10 visvērtīgākie istabas augi

istabas_augiRotāt savu māju ar istabas augiem un puķēm vai nē – tā ir katras saimnieces privāta lieta un gaume.

Bet, ja tu ar istabas augiem „draudzējies” ne tikai tamdēļ, lai priecētu acis un ne tikai tamdēļ, ka tie nav niķīgi un prasīgi, bet arī, lai tie sniegtu kādu labumu veselībai vai harmoniskas vides veidošanai, tad šī publikācija ir domāta tev.

Alveja (Aloe vera)

Šo augu var nosaukt par īstenu mājas sanitāru: alveja absorbē gaisā esošās kaitīgās vielas, kuras izdala plastikāts, linolejs un citi materiāli, bagātina gaisu ar skābekli, samazina gaisa telpas elektrizāciju, kas rodas no sadzīves tehnikas ierīcēm, paaugstina vispārējo pozitīvo mājas enerģiju. Un tas viss kopā ar šī auga ārstnieciskajām īpašībām, kuras mēs jau zinām – spēju dziedēt brūces, izārstēt no iesnām un gremošanas trakta slimībām.

aloja

Ģerānija (pelargonija)

Šim augam piemīt spēja atsvaidzināt gaisu, likvidējot mitrumu, tvana gāzi, patogēnās baktērijas un vīrusus. Vasarā tā glābj telpas no mušām, jo tām nepatīk ģerānijas smarža. Ģerānija pazemina asinsspiedienu, mazina neirozi un galvassāpes, normalizē vielmaiņu.

pelargonija

Uzumbāras vijolīte (Sanpaulija)

Šis augs mājā rada gan harmonisku atmosfēru, gan priecīgu miera sajūtu un vienlaikus arī iedvesmo uz aktīvu rīcību. Baltā sanpaulija attīra māju un arī prātu no nelāgām sajūtām, pasargā mazus bērnus no negatīvām emocijām.

sanpaulija

Rozā un sarkaniem ziediem ziedošās vijolītes atbrīvo saimniekus no noslēgtības un iekšējas spriedzes. Zilās sanpaulijas atmodina radošo enerģiju un kliedē garlaicību. Purpurkrāsas ziedu vijolītes mājās rada siltuma un savstarpējas sapratnes atmosfēru.

Istabas fikuss (gumijkoks)

Fikuss savā ziņā ir „mājas psihoterapeits”: tas atbrīvo no pārdzīvojumiem, trauksmes sajūtas, agresijas, uzlabo attiecības starp mīlošiem cilvēkiem, palīdzot radīt sapratni, pacietību un cieņu vienam pret otru. Lieliski attīra gaisu, absorbējot putekļus, toksīnus un formaldehīdus. Turklāt, augs ražo vielas, kas veicina labu miegu un ņipru pamošanos.

fikuss

Hlorofīts

Zaļais dzīves telpas „kondicionieris”: šis augs vislabāk par visiem attīra gaisu no kaitīgiem reģipša, plastikāta, grīdas virsmu klājumu izgarojumiem, kā arī no toksīniem, baktērijām, vīrusiem un pelējuma. Vēl precīzāk sakot, hlorofīts spēj akumulēt līdz pat 80% mājās nokļuvušā kaitīgā piesārņojuma. Augs ir ļoti vienkārši kopjams un vienmēr priecēs ar savu sulīgo zaļumu.

hlorofitums

Tradeskancija

Šis mājas augs ir labvēlīgās mājas atmosfēras indikators: ja mājas atmosfērā ir radies disbalanss, augs tūlīt pat reaģēs ar nodzeltējušām lapām. Tradeskancija pasargā no negatīvām domām, daudz optimistiskāk palīdz skatīties uz dzīves grūtībām un veicina darbaspējas. Lai cik tas jocīgi skan – šis augs palīdz atbrīvoties noslēgtiem cilvēkiem: attīsta humora izjūtu, mazina iekšējo noslēgtību un stīvumu.

tradeskancija

Dracēna

Tāpat kā hlorofīts, dracēna arī ir bioloģiskais dzīves telpas filtrs: tā absorbē mājas atmosfērā esošu kaitīgo benzolu, amonjaku, toluolu, cīnās baktērijas. Turklāt, augs veicina ātru rētu dzīšanu, stiprina muskuļu un skeleta sistēmu, palīdz novērst komplikācijas, kas var rasties pēc kuņģa un zarnu trakta slimību ārstēšanas. Mājas atmosfērai šis augs dāvā enerģētisko līdzsvaru, bet mājiniekus uzlādē ar dzīvesprieku.

dracena

Naudas koks (krasula)

Krasula palīdz saglabāt saviem saimniekiem jaunību un paaugstina viņu aktivitāti. Laikam, tieši tāpēc šis istabas augs ir ieguvis nosaukumu „naudas koks” – jo tieši šī auga iedarbība ir tā, kas noskaņo cilvēka aktivitāti uz plānu realizāciju un mērķu sasniegšanu, tajā skaitā arī finansiālo.

naudas_koks

Līdakaste (sansevjēra)

Vizuāli it kā nepievilcīgais augs „nolīdzina” apkārtējo dzīves telpu, padarot to mājīgāku, draudzīgāku, aizsargā pret rupjībām, asumiem, veicina pārdomas un radošumu. No laika apstākļiem atkarīgajiem cilvēkiem palīdz vieglāk pārciest dabas kaprīzes, spēcina imunitāti un palīdz mācīšanās procesā, veicina atmiņas attīstīšanos un aktīvu informācijas uztveri.

lidakaste

Begonija

Šis ziedošais istabas augs ir īsts antidepresants, it īpaši aukstajos mēnešos, kad mums tik ļoti trūkst siltuma un gaismas. Bez tam, tas palīdz saglabāt mājā labklājību, novirzīt mūs no drūmām pārdomām un priecēt ar jautrām domām. Nepretenciozā begonija, it īpaši tā, kas zied ar sarkaniem un rozā ziediem, vislabāk jūtas virtuvē. Neatkarīgi no estētiskā baudījuma, tā pozitīvi ietekmēs arī mūsu ēdamistabas auru, bet tas nozīmē – arī šajā telpā gatavojamā ēdiena kvalitāti.

rieger_begonia

Patiesībā mūsu zaļajiem draugiem vajag pavisam maz: nedaudz uzmanības, nedaudz rūpju un mīlestības. Interesants ir fakts, ka daži istabas augi ir TIK jūtīgi pret mājas saimnieces mīlestības izpausmi, ka, saņemot to lielās devās, savu atveseļojošo ietekmi uz saimnieci pastiprina vēl vairāk. Tāpēc būsim pret saviem zaļajiem draugiem uzmanīgas – tad arī viņi atbildēs ar mīlestību, dāvājot mums labvēlīgu un veselīgu mājas atmosfēru, kurā labprāt gribēsies gan dzīvot, gan mīlēt, gan radīt.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 • Tradīcija, iekārtojot telpas, izmantot arī istabas augus, zināma jau kopš pašiem senākajiem laikiem. Bez estētiskām funkcijām, kuru dēļ augu a ...

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata