Klimakss un kā ar to sadraudzēties

klimakssNu ko, ir pienācis laiks sākt vairāk pievērst uzmanību mūsu veselībai un tēmai par to?

Šo tēmu nopietnāk pārrunāt iesāksim vēlāk, bet šodien par to sievietes dzīves periodu, kas raksturīgs dāmām pēc 40+ – par klimaksu un to kā ar to sadraudzēties. Un turpmāk arvien regulārāk runāsim par mūsu veselību, iespējamām problēmām, ar kurām šai dzīves periodā varam sastapties, ja uzmanība savam ķermenim tiek pievērsta mazāka, nekā savam ārējam izskatam.

Zinot to, ka klimakss garām nepaies un agrāk vai vēlāk tas būs klāt, parūpēsimies jau iepriekš, lai atvieglotu sadzīvošanu ar to.

Iemīli sevi!

menopauze un uztursMenopauzes laikā terminam „iemīli sevi” jāatrodas pirmajā vietā. Ņemot vērā to, ka pirmās klimaksa pazīmes daudzām sievietēm sākas 35-40 gadu vecumā, tad jau šai vecumā ir jāsāk rūpēties par to, lai šo dzīves periodu atvirzītu pēc iespējas uz vēlāku laiku.

Šai sakarā vispirms ir jāsakoncentrējas uz pareizu uzturu – vitamīni un minerālvielas. Bet no tiem vien neiztikt, tāpēc svarīgi parūpēties par sabalansētu ēdienu un izvairīties no pārēšanās. Un neaizmirsti, ka organisms sāk izdalīt arvien mazāk estrogēnus, tātad tos jākompensē ar fitoestrogēniem – vīnogām, soju, citrusaugļiem un nelielu daudzumu sarkanā vīna. Kāposti jebkāda izpausmē, biezpiens, sulas, tīrs dzeramais ūdens ir tas, kas tavam organismam nepieciešams noteikti.

Slodze, slodze un vēlreiz slodze! Īpaši, ja tev ir sēdošs darbs, atrodi laiku baseinam, rīta skrējieniem vai vakara pastaigām (pēdējo pieturu līdz darba vietai noteikti ej kājām!) Parūpējies par mājas velotrenažiera iegādi. Fiziska slodze un vingrojumi novērsīs asins sastrēgumu mazajā iegurnī un olnīcās. Turklāt, ja tu rūdot ķermeni, biežāk atradīsies svaigā gaisā, tev nekad nedraudēs tāda kaite kā hroniskais traheīts – nepatīkama un grūti ārstējama slimība.

Ieteicams laicīgi atrast labu terapeitu, kurš uzraudzīs tavu veselības stāvokli, vēros tava organisma pārmaiņu dinamiku. klimakss un dzīves veids

Ļoti svarīgi ir tas, kā tu sevi noskaņosi pati. Vairāk optimisma, viss dzīvē pāriet un arī šis periods pāries. Pierādi sev, ka tu sevi mīli un sāc par sevi rūpēties nevis kā teikts anekdotē – vācietis sāk sevi ārstēt 3 gadus pirms slimības, bet krievs – 2 stundas pirms nāves, bet gan daudz agrāk.

Ja sieviete savas veselības profilaksei uzmanību sāktu pievērst krietni pirms 40 gadu vecuma, tad jau 65 gadu vecumā klimakss būtu pagātne, viņa izjustu otras jaunības spēku un visas šī vecuma priekšrocības.

Par vitamīniem un veselības profilaksi parunāsim nākamajās reizēs.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata