Ķīnas roze – mājas pavarda simbols

kinas-roze (22)Tā dažreiz sauc Hibiscus jeb ķīnas rozi.

Un tiešām, ja zināsi dažus kopšanas noslēpumus, ķīnas roze var kļūt par tavas mājas iemīļotāko kociņu, kas priecēs iemītniekus ar bagātīgu ziedēšanu.

Vispirms ir jāatceras, ka lai veidotos pumpuri, ķīnas rozei nepieciešams daudz barības vielu. Tāpēc augšanas periodā – no aprīļa līdz augustam to katru nedēļu jāpiebaro ar speciālu mēslojumu, kas stimulē puķes augšanu.

Kā lielākajam vairumam augu, tiešie saules stari ķīnas rozei par labu nenāk. Tomēr, jo vairāk gaismas tā saņems, jo bagātīgāk ziedēs. Ja augs atrodas uz balkona, tam atvēli labi apgaismotu, no vēja aizsargātu vietu.

Hibiscus slikti pārcieš vietas maiņu – uz to puķe var reaģēt ar lapu un ziedpumpuru nobiršanu.kinas-roze (19)

Kā jau visas puķes, arī ķīnas roze nav glābta no kaitēkļiem un slimībām. Visbiežāk šis augs cieš no ērcītēm, hlorozes un baltspārnes.

Lidojošo kukaini baltspārni, kā likums, var atrast auga lapas otrā pusē. Slēgtās telpās kaitēkļus viegli noķert ar lipīgu lamatu palīdzību. Ja augs atrodas brīvā dabā, drošāk auga aizsardzībai izmantot ķīmisku līdzekli.

Uz balkona, dārzā un arī istabā ķīnas roze bieži vien kļūst par dažādu ērču uzbrukuma objektu. Lai cīņa ar šiem kaitēkļiem ritētu veiksmīgi, ir jāatceras, ka ērces ļoti ātri vairojas sausa gaisa un augstas temperatūras apstākļos, bet aukstums un mitrums tām nepatīk.

Tāpēc sākuma stadijā ar tām tikt galā var augu regulāri apsmidzinot ar aukstu ūdeni (lapas jāsamitrina no abām pusēm). Visvienkāršākais un pietiekoši efektīvs līdzeklis ir karsts (50 grādi) ziepjūdens. Tā pagatavošanai 20 gramus ziepju izšķīdina litrā ūdens un ar iegūto maisījumu bagātīgi samitrina ķīnas rozes lapotni.

Labs efekts ir, ja augu apstrādā ar ķīmisku preparātu fitovermu.

kinas-roze (5)kinas-roze (11)

Ķīnas rozes lapu krāsas maiņa liecina par viena vai otra barības elementa trūkumu. Ja trūkst magnija, lapu virsma kļūst dzeltenīga. Profilaktikas nolūkos augs būtu jālaista ar mīkstu ūdeni un regulāri jāmēslo.

Vislielākās kļūdas, ko pieļauj ķīnas rozes īpašnieki ir pārāk bieža laistīšana vai auga novietošana tumšā kaktā. Šajā gadījumā situāciju pasliktina (it sevišķi, ja augs slikti aug) pastiprināta mēslošana.

Svarīgi atcerēties, ka mēslojums tiks uzņemts tikai labi apgaismotā vietā un auga aktīvās augšanas periodā. Nepietiekama apgaismoju gadījumā neuzņemtās barības vielas augsnē uzkrājas, veicinot tās sasāļošanos un sakņu atmiršanu.

Ķīnas rozi pavairo ar potzariem, kurus ievieto ūdenī vai uzreiz augsnē, pārklājot ar burciņu vai maisiņu.

Auga stādīšanas augsnes maisījums sastāv no humusa un velēnu zemes, kūdras un rupjām upes smiltīm (1:2:1:1)

Starp citu, visbiežāk ziedu veikalos ir sastopama ķīnas roze ar sarkaniem ziediem. Tomēr, mūsdienās bez šīs tradicionālās krāsas ir redzēti visdažādāko citu krāsu ziedi – rozā, dzelteni, oranži un balti.

kinas-roze (2)kinas-roze (3)kinas-roze (4)kinas-roze (7)kinas-roze (9)kinas-roze (15)kinas-roze (17)kinas-roze (18)kinas-roze (20)kinas-roze (23)

Šie izturīgie augi var kļūt par mūsu dzīves un ģimenes mājas līdziemītnieci – tie var dzīvot desmitiem gadu ilgi, kopā ar mums sasniedzot diezgan lielu vecumu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata