7 veselīgi produkti sievietei vecumā pēc 40

sieviete-ed-veseligu-partikuDietologi ir noteikuši tos septiņus produktus, kurus noteikti būtu jālieto sievietēm vecumā pēc 40.

Kā paziņoja pētnieki, šie produkti palīdz novērst visizplatītākās vidējā un vecākā gadagājuma cilvēkiem raksturīgās slimības. Tie pasargā no osteoporozes, sirds slimībām, krūšu vēža un palīdz izvairīties no nepatīkamās sajūtām, kas var rasties klimaksa periodā.

Šai sarakstā ir septiņi produkti:

1. Čerī (cherry) tomāti izrādās atrodas pirmajā vietā, jo tie ir bagāti ar likopīnu – vielu, kas tomātiem dod ne tikai sarkano krāsu, bet darbojas arī kā antioksidants. Regulāra čerī tomātu lietošana palīdzēs samazināt saslimšanas risku ar krūts un dzemdes vēzi. Šie tomāti ir arī labs palīgs sirds slimību profilaksei. veseligi-produkti-sievietem (3)

2. Linsēklas satur omega-3 taukskābes un celulozes sastāvā esošo lignīnu, kas pazemina „sliktā” holesterīna līmeni. Klīnisku pētījumu rezultātā ir konstatēts, ka pat 40 grami linsēklu var sievieti glābt no sliktās pašsajūtas, kura bieži vien sievietes pavada klimaksa periodā.

3. Kāpostu lapas šai sarakstā nonāca, tāpēc, ka satur luteīnu. Tas palīdz saglabāt redzi, bet vitamīns C palīdz nostiprināt imūno sistēmu, kalcijs un vitamīns K nostiprina kaulus. Šis produkts ir ļoti svarīgs osteoporozes profilakses nolūkos un ar to saistītajos lūzumu gadījumos.

4. Arī lasis ir iekļauts šai sievietes organismam vērtīgo produktu sarakstā. Zinātnieki noskaidroja, ka lasis ir vērtīgs pārtikas produkts jebkura vecuma sievietēm. Tas palīdz izvairīties no pēcdzemdību depresijas un nostiprina nervu sistēmu. FoxNews ziņo, ka lietojot šo zivi, paaugstinās estrogēna līmenis un tas it īpaši ir svarīgi sievietēm pēc 40, jo šai vecumā tas parasti sāk samazināties.

veseligi-produkti-sievietem (4)5. Dzērveņu sula. Šī sula ir bagāta ar vitamīnu C un antioksidantiem – tie veicina kopējās imūnsistēmas nostiprināšanos. Dzērveņu sula palīdz novērst urīnceļu infekcijas, bet tanīni pasargā šūnas no mikrobu iekļūšanas tajās.

6. Grieķu jogurts – šis produkts ir bagāts ar proteīnu un praktiski nesatur cukuru. To gatavo no aitu piena, kuru lietojot samazinās diabēta risks, uzlabojas muskuļaudu turgors (stingrums) un tiek aizkavēti novecošanas procesi. Jogurts, kas ir bagāts ar proteīnu, kalciju, vitamīniem un vērtīgiem mikroorganismiem, uzlabo vielu maiņu un nomierina nervu sistēmu.

7. Grieķu rieksti samazina risku saslimt ar krūts vēzi un osteoporozi. Tikai 50 grami riekstu dienā – un palielinās iespēja apstādināt vēža šūnu veidošanos organismā. Lietojot šos riekstus, kauli būs stiprāki un veselāki. Grieķu rieksti ir neaizstājami gadījumos, ja ir vāja kuņģa darbība un aizcietējuma gadījumos.

Vīns pusmūža sievietēm

Hārvardas zinātnieki ir pierādījuši vīna vērtību sievietēm vecumā pēc 50. Izrādījās, ka pusmūža sievietēm ir jāizdzer katru dienu 1-2 glāzes vīna. Zinātnieki apgalvo, ka šis vīna patēriņa režīms var palīdzēt novērst vēzi un sirds slimības, ķermeni padarīt stingrāku, bet psihi – veselāku.

Hārvardas pētījumam tika pieaicinātas 120 000 medmāsas, kurām bija 50 gadi un vairāk.vina-vertiba Vidējais dalībnieču vecums bija 58 gadi. Noskaidrojās, ka 11% no visām šīm sievietēm regulāri lietoja mērenas alkohola porcijas. Rezultātā, sasniedzot pusmūžu, viņas spēja izvairīties no 11 šim vecumam raksturīgām slimībām, starp kurām ir onkoloģija, sirds problēmas, insults un diabēts. Tieši šīs sievietes labāk tika galā ar Alcheimera slimības testiem un labāk panesa fizisko slodzi.

Daily Mail raksta, ka tādā veidā zinātnieki konstatēja, ka katru dienu, izdzerot 15-30 gramus alkohola, uzlabojas pašsajūta.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šķiedrvielas ir vērtīga uzturviela, kas novērš daudzas slimības un palīdz mums notievēt. Ja tu joprojām šaubies, lūk, 5 iemesli, kamdēļ tev tās bū ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata