Sievietes veselība vecumā pēc 40

sieviete pec 40Sieviete pēc 40 ienāk jaunā, brīnišķīgā dzīves posmā – balzaka vecuma periodā. Kaut arī balzaka vecums skaitās 25-35 gadu periods (pēc Onorē de Balzaka grāmatas), uz mūsdienu dāmām tas neattiecas. Kopš tiem laikiem cilvēce ir ļoti mainījusies un daudzas sievietes ir pierādījušas, ka vecumā pēc 40 dzīve tikai sākas un jaunība vēl ir pašā plaukumā.

Mūsdienu sievietes vecumā pēc 40 ir aktīvas, mērķtiecīgas, veiksmīgas, viņas bieži vien ieņem nopietnus posteņus, vada lielus projektus. Viņas sevi kopj un zina savu cenu. Ar gadiem viņas kļūst emancipētākas, pārstāj noslogot savu prātu ar nevajadzīgiem aizspriedumiem un kompleksiem.

Neskatoties uz visām šīm aktivitātēm, veiksmi un sajūtām, ka mums joprojām ir 25, nav jāaizmirst par veselību un tās profilaksi. Lai vai cik labi tu justos, jebkurā brīdī šī vecuma (vecuma pēc 40) pirmās pazīmes var ņemt virsroku. Un tam ir jābūt gatavai.

Šī vecuma posma fizioloģijas un higiēnas ievērošanai ir jābūt īpašai, jo arī klimakss nav aiz kalniem. Un, lai šis pārejas periods noritētu bez patoloģijām, režīmam un ēdienkartei arī ir jābūt savādākiem.

Kā rūpēties par veselību vecumā pēc 40sievietes mūžs

Sieviete vēlas būt vesela jebkurā vecumā. Bet sievietes veselība vecumā pēc 40 pieprasa īpašu uzmanību. Un tev tas jāņem vērā.

Katras sievietes organisms ar gadiem kļūst vārgāks un ar katru gadu tam nepieciešama arvien uzmanīgāka aprūpe un attieksme.

Sievietes veselība un īpaši pēc 40 ir vairāk pakļauta dažādām saslimšanām un bīstamām infekcijām. Organisms nav mūžīgs mehānisms, tas noveco un nonēsājas, kļūst vārgāks un līdz ar to tiek sagrautas daudzas tā funkcijas. Protams, ka par to vienmēr ir jāsāk domāt daudz agrāk. Jau vecumā pēc 30.

Bet īpaša uzmanība savai veselībai jāvelta vecumā pēc 40. Šai periodā rodas tādu vecuma slimību draudi kā paaugstināts asinsspiediens, ginekoloģiskas saslimšanas, slimības, kas saistītas ar kaulu audu izmaiņām un kaulu struktūras noārdīšanos. Nekādā gadījumā neatstāj to visu  bez ievērības!

Lai tava veselība nesāktu pasliktināties, veltī sev vairāk uzmanības, nebaidies apmeklēt ārstus un neizvairies veikt rekomendētās analīzes. Tas ne tikai palīdzēs laicīgi izvairīties no slimībām, bet arī tās likvidēt (ja tādas būs konstatētas) jau agrīnā stadijā.

015714-Arlington_Screening_MammogramsDepresija, garastāvokļa krasa maiņa – tās ir acīmredzamas organisma pārbūves pazīmes un tās saistītas ar pirms menopauzes periodu. Šai laikā sākas organisma sagatavošanās hormonālajām izmaiņām.

Šai periodā var rasties tādas slimības kā endometrioze, miomas, menstruālā cikla izmaiņas, mastopātija, dažādas sāpes un citas pazīmes, kas ir saistītas ar hormonālā fona izmaiņām. Visas šīs slimības to sākotnējā stadijā ievērot pašai ir ļoti grūti, jo tām nav īpašu pazīmju. Agrīna slimības diagnoze un veselības profilakse var palīdzēt novērst tās progresējošo attīstību.

Statistika ir viennozīmīga: šo dzīves periodu sasniegušām sievietēm profilaktiskā ārstēšana un nepieciešamo uztura bagātinātāju lietošana kardiovaskulāro slimību iespējamību samazina par 50%. Par 50% samazinās saslimšana ar resnās zarnas vēzi, par 75% samazinās gūžas lūzumi. Woman Taking Pills

Tas viss pagarina sievietes mūžu, bet pats svarīgākais – tā kvalitāti. Sievietes, kas nodarbojas ar savas veselības profilaksi praktiski necieš no visiem tiem simptomiem (strauja garastāvokļa maiņa, depresija, karstuma viļņi, galvassāpes, pietūkums, nepārvarami nepārtraukta ēstgriba, aseksualitāte), kas pēc daudzu sieviešu apgalvojumiem ļoti sarežģī viņu dzīvi un ikdienu. Sievietes vecumā pēc 40, kas saprot veselības profilakses nepieciešamību joprojām ir seksuālas, aktīvas, par sevi pārliecinātas un jūtas joprojām jaunas.

Laicīga speciālistu apmeklēšana tavam organismam palīdzēs veselību saglabāt joprojām un ilgi. Tamdēļ ir ieteicams regulāri apmeklēt sekojošus ārstus:

 • mamologu;
 • ginekologu;
 • kardiologu;
 • endokrinologu;
 • terapeitu.

Sievietēm, kas lieto hormonālos preparātus ginekologs ir jāapmeklē ne retāk kā reizi pusgadā. Noteikti būtu jāveic dzemdes ultraskaņas un asins bioķīmiskā izmeklēšana.

Ārējā izskata kopšana vecumā pēc 40

Tieši tāpat vecumā pēc 40 mainās arī ādas veselība. Var mainīties ādas tips, tā sāk zaudēt stingrību, parādās pigmentācijas plankumi, jaunas kārpiņas un papilomas. Jebkurai sievietei, kas visu mūžu vēlas palikt kā skaistuma etalons, tās var būt diezgan nepatīkamas pārmaiņas.

Savlaicīgi izvēloties attiecīgu rīcību, kosmetologa apmeklējumi palīdzēs uz šīm izmaiņām reaģēt pareizi un tava āda izskatīsies joprojām jauna un veselīga.

Veicot rezumē, secināsim, ka četrdesmitgadīgas sievietes veselība ir atkarīga no tā, cik daudz viņa sevi mīl un atļaujas to darīt, no tā kā viņa izturas pret sieviete pēc 40savu organismu.

Viss, dārgā vienaudze, atrodas tavā varā, sākot no mājīguma tavā mājā un beidzot ar tavas pašas veselību. Parūpējies par sevi un tad gan jau būs viss, ko tu vēlēsies.

Un vēl – šai vecuma kategorijā ir jāpārskata arī savas prioritātes, jo mīlestība pret sevi prasa arī „upurus”…

Nākamajā veselības tēmas rakstā parunāsim par vitamīniem sievietēm vecumā pēc 40.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata