99-gadīgas dāmas dzīves un stila padomi

damu-stilsPirms kāda laika es saņēmu jauku un iedvesmojošu vēstuli no 71-gadīgas kundzes. Ir ļoti patīkami saņemt šādas iedrošinošas un pateicības pilnas rindas no savām lasītājām.

Pēc Ināras lūguma ar šodienu, šad tad, sākšu publicēt rakstus par modi un dzīvesstilu vecākām dāmām. Ināra man atļāva publicēt arī viņas vēstules rindas:

„Paldies par “tikšanās vietu”. Esmu omīte/71/. Tik daudz zāļu sadzerts, kas dod svara pieaugumu, ka nu atliek tikai domāt, kā to nedaudz maskēt. Ir man omītes lakats, protu dažādus rokdarbus, bet prāts protestē pret “tantīšu”stilu… Ilgstoši jūtu trūkumu modei/jā, modei/vecāka gada gājuma un pilnīga auguma sievietēm. Ir jau paraugs – Anglijas karaliene, bet mums, Latvijas pensionārēm, tuvāks ir pašu rokām darinātais vai second hand veikalos nopirktais. Dievs kaut kādu krāsu izjūtu devis, paldies. Bet kā ar fasoniem? Ja iesim pie šuvējas – ir tad jābūt kaut kam variējamam un vairāk vai mazāk universālam. Varbūt kaut ko omīšu blogā, vai kādu sieviešu žurnālu dāmām gados… Patīk jau daudz kas moderns, bet jāatcerās gadi un, lai pievēršot uzmanību, nekļūtu piedauzīga un nepasvītrotu “mīļās” krunciņas. Ar  cieņu  Inara.”

Ļoti gribētos, lai savās domās, ģerbšanās un stila idejās ar mums padalītos vietējās, Latviešu dāmas. Bet šodien es tev stādu priekšā ārzemnieci Smile.Rosas-stils (2)

Par viņu draugi un paziņas saka, ka šī kundze nekad nav izskatījusies tik labi kā šai vecumā.  Šādi cilvēki kā Rosa pierāda, ka vecums ir tikai prāta un dvēseles stāvoklis un, ka stils un radošums nevar beigties pirms Dieva dotā laika. Kā redzat, Rosa vienmēr ir ģērbusies nevainojami.

Lūk, apbrīnojamās un šarmantās 99-gadīgās Rosas padomi:

1.Esi vienmēr organizēta. „Ja tu paņem zobu birsti, zeķubikses vai simts dolāru zīmi, vienmēr visu noliec tur, kur to paņēmi, jo, ja mēs saliktu to laiku kopā, ko pavadām šos sīkumus vēlāk meklējot vai sakārtojot, tā izrādītos pilnīgi tukša laika tērēšana.

2. Vienmēr runā taisnību, citādāk tev būs jāizdomā nākamie meli.

3. “Esi vairāk, nekā izrādies”. Neizrādi visu savu potenciālu.

4. Kad ej pirtī vai vannā, vienmēr izslēdz telefonu.

5. Esi draudzīga ar viesmīli.

6. Nekad neaizdod un nekad neaizņemies.

7. Nekad neliec sevi gaidīt. Vienmēr ierodies par 15 min. ātrāk.

8. Nekad neatskaties. Vienmēr skaties uz priekšu.

9. Nebaidies nosaukt savu vecumu, tas ir muļķīgi. Lepojies ar saviem gadiem.

10. Neapmeklē restorānu, kur netiek noslaucītas drupačas.

Lai foto apskatītu tuvāk, nospied uz tās ar “peles” kreiso taustiņu.

Rosas-stilsRosas-stils-3Rosas-stils-4

Bet, lūk, TOP-10 Rozas skaistuma un dzīvestila noslēpumi – par to kā izskatīties labi un justies brīnišķīgi savos 99:

 • Atrodi savu ideālo parfīmu. Cilvēki atcerēsies tevi pēc tavas smaržas. Rosa ir pazīstama sava iecienītā Pauline Trigere parfīma dēļ. Savai mazmeitai viņa saka tā: „Es tev došu visu pasaulē, bet es neaizdošu tev savu parfīmu”.
 • Jostiņas, siksniņas un krelles. Rosa uzskata, ka jostiņas vai unikālas kreļļu virtenes var apģērbu pārveidot pilnīgi savādāku. Un tam visam nav obligāti jābūt dārgam.
 • Parūpējies par savām kājām un nēsā ērtus apavus, bet, kad vakarā ej laukā no mājām zini, ka „mode atnāk pirms komforta”. Savā vecumā Rosa iziet laukā katru vakaru!
 • Pastaigas ir obligātas. Tas ir labāk par ārstiem un medicīnu.
 • Nav obligāti jāizmanto dārgus mitrinošos sejas līdzekļus. Rosa jau gadu desmitiem ir uzticīga Oil of Olay produkcijai.
 • Nedārgas lūpu krāsas ir tikpat labas, kā dārgas. Tikai vēl labākas. Rosa ir izmēģinājusi visus brendus sākot no Chanel līdz pat Lauder un nesen atgriezās pie Revlon.
 • Esi unikāla: „Ja katrs to nēsā, tas nav priekš manis”.
 • „Esi pietiekami gudra, lai zinātu, ko tu nezini”.
 • Ja tev rodas problēma ar ēdienkartes izlasīšanu, lornete lasīšanai ir moderna un eleganta briļļu alternatīva.
 • Esi laimīga un baudi to, kas tev pieder šobrīd!

Nobeigumā vēl dažu dzīvespriecīgu dāmu stila piemēri. Varbūt arī mēs, 40+ gadīgās varētu šo to no viņām iemācīties…kaut vai prieku, smaidu un uzdrīkstēšanos?

damas-dzives-stils (3)damas-dzives-stils (4)damas-dzives-stils (5)damas-dzives-stils (7)damas-dzives-stils (6)damas-dzives-stils (8)

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Ārija

  Minēties stila un dzīves padomi noder visiem vecumiem . Labs raksts.

   
   
   
 • Daiag

  ļoti iedvesmojoši!:)

   
   
   
 • Jostiņas nu gan pilna auguma dāmām vajadzētu aizmirst.Es balsoju par šallēm un somiņām ar čeholiem-būs katru reiziizejot kaut kas jauns.Un…….gatavojamies pavasarim.

   
   
   
  • Nebūtu gan pareizi jostiņas aizmirst pavisam. Tās ir viegli uzliktas un šajā gadījumā un tieši šai vecumā tās ir kā jauka “rozīnīte”, akcents, pat rota. Viennozīmīgi šai vecumā sieviete to vairs neuzliks stingri ap vidukli, bet šādi, kā to dara Roza – ir ok.

    
 • nita

  Super vecmāmiņas!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata