Istabas augi, kas mūsu māju apgādās ar tīru skābekli

istabas_augu_ietekme

Tradīcija, iekārtojot telpas, izmantot arī istabas augus, zināma jau kopš pašiem senākajiem laikiem. Bez estētiskām funkcijām, kuru dēļ augu audzēšana mājās ir kļuvusi par tradīciju, vienmēr bija zināmas arī citas to noderīgās īpašības. Izrādās, ka ir augi, kas vidi, kurā mītam, spēj attīrīt un aromatizēt, tā labvēlīgi ietekmējot iekštelpu gaisa kvalitāti. Mūsdienu interjera dizaineri augus izmanto ne tikai telpu rotāšanai, bet arī, lai uzlabotu gaisa kvalitāti tajās.

Protams, mums ir gaisa attīrītāji, kas attīra un dezinficē gaisu telpās, bet tie vēl joprojām nav spējīgi to padarīt arī veselīgu. Toties zaļie augi gaisā izdala gaistošas vielas, kas pat nelielā koncentrācijā spēj ne tikai attīrīt to no kaitīgiem mikroorganismiem, bet arī uzlabot mūsu labsajūtu. Tāpēc šodien es tevi iepazīstinu ar visnoderīgāko telpaugu sarakstu un, ja tā vēl tavās mājās nav – iesaku izveidot brīnišķīgu, kaut arī nelielu, dārzu! Daži augi noteikti tev sen jau ir pazīstami, bet – kaut arī tie ir ļoti vienkārši kopjami, to vērtība ir ļoti milzīga.

Sansevjēra (līdakaste).

istabas_augs_sansevjera

Tautā šo augu sauc par vīramātes mēli. Šis telpaugs ir viens no visefektīvākajiem augiem, kas attīra gaisu. Tas spēj filtrēt un par nekaitīgiem padarīt formaldehīdus, kas ir to daudzu tīrīšanas līdzekļu sastāvā, kurus izmantojam ikdienā.

Fikuss.

istabas_augs_fikuss

Tas ir ļoti izplatīts istabas augs, kas spēj absorbēt daudzas piesārņotās vielas, piemēram, formaldehīdu, kurš atrodas arī daudzos paklājos un mēbelēs. Un arī – trihloretilēnu un benzolu.

Krizantēmas.

Šis augs filtrē benzolu, kas ir līmju, krāsu, plastmasas izstrādājumu un daudzu mazgāšanas līdzekļu sastāvos.

Aloja.

istabas_augs_aloja

Šis augs, kas pieder pie sukulentu ģimenes, ir ļoti vienkāršs un neprasīgs. Arī tas ir uzticams sabiedrotais cīņā pret formaldehīdiem un benzolu.

Dracēna.

istabas_augs_dracena

Dracēna spēj tikt galā ar tām vielām-piesārņotājām, kuras ir eļļu un laku sastāvos.

Scindapsis.

istabas_augs_scindapsis

Scindapsis ir apbrīnojams savu attīrošo īpašību dēļ. Viņš spēj absorbēt formaldehīdu pat no izplūdes gāzēm, tāpēc to var turēt arī siltā garāžā.

Gerbera.

istabas_augs_gerbera

Tas ir ziedošs augs, kas ir ideāli piemērots trihloretilēna likvidēšanai, kas bieži vien ir sastopams drēbēs. Novieto šo puķi garderobes telpā vai guļamistabā, bet ņem vērā, ka tā prasa daudz gaismas. Nakts laikā no guļamistabas to labāk aiznest prom, jo šis augs ļoti aktīvi absorbē arī skābekli.

Kalanhoja.

istabas_augs_kalanhoja

Kalanhoja spēj ne tikai rotāt telpu, bet attīrīt arī gaisu no formaldehīda. Tā avoti mājās un birojos ir tabakas dūmi, gāzes plītis, daudzi aerosoli, želejas un aromasveces, paklāji… Augu-filtrētāju vidū kalanhoja neieņem visredzamāko vietu, taču šī spēja ar uzviju tiek kompensēta ar tās apskaužamo nepretenciozitāti un vienkāršiem audzēšanas nosacījumus.

Spatifīla.

istabas_augs_spatifila

Perfekti cīnās ar visbiežāk izplatītajiem gaistošajiem organiskajiem savienojumiem, piemēram, benzolu, formaldehīdu, trihloretilēnu, bet ir efektīvs arī cīņā ar toluoliem un ksilolu.

Hlorofīts.

istabas_augs_hlorofits

Pateicoties savai blīvajai lapotnei un baltajiem ziediem, augs spēj filtrēt benzolu, oglekļa monoksīdu, formaldehīdu un ksilolu.

Šie visi minētie telpaugi ir ļoti izplatīti un pilnīgi iespējams, ka vairāki no tiem tavā mājā jau mīt. Bet tu vienmēr vari papildināt savas mājas zaļo stūrīti ar jauniem iemītniekiem, tā rūpējoties gan par savu, gan savu tuvinieku veselību vēl vairāk.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata