Vienkārši ikdienas ieradumi, kas mums palīdzēs zaudēt lieko svaru

ka_zaudet_lieko_svaru

Baidos tā teikt, bet tomēr riskēšu: kura gan no mums (es domāju tās, kurām ir ap un pēc 40 un 50) nav kaut reizi vēlējusies atbrīvoties kaut vai no dažiem liekiem kilogramiem?

Eksperti uzskata, ka, lai sasniegtu vēlamo kg skaitu, ir gana, ja mēs ievērosim dažus noderīgus ieradumus. Lūk, daži no tiem. Un sākt varam jau šodien.

Vairāk miega

Miega trūkums noved pie pastiprinātas grelīna ražošanas. Grelīns ir hormons, kas provocē bada sajūtu. Zinātnieku pētījumi pierāda, ka tie, kas guļ mazāk par 7 stundām dienā, parasti uzņem vismaz par 300 kalorijām vairāk nekā tie, kas guļ gana ilgi.

Mazāk spirtotā alkohola

Gandrīz vai jebkuras diētas galvenais ienaidnieks ir alkohols, jo tas satur ne tikai daudz kaloriju, bet arī veicina apetīti un mazina mūsu gribasspēku. Ja no alkohola atteikties pilnībā nav iespējams, nedēļas laikā ieteicams izdzert ne vairāk kā 1-2 glāzes sausā vīna.

Prom no acīm…

Dietologi neiesaka turēt mājās pārtiku, kurā ir augsts rafinētā cukura, sāls un arī tauku saturs. Ja jūsu ledusskapī/plauktā šādi produkti joprojām atrodami, labāk tos ielieciet necaurspīdīgā konteinerī vai arī novietojiet tos uz visaugstākā/tālākā plaukta, kur tie mazāk „krīt acīs” un mazāk mūs kārdina.

Svēršanās piektdienās

Ļoti svarīgi, lai mājās būtu svari – tie palīdzēs mums kontrolēt liekos kg. Eksperti svēršanos iesaka veikt nevis katru dienu, bet gan piektdienās, lai varētu piefiksēt nedēļas laikā notikušās pārmaiņās, kā arī, lai sevi ierobežotu nedēļas nogalēs.

Pārtikas konteineri

Dietologi ir aprēķinājuši, ka, ja mēs nēsājam sev līdzi konteineru ar pārtiku, mēs gada laikā sevi varam pasargāt no pieciem liekiem likogramiem. Tomēr, ja ir iespēja, labāk dosim priekšroku veselīgām uzkodām, kas ietver salātus un pat sviestmaizes, jo tajās ir daudz šķiedrvielu un olbaltumvielu.

Mazāki šķīvji

Tiem, kas vēlas zaudēt lieko svaru, speciālisti iesaka izmantot neliela izmēra šķīvjus. Šis tik vienkāršais paņēmiens patērētās pārtikas daudzumu ļaus samazināt par aptuveni 10%, kas ir vismaz 100 kalorijas dienā.

Nedaudz „uguns”

Dietologi uzskata, ka pikants, ass ēdiens, samazina ne tikai apetīti, bet arī paātrina vielmaiņas procesu. Tāpēc pievienosim ēdieniem dažādas asās mērces un piparus. Tomēr ievērosim arī mēra sajūtu, jo pārmērīga mīlestība pret asiem un pikantiem ēdieniem var veicināt veselības problēmas.

Uzmanība

Mūsdienās cilvēku vidū ir ieperinājies ļoti slikts ieradums – ēst TV/ datora/viedtālruņa ekrāna priekšā, tādejādi uzmanību koncentrējot nevis uz ēdamo, bet uz ekrānā redzamo. Tomēr maltītes laikā vispareizāk būtu šos visus rīkus atlikt malā un baudīt burtiski katru ēdiena kumosu. Šāda pieeja sāta sajūtu paildzina un arī pasargās no pārēšanās.

Pie tam, ja šis kaitīgais ieradums ir kļuvis par regulāru, tad tas kļūst kaitīgs vēl arī ar to, ka tiklīdz mēs ieslēdzam TV vai datoru, mēs – vai tas nepieciešams vai nē, uzreiz dodamies virtuves virzienā… Un tas jau ir pavisam slikts ieradums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata