8 kļūdas veidojot virtuves dizainu

virtuves_iekartosana (2)Virtuve ir viena no populārākajām vietām mājā, jo tieši te ģimene sanāk kopā visbiežāk. Arī viesi ļoti bieži tiek aicināti uz virtuvi, tāpēc šīs telpas dizainam jāpievērš īpaša uzmanība.

Ja tuvākajā laikā tu esi ieplānojusi virtuves dizaina pārmaiņas vai pat remontu, ir vērts pievērst uzmanību astoņām, profesionālu dizaineru konstatētām visizplatītākajām kļūdām, kuras tiek pieļautas, iekārtojot virtuvi.

1. Absolūta garlaicība.

Veidojot jebkuras telpas dizainu, ir jābūt vispārējai idejai. Virtuve nav izņēmums. Tas nenozīmē, ka tev jāpasūta visas mēbeles no kokosa un sienas jānokarina ar āfrikas motīvu elementiem. Ir pietiekami, ja noformējumā tiek ieviesta ideja un telpa tiek piemērota tieši tavai mājai. Jo standarta mēbeļu komplekts izskatās akurāti, bet mājīguma tajā visā nav. Virtuve šādi kļūst līdzīga izstāžu paviljonam.

2. Pārslodze.

Otra galējība ir dizaina pārslodze ar detaļām un idejām. Šādā virtuvē garlaicīgi nebūs, bet nebūs arī ērti, praktiski un mājīgi. Nav vērts dizainā apvienot kardināli atšķirīgas idejas – piemēram, lauku stila idilli un haitek stilu.

virtuves_iekartosana (13)

Detaļu pārpilnība tikai radīs liekas galvassāpes, kad tas viss būs jāuzkopj. Ir brīnišķīgi, ja ir daži aksesuāri, bet kad suvenīri, vāzītes un rāmīši ar fotogrāfijām aizņem vietu, kur jābūt traukiem, ir laiks apstāties.

3. Putekļi zem griestiem.

Nopietna kļūda tiek pielaista, kad virtuves skapīši tiek piekarināti pārāk tuvu griestiem un šis attālums nav lielāks par 15 cm. Kad notiek telpas uzkopšana, putekļus tur noslauka tikai pašas rūpīgākās saimnieces. Pārējās attur to izdarīt attālums un nespēja nokļūt līdz attālākajiem stūrīšiem. Tikmēr putekļi un netīrumi turpina uzkrāties, pie tam ar laiku tie pārvēršas lipīgā tauku nosēdumu masā. Skapīšus ir jākarina vai nu cieši pie griestiem vai nu tādā attālumā, kas netraucē uzkopšanas darbus.

4. Pārāk daudz tērauda.

Ļoti populārs virtuvēs ir tērauda dizains. Tas izpaužas ne tikai virtuves tehnikā, bet arī aksesuāros. Bet ar šo novirzienu jābūt uzmanīgai. Ja projekta izstrāde nav atdota profesionāla dizainera rokās, labāk izmantot klasiku. Tērauda pārpilnība virtuvi padara vairāk līdzīgu ātrās ēdināšanas restorāna virtuvei, bet ne „ģimenes ligzdiņai”.

virtuves_iekartosana (4)virtuves_iekartosana (18)virtuves_iekartosana (19)

5. Labāk mazāk?

Pastāv uzskats, ka virtuves platībai jābūt aizņemtai ar jebko pēc iespējas vairāk. Ja uzvirtuves_iekartosana (6) sienas ir atlicis kaut neliels laukums, kas ir brīvs no skapīšiem, tad dizaina misija esot neizdevusies…

Patiesībā optimāla telpas izmantošana un pārblīvētība nav viens un tas pats. Virtuve nav noliktava un nav nekādas nepieciešamības to pārblīvēt ar plauktiņiem. Tieši otrādi – ja vietas paliek daudz, tad var veikt „Mobilo” pārplānošanu un, piemēram, kad atnāk ciemiņi, maza ēdamgalda vietā var novietot lielu.

6. Atbrīvošanās no krāmiem.

Ar laiku virtuvē uzkrājas priekšmeti, kurus droši var nosaukt par nevajadzīgiem krāmiem. Tie ir saplīsušu servīžu atlikumi, vecas, nelietojamas kastroles, neasi naži utt. Tu sen jau esi nopirkusi sev jaunus nažus un dakšiņas, bet vecās izmest laukā žēl. Kamdēļ tev tik daudz nevajadzīgu mantu? Ja tu atbrīvosies no „vērtīgajiem” krāmiem, atbrīvosies tavā virtuvē arī vieta un arī telpas izskats mainīsies uz labo pusi.

7. Darba virsmu trūkums.

Tiecoties pēc skaistuma, tu vari nejauši piemirst par ērtībām. Stilīga virtuve – tas ir brīnišķīgi. Bet estētiskums nebūs ilgs, ja uz pulētajām virsmām ātri vien parādīsies kontūras no karstiem traukiem, stikla galds būs ieplīsis, bet gaišais koks pārklāsies ar plankumiem.

virtuves_iekartosana (9)

Virtuvē jābūt konkrētam zonu sadalījumam: vieta, kur tiek gatavots ēdiens un vieta, kur tas tiek pasniegts. To ņemot vērā, telpa izskatīsies daudz harmoniskāka.

8. Jukas galvā.

Virtuves mēbeles ir dārgs prieks. Saņemot visu plašo ieteikumu lavīnu, tā vien gribas ieekonomēt. Bet ekonomija bieži vien pēc tam var „iegriezt”. Ārēji dārgas un lētas mēbeles var neatšķirties… kādu laiku. Bet pēc tam mēbeles pašas nodemonstrēs to, kāpēc tās novērtēja tik zemu. Sāks „ļurkāties” rokturi, „neklausīt” skapīšu durvis, izliekties plauktiņi…

Rezultātā virtuve zaudēs savu ārējo izskatu tieši dienu pēc garantijas termiņa beigām. Protams, labākas kvalitātes virtuves iegāde var tavas ģimenes makā „iecirst” lielāku robu, toties tā priecēs jūs gan ar savu izskatu, gan kvalitāti daudz ilgāku laiku.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Veltījums “heihērholiķiem”, vai latviskojot – heihērmīļiem. Un kāpēc gan nevar būt ‘’Mīlīgā, saldā tējotava heihērholiķiem’’ ar heihērām uz jumta ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Liza

  Vērtīgi padomi!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata