12 padomi, kā vieglāk rast kontaktu ar citiem

ka_veidot_attiecibas_ar_citiem

1.Ja vēlies saprast vai cilvēkam patīc, izvēlies vienu vārdu un katru reizi, kad sarunas biedrs šo vārdu izteiks, māj ar galvu vai smaidi. Ja tu viņam simpatizē, drīz vien ievērosi, ka šo vārdu šis cilvēks izmanto arvien biežāk.

2.Ja vēlies, lai tevi uztvertu nopietni, pasaki, ka tā teica tavs tēvs. Cilvēkiem ir tendence neapzināti uzticēties tieši vecāku padomiem.

3.Ja vēlies, lai sarunu biedrs tev piekristu, uzdodot jautājumu, neaizmirsti pamāt ar galvu. Mājiens tiek uztverts kā zīme, ka viss, ko Tu saki, ir absolūta patiesība. Turklāt, ievērojot sociālās uzvedības likumus, cilvēki mēdz atbildēt ar tādu pašu mājienu.

4.Vietās, kur ir daudz cilvēku, vienmēr skaties tai virzienā, kurā dodies. Tu būsi pārsteigta par to, cik viegli pašķirsies tavā priekšā pūlis. Noslēpums ir vienkāršs: pārpildītās vietās, lai saprastu, kurp gājējs dodas, un, lai nesaskrietos, cilvēki lūkojas pretimnācēju acīs.

5.Ja tev mieru neliek kāda dziesma, kuru labprāt gribētu aizmirst, atceries dziesmas beigas. Saskaņā ar Zeigarnika efektu, mūsu smadzenes labāk saglabā nepabeigtās lietas. Tāpēc, ja tu padomāsi par dziesmas beigām, tā ātri vien no tava prāta pazudīs.

6.Gribi, lai tavi bērni ēstu brokoļus? Tā vietā, lai jautātu, vai viņi tos ēdīs, pajautā, cik brokoļus viņiem ielikt: 5 vai 2. Tādējādi tu jau esi izvēlējusies brokoļus viņu vietā, bet bērni jutīsies tā, it kā viņi paši šo lēmumu ir pieņēmuši. Pēc analoģijas šo triku var izmantot arī citās situācijās.

7.Ja tev liekas, ka kāds tev seko, vienkārši nožāvājies un un palūkojies uz cilvēkiem apkārt. Par cik žāvas ir ļoti lipīgas, tu noteikti sapratīsi kurš ir tas, kurš tevi novēro.

8.Paziņa tev palīdzēs panest jebkādu mantu, piemēram kasti, ja to sniedzot viņam, sarunu turpināsi. Lielākā cilvēku daļa to pat neievēros.

9. Ja tev būs jāsarokojas, pārliecinies, ka tavas rokas ir siltas. Siltas rokas cilvēkiem asociējas ar draudzīgumu un laipnību, savukārt aukstas rokas var izraisīt nepatiku.

10. Pārfrāzē to, ko teica tavs sarunu biedrs, un atkārto. Viņš sapratīs, ka viņā patiešām klausās, un galvenais saprot. Tikai nepārcenties.

11. Ja vēlies lai tev palīdz, savu lūgumu sāc ar vārdiem “Man vajadzīga tava palīdzība…”. Cilvēkiem nepatīk justies vainīgiem, tāpēc diez vai tev atteiks.

12. Ja tu kādam izraisi nepatiku, palūdz zīmuli. No vienas puses, cilvēki nav ieinteresēti palīdzēt tiem, kas viņiem nepatīk, bet, no otras puses, tas ir pārāk mazs lūgums lai atteiktu. Tādējādi cilvēks pārliecinās pats sevi, ka viņa nepatika pret tevi nemaz nav tik liela.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata