Kā atbrīvoties no ziemas krājumiem viduklī

liekais svarsZiema ir prom, bet kā „dāvanu” mums daudzām ir atstājusi pāris liekus kg. Viss jau tikai tāpēc, ka aukstajā laikā mēs uzvedamies nedaudz citādāk: ēdam vairāk saldumus, treknāku ēdienu un mazāk kustamies… Viss ir tikai likumsakarīgi – kā uzvedamies, to dabūjam pretī.

Toties, tagad pavasaris ir klāt un liela daļa no mums noteikti  no šīs „dāvanas” gribētu atbrīvoties.  Un kā apgalvo dietologi,  no „ziemas kilogramiem” iespējams atbrīvoties bez īpašas piepūles. Tamdēļ ir nepieciešams mainīt dzīves stilu un ēdienkarti. Tad pamēģināsim kopā.

Nu ko – tagad ķersimies klāt pie praktiskākām lietām un konkrētām darbībām!

Nedaudz par faktu, kas ir noticis. Par mīkstu, apjomīgu un ļenganu kļuvušais vēders visvairāk kaitina sava estētiskā izskata dēļ. Ar katru dienu nepatīkamāk kļūst sevi  redzēt spogulī un vēl nepatīkamāk domāt par to, kā uz tavu izskatu reaģēs apkārtējie un vēl neomulīgāk kļūst, iedomājoties vasaras pludmali vai jūrmalu…

Nevēlos ne izdabāt, ne lišķot – tās vēl nav visas problēmas. Aptaukošanās spēcīgi ietekmē arī veselību. Nesenie zinātnieku pētījumi pārliecinoši pierādīja, ka tauku kārta uz vidukļa ir tiešas briesmas sirdij! Japavasara liekais svars tauki uz gurniem un stilbiem ir zemādas problēma, tad tauki uz vidukļa un vēdera – iekšējā. Tas veicina tādu slimību rašanos kā diabēts, metaboliskais sindroms, sirds-asinsvadu slimības. Apaļīgi cilvēki, kā likums, cieš arī no tūskas. Viņi izjūt smagumu un nogurumu kājās, kā arī nepatīkamas un sāpīgas vēdera uzpūšanās sajūtas.

Ar ko tad sākt?

Pirmais, kas vienmēr mums visām ienāk prātā ir presītes vingrojumi, vai ne? Bet, ja tas netika darīts laicīgi un tauku kārtiņa vēdera zonā ir jau diezgan nopietna, tad šie vingrojumi nesniegs nekādu efektu. Muskuļi kļūs stingrāki, bet tauku kārta, kas tos ir noslēpusi, nezudīs. Tāpēc tikt no tās var palīdzēt tikai kompleksas darbības.

Vispirms ir jāpiemetina tas, ka katrā konkrētā gadījumā ir nepieciešama individuāla pieeja. Tāpēc vislabāk ir konsultēties ar ārstu-dietologu un terapeitu.

Bet, kā likums, šie cīņas principi un metodes iekļaus sevī sekojošu:

Ēdienkarte

Tai jābūt bagātai ar graudaugiem un šķiedrvielām. Pārtikā jāiekļauj cik vien var vairāk rupja maluma maizi, dārzeņus un augļus. Netreknai gaļai, zivīm, piena produktiem arī ir sava vieta tavā ēdienkartē, tikai visu ar mēru. Bet no konditorejas izstrādājumiem, treknas gaļas un sviesta būs jāatsakās pilnībā. Zinu, zinu – tas nav viegli, lai neteiktu vairāk…

Ēd gudri

Pat pašu pareizāko ēdienu dienas gaitā ir gudri jāsadala. Vislabāk ēst 5 x dienā, vienā reizē patērējot 200 -500 kkal. Pie tam vielu maiņai ir jādod atpūta. Pauzei starp vakariņām un brokastīm ir jābūt ne mazākai par 10-12 stundām.

Ir produktu grupa, kura paātrina metabolismu. Tieši šos produktus ēdienkartē ir jāiekļauj vēl vairāk. Tie ir greipfrūti, ananāsi, dažādas specijas, netrekni piena produkti, trekna zivs, zaļā tēja, matē tēja.

Smagā pārtika, kā likums, tiek  sagremota ļoti slikti un bieži vien tiek  „nolikta maliņā” resnajā zarnā kā šlakvielas un citi atkritumi.  Tad, lūk, no tā arī veidojas mūsu „vēderiņš”. Neaizmirsti, ka šie „atkritumi”  arī pūst un sāk veidot gāzes, kas tūlīt pat un ļoti nopietni ietekmē tavu veselību.

Par diētām

edienkarteVēlēšanās ātrāk atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, daudzām sievietēm liek rīkoties nepareizi – uzsākt striktu diētu vai, vēl sliktāk – badošanos. Tas nenesīs nekādu labumu! Ja organisms laikā nesaņem  ogļhidrātus, viņš sāk „meklēt” alternatīvus enerģijas avotus un līdz ar to mainās vielu maiņa.

Ja tu dienas gaitā dzersi tikai ūdeni vien, nākamajā dienā organisms sāks pārstrādāt proteīnus, bet tas ir trieciens tavai imunitātei. Daudz pareizāk ir rīkot atslodzes dienas, piemēram kefīra atslodzes dienu. Tādā dienā jādzer kefīrs, to noteikti papildinot ar   šķiedrvielām. Atslodzes dienas var rīkot 1-2 reizes nedēļā.

Organisma attīrīšana

Nevienam nav noslēpums, ka organisma aizsārņošanai ir liela loma metabolisma palēlināšanās procesos un kā likumsakarība pēc tam notiek liekā svara veidošanās. Tāpēc sākot cīņu ar tauku krājumiem vidukļa zonā, vispirmām kārtām sāc ar organisma attīrīšanas procedūru no šlakvielām un toksīniem.  Palīglīdzekļi šai procedūras veikšanai var būt gan dažādas tējas , speciāli dzērieni, kas attīra, sadedzina taukus un vienlaikus tonizē ādu un muskulatūru. Ja ir tāda iespēja, tad to izmanto noteikti!

Un tagad, kad ir īstais laiks, beidzot atklāšu arī savu, savas ģimenes un daudzu, daudzu draugu un paziņu pieredzi, kas ilgst jau trešo gadu. Stāsts būs īss. Par to, ka šai pieredzē ar jums padalīšos es lielījos jau sen, bet viss jau dzīvē notiek tā, kā tam jānotiek, jo tieši šodien pēc pāris mēnešu pārtraukuma es šo tēju atkal atsākšu lietot. Arī man šis tas ir paspējis uzkrāties ;). Pie tam, ir klāt pavasaris, kad mums visām kaut vai tāpēc vien, ka labāk jāizskatās, par organisma attīrīšanu ir jāpadomā noteikti. Ko pielietosi savā gadījumā, izvēlies pati, bet es pastāstīšu par „savu tēju”.

Tā ir organismu attīroša tēja, ko ASV klīnikās izmanto jau 25 gadu garumā.  Tēja, kuras darbību, efektivitāti, rezultātus ļoti labi pārzinu un tā ir Dr. Miller`s Holy Tea. Tā ir tēja, kas šo dažu gadu laikātejas tase (2) ieguva neticamu popularitāti un atsauksmi ne tikai ASV, bet arī visā Eiropas, Baltijas un bijušās PSRS valstu teritorijās.

Efekts ir ļoti jūtams un tūkstošiem lietotāju pārbaudīts. Šo tēju jālieto, pirmkārt, organisma attīrīšanas nolūkos un, otrkārt, gadījumos, ja ir traucēta vēdera izeja vai jau ir sākušās  vēdera aizcietējuma problēmas. Nevēlos tērēt tavu laiku, lai stāstītu par šo tēju, par tās iedarbību, bet izdarīsim visu daudz vienkāršāk. Par cik ir pagājuši 5 gadi, kopš šo tēju lieto ļoti daudzi cilvēki ne tikai ASV, bet, kā jau teicu, arī „mūsu pusē”, tad ieej šai atsaucē (domāju, ka tu esi no tām 40-gadniecēm, kas krievu valodu saprot), un izpēti visu, kas tevi interesē par šo tēju, tās sastāvu utt. un izlasi visas atsauksmes, kas tur ir sakrājušās. Man jau ir sakrātas arī vairākas mūsu bloga lietotāju atsauksmes. Un, ja rodas kādi jautājumi vēl, vari man uzrakstīt uz e-pastu, ko atradīsi sadaļā par blogu .

Nav svarīgi kādu līdzekli  vai procedūru sava organisma attīrīšanai šai pavasarī izmantosi tu.  Varbūt tev ir sava tēja, tevis jau pārbaudīta vai draudzenes pārbaudīta un ieteikta. Svarīgi, ka tu šos padomus ņemsi vērā un vēl svarīgāk – izdarīsi.  Bet tagad pārejam pie nākamajiem soļiem.

Dzer ūdeni

dzert udeniPēc blogā šobrīd ieliktās aptaujas redzu, ka daudzas to tiešām arī dara. Ūdens veicina organisma attīrīšanas procesus.

Šķidrums, kas nonāk organismā (ieteicams tīrs, negāzēts ūdens) izskalo kaitīgās vielas un veicina vielu maiņas paātrināšanu. Šai gadījumā tēja, kafija vai sulas netiek skaitīts kā šķidrums – vielu maiņas paātrinātājs. Pirmo glāzi vēlams izdzert no rīta, tukšā dūšā, bet pēdējo – pusstundu pēc vakariņām un pēc tam neko vairs neēst.

Protams, lai strauji mainītu pierasto dzīves stilu un ēdienkarti, nepieciešams gribasspēks un sava veida piespiešanās un sevis disciplinēšana. Bet tavas pūles pēc laika atalgosies un tu atkal savā spogulī ieraudzīsi skaistu augumu.

Ādas tonusam

Šajā visā procedūru un pasākumu jūklī neaizmirsti arī par ķermeņa ādu, kura brīdī, kad notiek ķermeņa svara maiņa, cieš pati pirmā. Lai nezaudētu ādas tonusu, pamēģini izmantot ūdensaugus – fukusu un lamināriju. Saskaroties ar ādu, šie augi kā sūklis paņem sevī lieko audu šķidrumu un palīdz aktīvi sašķelt zemādas taukus.

Tādu ietīšanās procedūru ļoti viegli ir veikt mājas apstākļos: paņem 1 tējk. fukusa vai laminārijas pulveri, aplej ar ūdeni, paturot tā 1 stundu. Kad masa būs uzbriedusi , pievieno 1 tējk. medus un tikpat daudz alojas sulu un visu labi samaisi. Tad izkarsējies diezgan karstā vannā, izdari pīlinga procedūru (ieberzē ādu ar jūras sāli un olīveļļu vai citu jau iemīļotu ķermeņa kopšanai domātu sviestu). Pēc tam uzklāj uz ādas pagatavoto masu, ietinies plēvē un 20 minūtes atpūties. Pēc procedūras ieej dušā, iesmērē ķermeni ar krēmu. Vislabāk, ja tas būtu pretcelulīta krēms.

Kustību aktivitātes

kustibas
Kā jau teicu, tikai sporta nodarbības vien tavu figūru nepadarīs skaistu un vingru. Bet, ja to darīsi kompleksi – kopā ar diētu, kustībām, fiziskām aktivitātēm, tad rezultāti kļūs pamanāmi. Un visai drīz.
Īpaši efektīvi ir anaerobie vingrojumi, kuru laikā palielinās skābekļa apmaiņa: braukšana ar velosipēdu, skriešana un peldēšana. Var nodarboties arī ar soļošanu –  apmēram 60 min. dienā.

Liekas, ko gan var līdzēt staigāšana…? Lielais vairums no mums ir tik aizņemtas, ka nav laika, lai to tērētu staigāšanai kājām. Izrādās, ka vienas stundas enerģiska pastaiga sadedzina tikpat daudz kaloriju cik divas stundas nodarbību trenažieru zālē.

Plāns un personīgo darbību plānošana

planosanaUn tagad uzvāri sev zaļās tējas tasi, apsēdies un uzraksti uz papīra šos punktus:

ēdienkarte (tava diēta)+ ūdens;

organisma attīrīšanas programma;

kustības un fiziskās aktivitātes;

kosmētikas procedūras.

Kas ir tās darbības, ko tu vari ieviest papildus savā ikdienas ritmā, ja PATIESI nolēmi ieraudzīt sevi spogulī sev tīkamu? Tev jāzina, ka bez pūliņiem un sevis pašdisciplīnas neiztikt! To tu ņem vēra uzreiz un noteikti jau arī zini.

Un tātad, atbildi sev uz šiem jautājumiem:
•    Kā tu spēsi mainīt, tātad uzlabot savu ēdienkarti, ar ko konkrēti, kad? Kurā brīdī pierasto ēdienu vari aizvietot ar dārzeņu salātiem  vai augli vai kaut ko citu, vieglāku, noderīgāku.
•    Ūdens – ja tu līdz šim neesi lietojusi  tīru, negāzētu ūdeni vismaz 1-1.5 litrus dienā, bet uzskatīji, ka gana ar tēju un kafiju, tad kā tu šo situāciju mainīsi? Iesaku visas pārmaiņas darīt pamazām, sevi pieradinot. Piemēram, katru nedēļu izdzert par 1 glāzi ūdens dienā vairāk nekā līdz šim. To visu es iesaku tāpēc, ka zinu – viegli ir ieteikt vai uzrakstīt, bet izdarīt – tā jau ir cita „opera”.
•    Kustības? Nav laika pastaigām? Izdomā kā tu vari atrast laiku no rīta, pa dienu vai vakarā kaut vai 10-15 min. fiziskām aktivitātēm, vingrojumiem mājās. Kaut vai pavisam vienkāršiem. Tās JAU būssieviete domā pārmaiņas. Bet, varbūt, beidzot vari sadūšoties un kaut vai 1x -2 x nedēļā sākt apmeklēt sporta zāli vai baseinu? Kuras būs tās dienas? Konkretizē savu plānu cik vien vari tuvāk izpildīšanas realitātei. Nedomā, ka vajadzētu izdarīt, bet gan ieplāno – KAD tas notiks.
•    Atrodi sava organisma un zarnu trakta attīrīšanas programmu – tēja, cits veids. Šis ir ļoti svarīgs punkts, patiesībā pats pirmais, neatkarīgi no gadalaika vai nodomiem.
•    Kosmētikas procedūras – ja vari atļauties, ej uz saloniem. Ja nē, tad atrodi internetā procedūras, maskas, kompreses, ko vari pielietot mājās. Izdomā konkrēti savu plānu – kad tu to darīsi, kuras dienas vakaros,  ko darīsi konkrēti, kas tamdēļ jāiegādājas.

Nav viegli mainīt ierastās lietas, paradumus, tradīcijas, domāšanas veidu,  pat kustību virzienus. Tāpēc atkārtoju vēlreiz – dari to pamazām, pēc konkrēta plāna, lai neradītu sevī pretreakciju, lai neiezagtos doma, ka  tev tas ir ļoti grūti un beigās visu pamet novārtā. Tāpēc uzraksti visu, saplāno.

Un pastāsti mums pēc laiciņa kā sokas!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Ne visiem patīk tēju uzliet mazajās tējkanniņās. Ir daudz vienkāršāk un ātrāk iemest krūzītē tējas paciņu, apliet to un pēc pāris minūtēm dzert. T ...

 • Ingvers ir labs palīgs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Ingvera tēja nu jau ir pazīstama gandrīz katrā mājā – citā tā ir iecienīta vairāk, citā m ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 226

Man ir ko teikt »

 
 • izolde

  Ja interese ir par so teju,vina tiesam ir laba,lietoju jau vairakus gadus,bet ar diezgan lieliem partraukumiem,bet esmu loti apmierinata,iesaku.Sakums pasmags,bet LABS iznakums. Lai veicas.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata