem.

maza_dzivokla_iekartosana (2)maza_dzivokla_iekartosana_3

Stikla galds.

Mazās istabās ļoti labi iederas stikla galdi.

maza_dzivokla_iekartosana (2) maza_dzivokla_iekartosana (3)maza_dzivokla_iekartosana (4)

Šāds galds „neatņem” platību, jo tam var redzēt cauri. Tieši šī iemesla dēļ tas ideāli iederas nelielu dzīvokļu interjeros.

maza_dzivokla_iekartosanamaza_dzivokla_iekartosana (5)

Papildus apgaismojums.

Arī apgaismojuma līmenis ietekmē telpas izmēru uztveri. Tāpēc, ja vēlies vizuāli paplašināt telpu, „pievieno” tai vairāk gaismas.

maza_dzivokla_iekartosana (2)maza_dzivokla_iekartosana

Logos ieteicams piekārt vieglus, puscaurspīdīgus aizkarus, bet ne žalūzijas vai blīvus nakts aizkarus. Labu efektu var iegūt, ja ierīko gaismu pa telpas perimetru.

Krāsas vienotība.

Ir kāda maza viltība, kā jebkuru istabu vizuāli padarīt plašāku un mājīgāku. Iegādājieties mēbeles un aizkarus tādā pašā vai līdzīgā tonī kā sienas.

maza_dzivokla_iekartosanamaza_dzivokla_iekartosana_5

Šāda krāsas risinājuma vienotība vizuāli telpas noformējumu apvieno vienā veselā un nesaskaldīs interjeru krāsu laukumos.

Nelielas mēbeles.

Mazās telpās nebūtu ieteicams izvietot masīvas, apjomīgas mēbeles, kas aizņem daudz vietas.

maza_dzivokla_iekartosana

Masīvu klubkrēslu, skapju, galdu un grāmatplauktu vietā labāk iegādāties kaut ko, kas neaizņem daudz vietas un nerada smagnēju iespaidu.

Paklājs.

Gribas uz grīdas paklāju? Tad būs jāatsakās no maziem, raibiem paklājiem. Vispareizāk ir izvēlēties lielu pasteļtoņu paklāju, kas noklāj visu grīdas platību.

maza_dzivokla_iekartosana_15

Cilvēka skatiens parasti intuitīvi slīd gar paklāja malām, tāpēc liels paklājs telpu „izstieps” pa visu perimetru, tā vizuāli to padarot lielāku.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Ar mīļiem sveicieniem mums visiem,                Aija

 •   Meitenes, šodien īsi un konkrēti: TOP-10 janvāra-februāra perioda pirkumi mūsu vidū nu jau daudzu sieviešu iemīļotajā e-veikaliņā. To ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Inga

  MAN IR TIEVA GARA Maza izmēra istaba,sķērsām ir tikai logs.Esmu domājusi par kādu telpisku fototapeti vai lielu telpisku zīmējumu sienas jau ir baltas,palodze puķēs,tā gribas ko pārkārtot,bet…..sēžu un adu.paldies ka pacēlāt šo tēmu

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata