Krāsas virtuvē un mūsu apetīte

virtuves-fen-šui (6)Mūsu dzīvē krāsām ir liela nozīme. Tās ietekmē arī mūsu garšas receptorus. Vienas krāsas stimulē apetīti un cilvēks vienmēr pārēdas, citas tieši otrādi – pret ēdienu veicina absolūtu vienaldzību.

Izrādās, nomainot virtuves trauku un pašas virtuves krāsu gammu, var mainīt dzīvi. Bet, lai ēdiens vienmēr dotu labumu, virtuvi esot ieteicams iekārtot pēc fen šui principiem.

Psihologi apgalvo: trauku krāsa ietekmē apetīti, un, tātad, arī mūsu svaru.

Vēsie toņi – tumši zaļais, zilais un ceriņu apetīti nomāc. Ja tu notiesā lielas porcijas un nejūti,ka esi paēdusi, virtuves galdu pārklāj ar zilas krāsas galdautu. Sarkanais, dzeltenais, oranžais un gaiši brūnais apetīti veicina, jo stimulē kuņģa sulas izdalīšanos.

Kaprīzs bērns ar prieku ēdīs no spilgta, silta toņa šķīvja. Restorānos kā likums ēdienus pasniedz baltos šķīvjos. Šāda izvēle ir tāpēc, ka baltā krāsa nekropļo ēdiena krāsu un garšas kvalitāti, zemapziņā nerada vēlmes vai nepatiku. Fen šui speciālisti balto krāsu uzskata kā piederošu metāla stihijai, bet metāls atbildīgs par likumu, solījumu un pašdisciplīnas ievērošanu.

virtuves-fen-šui (7)Ja tu ievēro diētu, ēd no baltiem šķīvjiem, tas tevi kontrolēs. Pasteļtoņi – rozā, salātu, pelēkais un gaiši zilais ļoti aktīvi pastiprina apetīti un rada vēlēšanos apēst papildus porciju.

Apaļi šķīvji labāk uztur sevī enerģiju, aizsargā ēdienu no negatīvas enerģijas.

Kvadrāta formas šķīvji savu īpašnieku padara pārliecinošāku un uzņēmīgāku.

Pirms svarīgas uzstāšanās vai tikšanās, eksāmeniem vai pārrunām, it īpaši,ja tu stipri uztraucies un baidies izgāzties, ieēd no kvadrāta formas šķīvja. Trauki ar asām malām provocē lielu emociju spektru, sākot no kaisles un vēlēšanās nodarboties ar seksu, beidzot ar dusmām un skaļu izskaidrošanos. Viss atkarīgs no tā, kādā garastāvoklī atrodas cilvēks, kurš gatavojas ēst no šķīvja ar asiem stūriem. Ja vīrs no darba atgriezies dusmīgs, šādus šķīvjus labāk noliec malā.

Virtuves interjers

Vispār jau ar šķīvjiem vien neiztikt. Ir ideāli, ja krāsu gammu var piemeklēt kopumā visaivirtuves-fen-šui (5) virtuvei. Brīnišķīgs risinājums – rozīgi-pelēkā krāsu gamma. Rozā tonim, protams, jābūt bālam un siltam. Pelēkais nomierina un mazina nemieru, bet tai pašā laikā, bāli-rozā liek ēst lēnāk, cītīgi sakošļājot, ēst ar baudu un neņemt neko lieku.

Par „garšīgām” krāsām tiek uzskatītas oranžā un tirkīza krāsas un to toņi. Ja virtuvē pie sienas ir tādas krāsas bilde un tai pašā laikā tu ēd un to redzi, tas uzsildīs tavu apetīti un tu dosies pēc papildporcijas. Starp citu, fen šui speciālisti apgalvo, ka arī virtuves izvietojumam ir stratēģiska nozīme.

Telpa, kas atrodas pretī ieejai dzīvoklī, saņem vislielāko enerģijas plūsmu. Ja šai vietā atrodas virtuve, tad visi ģimenes locekļi visu laiku pārēdīsies.

Ja ieejot virtuvē, tavs skatiens pastāvīgi kritīs uz ledusskapi, virtuves galdu vai maizes trauku, tu visu laiku jutīsi izsalkumu un vēlēšanos ieēst. Lai mainītu enerģijas plūsmas virzienu, būs pietiekoši, ja virtuvē novietosi augus.

virtuves-fen-šui (2)Arī puķu vāze, žurnāli un telefons uz galda novērsīs uzmanību no ēdiena un veicinās velēšanos kontaktēties. Vēlies notievēt? Turi virtuves durvis ciet. Tām nav jābūt caurspīdīgām, bet gan no blīva materiāla – tas „maskēs” ieeju uz virtuvi.

Un beidzot, ļoti svarīga ir ledusskapja krāsa. Ideāli – zils. Tāds ledusskapis tevi „atstums” zemapziņas līmenī un tam tuvosies tikai tad, ja būsi patiešām izsalkusi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata