Vērtējiet dzīvi

milestiba (3)Kad es izlasīju kādas slavenības uzrunu jeb aicinājumu cilvēkiem, es sajutu, ka to vēlos iztulkot savam blogam.

Tikai pašā pēdējā brīdī, kad beidzu tulkot pēdējo teikumu, es sapratu kurš ir šis cilvēks un pirmā doma bija, ka nekad es neatbalstīšu šo vīru – to, kurš gadiem ilgi ir nievājis Dievu, to, kurš zākājis ir praktiski katru un visu….bet, tai paša laikā, es zinu, ka par daudzām lietām viņš runāja pareizi un bija vienīgais, kas pateica to atklāti… tikai pārāk daudz bij lieku lamu vārdu šim cilvēkam uz mēles un nicinājuma pret Dievu. Laikam, lai sev piesaistītu uzmanību.

Pagāja dažas minūtes un es sapratu, ka ne man viņu tiesāt. Un tad es nolēmu šo tekstu, tomēr, publicēt. Lai parādītu, ka šādu cilvēku atklāsmes dažreiz ir vertīgākas par lielo gudrinieku sarakstītajām grāmatu kaudzēm.

Esmu ievērojusi, ka visbiežāk tas notiek tad, kad nomirst ļoti tuvs cilvēks vai tad, kad šāds cilvēks jūt savas nāves dienas tuvošanos. Jo vārdi šai tekstā par lūgšanām, par bērniem liecina tikai vienu….kaut kas šī cilvēka prātā un sapratnē BIJA mainījies un ļoti krasi…cerams, ka ne par vēlu.

Un vēl es sapratu, ka man nav tiesību uz šo cilvēku dusmoties, jo, ja pat Dievs ir TIK pacietīgs un žēlsirdīgs, ka ļauj cilvēkam pat pēdējās dzīves sekundēs „atgriezties”, tad kas man ir devis tiesības dusmoties uz kādu visu mūžu….

—- Džordžs Deniss Patriks Karlins

Džordžs Deniss Patriks Karlins (George Denis Patrick Carlin, 1937.-2008.) – humoristiskās improvizācijas žanra komiķis, četru Gremmi prēmiju un Marka Tvena prēmijas īpašnieks.

Aktieris un rakstnieks, izdeva piecas grāmatas, ierakstīja vairāk kā 20 muzikālus albūmus, filmējās 16 filmās.

Pēc sievas nāves Džordžs Karlins uzrakstīja publikāciju, saskaņā ar mūsu laikmetu.

Es to šodien uzdrošinājos tulkot uz latviešu valodu un ievietoju šai blogā:

Mūsu laika paradokss ir tas, ka mums ir augstas ēkas, bet mēs neesam iecietīgi, mums ir plašas maģistrāles, bet šauri uzskati.

Jo dzīve mērāma nevis ar ieelpu un izelpu skaitu, bet ar momentu skaitu, kad elpa aizraujas!

Tērējam vairāk, bet pieder mums mazāk, pērkam vairāk, bet priecājamies mazāk. Mums ir lielas mājas, bet mazas ģimenes, labāki apstākļi, bet mazāk laika.

Mums ir labāka izglītība, bet mazāk saprāta, labākas zināšanas, bet sliktāk spējam novērtēt situāciju, mums ir vairāk ekspertu, bet arī vairāk problēmu, labāka medicīna, bet sliktāka veselība.

Dzeram pārāk daudz, smēķējam pārāk daudz, tērējam neapdomīgi, smejamies pārāk maz, braucam pārāk ātri, dusmojamies pārāk viegli, gulēt ejam pārāk vēlu, mostamies pārāk noguruši, pārāk reti lasām, pārāk daudz skatāmies televīziju un lūdzamies pārāk reti.

Palielinājām prasības, bet samazinājām vērtības.

Runājam pārak daudz, mīlam pārāk reti un neieredzam pārāk bieži.

Zinām kā izdzīvot, bet nezinām, kā dzīvot.

Pagarinām cilvēku dzīvi, bet nepievienojam dzīvību gadiem.

Sasniedzām Mēnesi un atgriezāmies, bet ar grūtībām pārejam pāri ielai un iepazīstamies ar savu jauno kaimiņu. Iekarojam kosmiskos plašumus, bet ne dvēseliskos.

Darām lielas, bet ne labākās lietas.

Attīrām gaisu, bet piesārņojam dvēseli.

Pakļāvām sev atomu, bet ne savus aizspriedumus.

Rakstām vairāk, bet uzzinām mazāk.

Plānojam vairāk, bet sasniedzam mazāk.

Iemācījāmies steigties, bet ne gaidīt.

Radam jaunus datorus, kuri uzglabā vairāk informācijas un spēj radīt vairāk kopiju kā jebkad, bet savā starpā sazinamies arvien mazāk un mazāk.

Šis ir ātrās ēdināšanas un sliktas vielu maiņas laiks, lielu cilvēku un sīku dvēseļu laiks, ātras peļņas un smagu attiecību laiks. Ģimenes ienākumu pieauguma laiks un laulības šķiršanu laiks, skaistu māju un brūkošu ģimenes pavardu laiks.

Īsu attālumu laiks, vienreizēju autiņbiksīšu, vienas reizes morāles un vienas nakts attiecību laiks, liekā svara un tablešu laiks, kuras dara visu: uzbudina mūs, nomierina mūs, nogalina mūs…

Piepildītu vitrīnu un tukšu noliktavu laiks.

Laiks, kad tehnoloģijas šai vēstulei ļauj nonākt pie jums, tai pašā laikā ļauj tūlīt pat to nosūtīt visiem draugiem vai vienkārši nospiest „Delete”.

Atcerieties, veltiet vairāk laika tiem, kurus mīlat, jo viņi ar jums nav uz visiem laikiem.

Atcerieties, sakiet labus vārdus tiem, kas ar sajūsmu skatās uz jums no lejas uz augšu, jo šī mazā radība drīz izaugs un vairs nebūs jums blakus.

Atcerieties un dedzīgi piekļaujiet pie sevis cilvēku, kuru mīlat, jo tas ir vienīgais dārgums, ko varat dāvināt no sirds un tas nemaksā neko.

milestiba (2)Atcerieties un sakiet „mīlu tevi” saviem mīļotajiem, bet vispirms sajūtat to.

Skūpsts un apskāviens var atrisināt jebkuru problēmu, ja tie ir no sirds.

Atcerieties un turieties rokās un vērtējiet brīžus, kad esat kopā, jo pienāks laiks, kad šī cilvēka jums blakus nebūs.

Atrodiet laiku mīlestībai, atrodiet laiku sarunai un atrodiet laiku iespējai dalīties ar visu, kas jums ir un ko vēlaties pateikt.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Izrādās, ka darbošanās vispasaules tīklā, ko sauc par internetu, ir vērtīga, īpaši 50+ sieviešu un vīriešu cilvēces daļai. Tas tika noskaidrots u ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Ārija

  Kolosāls raksts un patiesas atziņas ! Kaut mēs spētu kaut nedaudz tām sekot savā ikdienā…

   
   
   
 • Labrītiņ! Paldies, Aija!

  Raksts ir brīniškīgs un lai Dievs dod mums iespēju arvien vairāk mīlēt un būt mīlētiem. Patiesībā tas ir dzīves pamats!

  Paldies, par katru rakstiņu , kuru atsūti! Tas ir tik mīļi!

  Lai tev arī jauki un mierīgi!

   
   
   
 • Inese

  Lasot šo pieplūst mīlestība un rodas vēlme ātrak satikt tos, kam to veltīt. Frāze “pārāk maz lūdzamies” nemaz neliecina, ka viņš būtu Dieva noliedzējs. :)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata