10 negaidītas lietas kas uzlabo veselību

lietas kas uzlabo veselibu (2)Katrs no mums ir pārliecināts, ka zina tos faktorus, kas ietekmē veselību pozitīvi un tos, kas ietekmē negatīvi.

Šai publikācijā es tevi pārsteigšu ar dažām negaidītām rekomendācijām, kuras var izmantot sava veselīgā dzīves veida uzturēšanai un dažādu slimību profilaksei.

1. Fotografēšanasieviete fotografē (2)

Vai arī tu, atrodoties atvaļinājumā vai ģimenes svētkos, mīli  „noķert” kādu veiksmīgu kadru?

Pētījumi ir pierādījuši, ka labas atmiņas un pozitīva pagātnes uztveršana var palielināt laimes sajūtu. Kaut arī, saskaņā ar to pašu pētījumu, mēs vieglāk atceramies  slikto, nekā labo…

Ja tev ir nepatikšanas, pamēģini koncentrēties uz laimīgām atmiņām.  Izveido fotogrāfiju albūmu, kurā būs atspoguļoti tavas dzīves mīļākie un jaukākie momenti un smagākos brīžos, to šķirstot, tu ļoti ātri uzlabosi savu garastāvokli.

2. Stress

Visi mēs zinām par ieilguša stresa kaitīgumu organismam. Izrādās, ka īslaicīgs stress tavu imūno sistēmu stiprina. Saasināta stresa gadījumos ķermenis, gatavojoties briesmām vai draudiem, izstrādā hormonus, tai skaitā kortizolu, kas veicina imūnās sistēmas  aizsardzības funkciju palielināšanos.

Nākamajā reizē, kad tu atkal pieredzēsi stresu pirms darba intervijas vai pirms atbildīgas uzstāšanās, mierini sevi ar to, ka tavai imūnai sistēmai tas nāks tikai par labu.

3. Internets

sērfošana internetaTu domā, ka sērfojot internetā, tu veltīgi tērē savu laiku? Izrādās, ka nē.

Losandželosas universitātes  zinātnieki ir konstatējuši, ka sērfošana internetā vidējā un vecākā gadagājuma cilvēkiem palīdz uzlabot smadzeņu darbību un pat palēlināt novecošanās procesus. Interneta mājas lapu pārlūkošana stimulē to smadzeņu daļu, kas kontrolē runu un atmiņu, palīdzot atvieglot lēmumu pieņemšanu, kad tas ir nepieciešams.

4. Raudāšana

Mēs visi zinām, ka smieties ir veselīgi, bet, lūk, pārsteidzošs jaunums – arī asaras mūsu veselībai spēj darīt brīnumus.

Dienvidu Karolīnas universitātes pētnieki noskaidroja, ka 88.8 % cilvēku pēc raudāšanas jūtās daudz labāk, jo asaras palīdz no organisma izvadīt tās kaitīgās vielas , kas tajā uzkrājas stresa rezultātā.

5. Ģimenes dzīvelaimiga gimene

Statistika un daudzkārtēji pētījumi liecina par to, ka precēti cilvēki dzīvo ilgāk, nekā vientuļie, jo viņi mazāk izjūt sociālo izolāciju.

Bez tam, ja tu nolemsi apprecēties un  audzināt  bērnus, tas var pat uzlabot tavu veselību. 1.5 miljona vīriešu un sieviešu pētījums rādīja, ka , ja ģimenē ir 1-2 bērni, tas samazina daudzu slimību skaitu, tai skaitā vēzi, alkoholismu un sirds slimības.

6. Mājas darbi

clean-your-houseLaikam, reti kurai tā ir iemīļota nodarbošanās. Bet, izrādās, ka mājas uzkopšana, tīrības un kārtības uzturēšana tajā palīdzēs tev būt tonusā un veselīgai bez jebkādiem blakus tēriņiem.

Saskaņā ar aptauju par mājās  veicamajiem darbiem, vidējais statistiskais cilvēks, darot parastos mājas darbus, nostaigā 25 km un sadedzina apmēram 50 000 kcal gadā. Tā nebūt nav slikta alternatīva fitnesa nodarbībām. Bez tam,  Onkoloģiskā Lielbritānijas centra pētījumu rezultāti rāda, ka mājas darbu veikšana par 30% var mazināt risku saslimt ar krūts vēzi pirms klimaktēriskajā vecumā un par 20% menopauzes laikā.

7. Plati gurni

Ja tu esi no tām, kas, lai mazinātu savu gurnu apmērus, regulāri tērē laiku sporta zālē,  ir laiks nedaudz apstāties un  pateikties par šādām, dabas dotām formām. Pētījumi rāda, ka taukiem, kas ir uzkrājušies šai ķermeņa zonā piemīt unikālas spējas likvidēt kaitīgās taukskābes un tie satur vielas, kas novērš artēriju sastrēgumus, mazina sirds slimību un diabēta risku.

8. Netīrumi

Pēc pieaugošās antibakteriālo ķermeņa, veļas mazgāšanas un telpu uzkopšanas gēlu popularitātes varētu secināt, ka netīrumi ir mūsu ienaidnieks Nr.1. Ja jau pievēršam uzmanību higiēnai, tad, izrādās, ka neliels netīrumu daudzums mums ir noderīgs.

Pretrunā populārajai un mākslīgi veicinātajai cilvēku pārliecībai par nepieciešamību uzturēt sterilitāti, tu sevi nepadari veselāku. Pētījumi liecina, ka zemē atrodošos draudzīgo baktēriju iedarbība palīdz nostiprināt  imunitāti un pat atvieglot depresijas stāvokli.

9. AlusYoung blond woman with glass of beer

Tai laikā, kad daudzi alu asociē tikai ar „alus vēderu”,  tie, kas to lieto mērenās devās gūst pat vairāk labuma par tiem, kas priekšroku dod sarkanvīnam.

Pētījumi rāda, ka mērena alus lietošana mazina sirds slimību, diabēta un plānprātības rašanās iespēju. Bez tam, alus ir bagāts ar daudzām barojošām vielām, tai skaitā magniju, selēnu, B grupas vitamīniem, un ar apiņos atrastu vielu, kas aktīvi cīnās ar vēzi.

10. Tavi draugi

draugi (2)Dažreiz aizmirstam kādu patiesību: tas, ka mēs mīlam, nes  labumu arī mums. Iet runa par mūsu draugiem.

Šīs dzīves sfēras pētījumi pierāda, ka draugi mums palīdz dzīvot ilgāk, mazinot nospiestības un stresa sajūtas.  Pie tam, ja tev draugu un paziņu ir daudz – tas par 50% palielina izredzes izdzīvot.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata