Par virtuvi

virtuveVisi, gan lieli, gan mazi – bez izņēmuma, savā mājā vai dzīvoklī vēlas justies ērti, pat, ja tā labā  būs nopietni jāpapūlas.

Lai īstenotu savas vēlmes un sapņus, Virtuves telpa šai sakarā ir visgrūtākā, jo visbiežāk sapņa īstenošanai ir atvēlēti nieka 6-7 kvadrātmetri…

Vienā nelielā platībā apvienot divu funkciju realizāciju – ēst pagatavošanu un pašu ēšanas procesu, praktiski nav iespējams. Bet neskatoties uz šo, it kā bezizejas, situāciju ir dažas viltības, kuras pielietojot, var šo problēmu atrisināt un virtuvi padarīt par pašu ērtāko  un iemīļotāko telpu dzīvoklī.

Virtuvē visam jābūt saplānotam tā, lai mantas aizņemtu pēc iespējas mazāku vietu un viss būtu funkcionāls.  Jebkurām darbībām veltītajam laikam jābūt minimālam, savādāk virtuve var pārvērsties par sporta zāli.  Tāpēc pacenties savu virtuves saimniecību padarīt par vienotu sistēmu, kas atvieglos tavu dzīvi un pusdienošanas vai vakariņošanas laikā radīs patīkamu enerģētiku.

garsaugu oaze virtuveVisbiežāk mūsu maršruts virtuvē ir starp izlietni, virtuves galdu un plīts virsmu. Lai šo ceļu saīsinātu, šos virtuves interjera elementus pacenties izvietot pēc iespējas tuvāk vienu pie otra un vienā līmenī.

Ir svarīgi laicīgi aprēķināt tieši tev vēlamo galda virsmas augstumu, jo pati savā praksē esmu pārliecinājusies, ka nepareizas ( pārāk zemas) virtuves darba virsmas dēļ ļoti ātri tiek konstatēts, ka arvien biežāk sāk mocīt muguras sāpes. Bet šis moments ir saistīts ne tikai ar ērtību sagādāšanu sev, bet arī ar higiēnu, par cik saistībā ar šiem interjera elementiem notiek ēdiena pagatavošana.

Ja runā par virtuves mēbelēm, priekšroku ieteicams dod galdiem-skapjiem ar izvelkamām atvilknēm, jo izvelkot vai iestumjot atpakaļ atvilknes, nav nepieciešamības katru reizi atvērt vai aizvērt skapja durvis. Izvelkamos plauktus jāsadala mazākos nodalījumos dažādu sīkāku virtuves plauktu planojumsvirtuves piederumu uzglabāšanai. Būtu ļoti ērti, ja šāds galds būtu aprīkots arī ar diviem izvelkamiem dēļiem, kas domāti pārtikas griešanai.

Uz grīdas novietojamiem skapjiem jāatrodas vienādā līmenī – lai ieturētu simetriju un neizjauktu harmoniju. Bet, lai platību vizuāli nesamazinātu, piekaramo skapju vietā ieteicams izmantot vaļējos plauktus. Pareizāk, ja tie ir tai pašā tonī kādā ir virtuves sienas. Centies iegādāties taburetes, kuras iespējams salikt vienu uz otras – arī tas samazinās aizņemamo platību.

Neaizmirsti izmantot sienas. Mazā virtuvē tā ir vienīgā vieta, kur var piestiprināt ļoti daudz vajadzīgu lietu. Bet nepārcenties, lai virtuve nelīdzinātos noliktavai! Visam jābūt ar mēru. Sienas var izmantot par dažādas tehnikas izvietošanu, kas stiprinās uz piekaramajiem moduļiem.

Kas attiecas uz virtuves stila un noformējuma izvēli, ieteicams izmantot piekaramos  grieztus. Tas ir ļoti praktiski un tiem nav nepieciešama kopšana. Šādi griezti  vizuāli rada papildus plašuma efektu. Šobrīd ļoti populāri ir kļuvis virtuves noformēšanai izmantot  uzvelkamos  griestus, kas veidoti no stīva, matēta auduma vai  spoguļvirsmas. Šis variants ļoti ieteicams nelielu virtuvju griestu noformēšanai, jo vizuāli „paceļ” grieztus un „palielina” telpas platību. Tas ir acīmredzams zemāk pievienotajās fotogrāfijās.

uzvelkamie griezti virtuve uzvelkamie griezti

Dekorējot sienas, ieteicams atteikties no tapetēm. Sienas var būt „plikas” vai pat nelīdzenas. Tādas sienas var nokrāsot siltos toņos vai arī noformēt ar pseido-flīzēm –  tās ir funkcionālas un pieejamas visiem.

Ja virtuves platība patiesi ir nedaudz vairāk par dažiem kvadrātmetriem, tad ļoti labs variants ir iespēja nojaukt atdalošo sienu starp virtuvi un nākamo telpu ( ideālā variantā,ja tā ir dzīvojamā jeb viesu istaba). Šādas pārmaiņas tavu dzīvokli padarīs daudz modernāku, tev ērtāku un arī vizuāli plašāku.

maza virtuve mazas virtuves iekartojums neliela virtuve neliela virtuve-1

Vislabākais grīdas klājums ir koks, jo tas saglabā siltumu. Neaizmirsti par zaļo oāzi un noteikti izveido nelielu stūrīti augiem. Praktiskos nolūkos tas var būt garšaugu stūrītis.

Apgaismojums telpās, tāpat kā lūpu krāsa sievietes sejā – var visu vai nu sabojāt vai, tieši otrādi – visu atdzīvināt un padarīt vēl mājīgāku. Apgaismojums jāizvēlas saskaņā ar interjeru.

apgaismojums virtuve

Atceries, ka gaišas sienas labi atstaro gaismu un izplata to vienmērīgi pa visu telpu.

Būs ļoti ērti un mājīgi, ja atsevišķos virtuves stūros tiks izvietots lokālais apgaismojums, tādejādi nodrošinot papildus apgaismojumu darba virsmai,  ēdamvirsmai vai tavai zaļajai oāzei.

Un nobeigumā palūkojies uz dažiem  2010.-2011.gada modernāko virtuves plānojumu attēliem…var būt ieraudzīsi kādu plānojuma detaļu, ko arī tu vari pielietot?

Ja fotogrāfijas vēlies redzēt palielinājumā, nospied uz tām ar “peles” labo taustiņu.

modernakais dizains 2010-2011 modernakais dizains 2010-2011-1 modernakais dizains 2010-2011-2 modernakais dizains 2010-2011-3 modernakais dizains 2010-2011-4 modernakais dizains 2010-2011-5 modernakais dizains 2010-2011-6 modernakais dizains 2010-2011-7 modernakais dizains 2010-2011-8 modernakais dizains 2010-2011-9 modernakais dizains 2010-2011-10 modernakais dizains 2010-2011-11 modernakais dizains 2010-2011-12 modernakais dizains 2010-2011-13 virtuves modernakais dizains 2010-2011

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata