Kā nēsāsim palantīnu

ka_sasiet_lakatu (7)Ja piedalījies buduars.lv pēdējā modes un stila veidošanas vebinārā, kurā runājām par to kā izvēlēties aksesuārus, tad Tu noteikti atceries manus pēdējās minūtēs izteiktos iedrošinājuma un uzmundrinājuma vārdus sākt atļauties dažādot savu garderobi kaut vai pamazām, ar kaut ko vienu – ar greznu, ekstravagantu, bet nelielu klačsomiņu vai apjomīgo, šai sezonā moderno rokassprādzi – ja tas liekas par „traku” sākumam, tad ar nelielu somiņu, kaut vai vienkāršu, bet spilgtā krāsā.

Ja nē, tad ar šai sezonā modernajām, koši puķainajām kurpēm. Ja arī tās Tu neuzdrošinies ielikt savā skapī, tad šodien to izdarīt piedāvāju ar palantīna jeb liela lakata palīdzību.

Jebkura sieviete izskatās daudz sievišķīgāk un izsmalcinātāk, ja pār viņas pleciem ir nevērīgi pārmests palantīns. Liekas, vai tiešām parasts taisnstūra auduma gabals var tik ļoti mainīt sievieti – radīt maigas, romantiskas sievietes izskatu, augstākās sabiedrības vai noslēpumainas, šarmantas dāmas tēlu?

Un tomēr, prasme valkāt tieši šo aksesuāru un arī pareiza stāja, ļaus jebkurai sievietei katru dienu veidot savu tēlu pilnīgi atšķirīgu un unikālu.

ka_sasiet_lakatu (16)ka_sasiet_lakatu (12)ka_sasiet_lakatu (13)ka_sasiet_lakatu (14)

Netaupi – iegādājies dažādus lakatus, kas tev patīk: vienkrāsainus, svītrainus, puķainus un rakstainus, ar bārkstīm, spīguļiem vai kažokādas apdari, blīvus un pavisam gaisīgus, caurspīdīgus.

Tomēr, izvēloties, atceries, ka šim stilīgajam aksesuāram ir jāakcentē tavs tēls, tāpēc valkā to pareizi, saskaņojot ar savu tobrīd izvēlēto tērpu.

ka_sasiet_lakatu (15)ka_sasiet_lakatu (17)

Pareiza stāja

Lai brīnišķīgi izskatītos ar plecos uzmestu palantīnu, vairāk uzmanības būs jāpievērš stājai, citādi efekts var izveidoties absolūti pretējs – tu izskatīsies kā veca, lakatā ietinusies večiņa.

Palantīns var brīnišķīgi papildināt garu mēteli, puskažociņu vai pat kažoku. Apmest to ap pleciem nebūt nav vienīgais variants – to var apsiet ap vidukli, tēlu papildinot ar pareizi izvēlētiem tās pašas krāsu gammas aksesuāriem. Tādā veidā tu iegūsi brīnišķīgu ansambli.

Vakartērpa papildinājums

Ja zināsi kā nēsāt palantīnu, tas dos tev iespēju ar savu tēlu vairāk eksperimentēt un sākt vairāk uzdrošināties. Piemēram, garš zīda apmetnis uz pleciem kļūs par brīnisķīgu vakara tērpa papildinājumu. Būs pietiekami pat ar to, ka to uzmetīsi uz pleciem – tavs tēls uzreiz kļūs elegants un izsmalcināts.

ka_sasiet_lakatu (2)ka_sasiet_lakatu (22)kak-pravilno-nosit-palantin-3winter fashion shawls wraps

Īpašām, svinīgām viesībām labāk izvēlēties cēlus toņus, piemēram, bēšā, melnu, zaļu, sarkanu vai violetu. Palantīns var būt rotāts arī ar izšuvumu vai rakstu.

ka_sasiet_lakatu

Uzmet zīdaino lakatu uz pleciem, parotaļājies ar auduma krituma efektu, kad ir atsegts te viens plecs, te otrs, te abi utt. Saspraud lakatu ar brošu.

Atceries – lai lakats tēlu padarītu elegantu, ir svarīgi to ne tikai pareizi sasiet, bet arī izvēlēties pareizo krāsu, kas nevis visam „pārvilks krustu”, bet gan papildinās kopējo tēlu ar patīkamu akcentu. Lakatu var saskaņot ar kleitas toni vai tieši otrādi – izvēlēties kontrastus.

Ikdienas variants

Lai saprastu kā nēsāt palantīnu ikdienā, ir jāizvēlas piemērots modelis. Vislabāk sākt ar vienkrāsainu, spilgtas krāsas lakatu, lai gan pieļaujams ir arī vairāku, kontrastainu toņu apvienojums. Palantīns brīnišķīgi izskatās pie žaketēm, kleitām, blūzēm. Ar spilgta lakata palīdzību var dažādot pat visvienmuļāko tērpu, to padarot oriģinālu un stilīgu. It īpaši ziemā – kad sievietēm patīk tērpties tumšos toņos, kas uzvēdina tikai skumjas un drūmumu.

ka_sasiet_lakatu (8)ka_sasiet_lakatu (4)ka_sasiet_lakatu (19)

Vēlies izskatīties romantiskāk arī ikdienā? Sasien zīda palantīnu sarežģītā mezglā ap kaklu, lai papildinātu arī savu vasarīgo, ikdienas sarafānu. Pie korektās, vienkrāsainās kleitas izvēlies krāsainus palantīnus, jo tie palīdzēs tev izskatīties daudz stilīgāk un elegantāk.

ka_sasiet_lakatu (6)ka_sasiet_lakatu_2

Lakati no plāna, necaurspīdīga auduma (kokvilna, žoržets) labi saglabā siltumu un palīdzēs izcelt auguma priekšrocības vai acu krāsu.

Blīva auduma vai ar kažokādu rotātus palantīnus nēsā virs silta apģērba. Jebkurā mētelī tu izskatīsies daudz stilīgāk, ja tev ap pleciem būs neparasts palantīns. Ir ļoti daudz veidu kā to apsiet – eksperimentē.

ka_sasiet_lakatu (20)ka_sasiet_lakatu_1offset-verticle-stripe-grey-2172scarf-mn-02

Palantīna nēsāšanas varianti

Eksistē milzīgs daudzums dažādu veidu kā varētu nēsāt apmetņus un lakatus. Tos var vienkārši uzmest uz pleciem vai abus galus pārmest pār tiem un vienu vēlreiz apvīt ap kaklu.

Sienna-Miller-Rachel-Bilson-Liv-Tyler-Wear-Louis-Vuitton-Colorful-Leopard-Scarf-2009-10-19-075022

Rudenī vai ziemā var izvēlēties pašadītu palantīnu un aplikt to uz aizmuguri, tā lai abi gali atrastos aizmugurē. Šāds veids izskatās ļoti origināli un stilīgi. Lakatu var sasiet ar cilpu vai izveidot mezglu, kas atrodas sānā vai priekšpusē.

ka_sasiet_lakatu_4

Lai akcentētu slaido vidukli, apmet palantīnu ap pleciem un viduklī savelc ar siksnu. Ar savītu palantīnu, apsien matus vai aptin audumu ap galvu, bet galiem ļauj koķetīgi plīvot vējā.

Dažādi aksesuāri

Lai tēlu padarītu vēl spilgtāku, kā palīgus var izvēlēties arī dažādus aksesuārus. Ar brošu var saspraust lakatu vienā vai vienlaicīgi vairākās vietās, tā radot dažādus drapējumu variantus.

ka_nesat_lakatu (2)Product Imageka_nesat_lakatu (5)ka_nesat_lakatu (3)ka_nesat_lakatu (4)ka_nesat_lakatu (7)ka_nesat_lakatu (8)ka_nesat_lakatu (9)ka_nesat_lakatu (10)ka_nesat_lakatu (11)

Te ir īstā vieta fantāzijai! Efektīgi izskatās lakats, kas uzmests tikai uz viena pleca. Var izvēlēties vairākus lakatus dažādās krāsās un uzmest tos uz pleciem no vairākām pusēm, bet viduklī nostiprināt ar siksnu.

ka_sasiet_lakatu (2)ka_sasiet_lakatuka_sasiet_lakatu (10)

Lakatu sasiešanas nodarbe būtu jauka un jautra laika pavadīšana kopā ar vecāko meitu  vai mazmeitu. Uzdrošinies, eksperimentē, sien palantīnu mezglos,izvēlies labākos variantus spoguļa priekšā, radot savu, īpašo stilu un pārsteidz – vispirms sevi un tad apkārtējos.

P.s. Jauka galerija “100 un 1 ideja kā sasiet lakatu vai šalli” ir izveidota arī buduars.lv draugiem. lv lapā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata