Laimīgi pēc 45

laimigi_pec-40Kā tev liekas – kādā vecumā cilvēki jūtas vislaimīgākie? Lai cik tas neliktos dīvaini, nemaz ne jaunības gados!

Saskaņā ar Lielbritānijas Jorvikas universitātes psihologu pētījumiem, laimes sajūtas līmenis sāk pieaugt pēc 45 gadiem un apmierinātību ar dzīvi cilvēks izjūt tikai tad, kad tā gandrīz ir beigusies. Pie šādiem secinājumiem zinātnieki nonāca eksperimentu rezultātā.

Vairāk, kā 10 tūkstošu iedzīvotāju dzīvi Lielbritānijā un ASV eksperti novērtēja pēc astoņiem parametriem – tādiem, kā kopējā veselības stāvokļa pašvērtējums, fizisku sāpju klātbūtne, sociālā dzīve un psihiskais stāvoklis. Izrādās, ka jauniem cilvēkiem gandarījuma sajūta par dzīvi pamazām samazinās, bet vecumā pēc 45 tā atkal sāk pieaugt.

Ar ko tas saistīts? Šo pētījumu vadītājs Saverio Streindžers uzskata, ka ar gadiem cilvēki sāk mazāk pievērst uzmanību nepatīkamām situācijām un pret problēmām gūst sava veida imunitāti.

Mazi bērni ir pārliecināti, ka viņiem pieder visajauniesu_dzive pasaule. Tomēr ar gadiem jaunie cilvēki sāk apzināties, ka tas tā nav un viņiem liekas, ka nesaņem visus labumus, kurus ir pelnījuši. Piemēram, viņi sāpīgāk pārcieš dažādas neveiksmes, zemu sociālo statusu, finanšu trūkumu, neveiksmi personīgajā dzīvē. Viņi vairāk pārdzīvo, ja rodas problēmas ar veselību, jo tas neļauj dzīvot komfortablu dzīves veidu, kas saistīts ar izklaidi un citiem priekiem. Jaunus cilvēkus ļoti nomāc atšķirība starp vēlamo un patieso un tamdēļ viņi jūtas nelaimīgi.

Tuvojoties 45 gadu vecumam, cilvēks parasti iegūst dzīves pieredzi un stabilu skatījumu uz dzīvi. Mēs sākam samierināties ar neveiksmēm un mācāmies vērtēt to, kas mums pieder, piemēram, draugus, darbu un ģimeni. Bez tam, mēs apzināmies, ka šai vecumā mūsu veselība vairs nebūs ideāla un mācāmies adaptēties. Arī izklaides vairs nav tik ļoti svarīgas.

Stenforda universitātes eksperts – gerontologs Lora Karstensena, piekrītot kolēģa viedoklim, piebilst, ka vismierīgākais emocionālais stāvoklis cilvēkiem ir raksturīgs dzīves norieta posmā. Veci cilvēki mazāk izjūt trauksmi, nekā tas ir raksturīgs 20-30-gadīgajiem, labāk pārvalda savas negatīvās emocijas un mazāk atkarīgi no apkārtējo viedokļa. Viņiem vairs nav jāuztraucas par nākotni, nav jādomā par savu karjeru un nav jāiekārto personīgā dzīve, tāpēc var atļauties dzīvot šodienai.

Mūsdienu cilvēka galvenie stresa faktori ir darbs un personīgā dzīve. Bet vecumā šie faktori atkrīt. Cilvēks aiziet pensijā, bet viņa ģimenes statuss, kā likums, joprojām paliek stabils. Pat tuvu cilvēku nāve vairs netiek uztverta kā vispasaules traģēdija, par cik, vecumam tuvojoties, nāvi sāk uztvert kā neizbēgamu. Tāpēc vecāka gadagājuma cilvēki cenšas prieku atrast tajā, kas ir te un šobrīd.

apmierinati_ar_dziviStarp citu, līdzīgu pētījumu nesen veica Krievijā. Mūsu vienaudžiem jautāja, no kādiem faktoriem sastāv viņu priekšstats par laimi. Lai justos laimīgi, Krievijas iedzīvotājiem ir nepieciešams labs darbs, ģimene, tīrs gaiss, veselība un garīgs līdzsvars.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

P.s. Publikācijā izmantoti dati no interneta.

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata