Viss, ko vēlamies zināt par zīda gultas veļu un segām

SONY DSCŠī sadaļa “Buduars.lv grib zināt…” ir īpaša – praktiska, informatīva un sievišķīgi-izzinoša, jo interviju laikā es jautājumus uzdodu tādus, kuri ļoti bieži tā arī paliek neuzdoti, līdz ar to neizprasti un beigu beigās dzīvē var sanākt tā, ka tikai nezināšanas dēļ neiegādājamies lietas, kuras ir svarīgas un būtiskas  un svarīgākas par tām, kas mums jau ir – gan mūsu komfortam, gan labsajūtai, gan veselībai.

Par cik zīda gultas veļa man jau ilgu laiku ir ne tikai sapnis, bet vēl joprojām kaut kas līdz galam neizprasts un noslēpumains, šodien mani jautājumi tiek adresēti šarmantajai Silksecret.lv veikaliņa īpašniecei-vadītājai Ingai Vasilišinai.

Aija: Sveika, Inga! Ar Silksecret.lv veikaliņa „saturu” Buduars.lv slejās mēs jau vienreiz iepazināmies. Bet… vienmēr katras sievietes prātā ir „aizķērušies” vēl daži jautājumi, dažreiz arī tie, uz kuriem, rodot patiesu, godīgu atbildi, lēmums PAR tiktu pieņemts uzreiz. Tāpēc nepacietīgi ķeršos klāt jautājumiem, jo kam gan, ja ne sievietēm, interesē tēmas, kas saistītas ar ikdienā ģimenes komfortam svarīgām un to nodrošinošām lietām.

Sava interneta veikala mājas lapā Tu drosmīgi apgalvo, ka SilkSecret.lv ir vienīgais interneta veikals Latvijā, kas specializējas augstas kvalitātes luksus  zīda gultas veļas izstrādājumu tirdzniecībā. Vai galvenā, konkurējošā atslēgas frāze šai apgalvojumā ir: „augstas kvalitātes” vai frāze „zīda gultas veļa”?

Inga: Sveika! Noteikti jautā jeb ko, kas Tevi interesē, kas Tev liekas nesaprotams, labprāt atbildēšu uz visiem jautājumiem, esmu atvērta pret tēmu – zīds, jo tā man ir ļoti tuva, īpaša un svarīga, par to varētu runāt un stāstīt ļoti daudz.

Varētu teikt, gan, ka jā, esam šobrīd vienīgais interneta veikals Latvijā, kas piedāvā šāda veida gultas veļas izstrādājumus, kuru galvenais izejmateriāls ir zīds, un veikaliņš, kur var atrasts, nu jau diezgan lielu zīda produkcijas klāstu. Izstrādājumi ražoti izmantojot pasaulē atzīto 100% dabisko, augstvērtīgo garšķiedras Mulberry zīdu. Tie tiek ražoti zīda izcelsmes valstī Ķīnā, kur tradicionālā veidā šos izstrādājumus ražo jau gadsimtiem ilgi.

SONY DSC

Aija: Segas ir dažādas – un neviens no mums bez segas nekad nav gulējis un neguļ. Un liekas…var jau iztikt ar to, kas ir, kamdēļ būtu jātērē tāda nauda…Inga – kamdēļ? Gribu dzirdēt no Tevis šo atbildi kā no sievietes, nevis kā no produkcijas pārstāvja. Vai drīkst tā gribēt?

Inga: Jā, noteikti! Jo pirms uzsāku šo nodarbošanos, arī es pirmo reizi izmēģināju zīda segu tikai kā sieviete, kura pirms tam, ceļojuma laikā Ķīnā, kā tūrists to nopirka un atveda mājās. Sedziņas nopirkām mums ar vīru, gan bērniem. No sākuma doma bija, nu, kas gan tur var būt īpašs, bet izjūtas bija tādas, pārsteidzošas – kāds maigums, mīkstums, piekļāvīgums, plāna, viegla, bet apbrīnojami silta.

SONY DSC

Pirmo mēnesi, ar nepacietību gaidīju vakaru, kad atkal varēs ielīst gultā zem zīda sedziņas un izbaudīt šīs izjūtas atkal un atkal. Pats jaukākais bija tas, ka ne tikai es to pamanīju, bet arī mans vīrs un bērni. Vīram visvairāk patika, ka tā bija piekļāvīga, neveidoja nekādas tukšuma vietas, kur varētu ieplūst aukstais gaiss, tā sildīja, savukārt bērniem, ka tā ir mīksta, maiga, viņi mēdz teikt: „mīlīga” sedziņa.

SONY DSC

Sāku par to stāstīt saviem radiem, draugiem un sev mīļiem cilvēciņiem, un tie teica, mēs arī tādu gribam. Ak, tā, nodomāju, labi, jums arī būs! Iespējams pavisam drīz jūs arī baudīsiet šo brīnumaino atklājumu. Tālāk sāku interesēties, ko vēl nozīmē zīds, izrādās tā ir pati maigākā, skaistākā, dārgākā, dabiskā šķiedra, turklāt, tai piemīt visas veselīgam dzīvesveidam svarīgās, nepieciešamās īpašības – lieliska termoregulācija – ziemā silti, vasarā – patīkami, augsta elpotspēja – neizraisa svīšanu, ādai ļaujot elpot, lieliska mitruma uzsūktspēja, sniedzot komfortablas izjūtas visas nakts garumā, neradot mitruma sajūtu, turklāt šīs īpašības rezultātā neveidojas zīda šķiedrā pelējuma sēnītes un baktērijas.

Kas būtiskākais – dabisks, kas reizē ir arī antialerģisks materiāls, tātad nav nepieciešami nekādi mākslīgie izstrādājumi, atvaira putekļu ērcītes un neuzņem putekļus. Tas savukārt izskaidrojams ar zīda šķiedras sastāvu, kurā ir īpaša viela – sericīns, šī viela vienkārši šiem parazītiem nepatīk. Nodomāju, tas taču ir brīnums, esmu trāpījusi 10-niekā! Produkts, kas ir vajadzīgs man, manai ģimenei, maniem tuvajiem un visiem pārējiem sevi mīlošiem cilvēkiem. Tā, nu, es atklāju, katru nakti pa zīda noslēpumam. Esmu laimīga! Tāds, nu mans, stāsts, kāpēc tieši šīs segas un, kāpēc tapa interneta veikaliņš ar nosaukumu Silk Secret – Zīda noslēpums.

Aija: Inga, man Tev jautājums: šobrīd dikti populāras ir tēmas: eko, dabīgs, bio…. Citi uz to „pavelkas”, citi ne. Citi „pavelkas” modes pēc, citi, apzinoties un saprotot tā visa jēgu, vērtību un nepieciešamību.

Arī daudz informācijas ir par zīda gultas veļu un cenas un piedāvājumi arī ir visdažādākie. Es kā potenciālais pircējs gribu Tev jautāt: kā lai es atšķiru visā šai jūklī kur un kas ir īstais. Jā, par to visu var izlasīt garus rakstus, bet iedomājies, ka es esmu veikalā (pieņemsim, ka šoreiz ne tavā) un man nav tobrīd iespējas izlasīt garu paskaidrojošu rakstu. Pēc kā man vadīties?

Inga: Jā, tas ir galvenais, pie jebkura jauna produkta iegādes saprast, ko īsti tu pērc, vai tas ir tas īstais, nekļūdīties, un galu galā, ja tu esi gatavs maksāt, tad iegūt pretī to labāko. Īpaši ar zīda šķiedru pildītu segu un spilvenu iegādes iespējas parādās arvien vairāk un to lielā cenu starpība liecina par to, ka tirgū tiek piedāvātas dažādas kvalitātes zīds. Kā jau minēju, tad mūsu zīda izstrādājumi ir ražoti no paša augstvērtīgākā garšķiedras zīda, ko sauc par – Mulberry šķirni. SONY DSC

Kā nu atšķirt pašam pircējam izstrādājumus, kas ražoti no īstā zīda, vai tie ir kvalitatīvi?

Pirmkārt, no ārpuses var aplūkot cenrādi – uz tā obligāti jābūt norādītam, kādas šķirnes zīds ir pildījumā. Tam noteikti būtu jābūt 100% Mulberry zīds, lai nav cita zīda piejaukuma, turklāt augstvērtīga zīda šķiedras segas nav stepētas, šķiedra tiek piediegta ar rokām no iekšpuses pa segas perimetru.

Tālāk, būtu jātiek klāt pie segas pildījuma, lai būtu iespēja apskatīties zīda šķiedru. Šim nolūkam, ar zīda šķiedru pildītajai segai un spilvenam ir jābūt nodrošinātiem ar rāvējslēdzēju. Ja tas ir, tad variet būt drošs, ka zīda šķiedra būs īstā. Bet, lai pavisam būtu drošs, jāapskatās, kāda ir šķiedra – tās krāsai jābūt mazliet ar bēšīgu, pērļu krāsas tonīti, tai nedrīkst būt tīri baltā krāsā, ar matētu spīdumu, ne spīdīgai.

Droši variet lūgt pārdevēju mēģināt zīda šķiedru dedzināt, no segas izvelkot zīda šķiedras pavedienu.  Smaržai jābūt kā degošai organiskai vielai – degošiem matiem vai nagiem, beigās atstājot oglītes, kuras paberžot, atstās melnus pirkstus. Nedabīgs materiāls degs ātri, kā polietilēns ar citām smaržām, bez oglītes. Turklāt, Mulberry zīda šķiedra būs pūkaina, ar tieksmi ķerties pie segas pārvalka.

SONY DSC

Arī segas apvalciņam ir liela nozīme, visbiežāk tiek izvēlēts kokvilnas satīns. Tās būtu tās galvenās īpašības, ko varētu pats notestēt pirms šāda veida segas un spilvena, iegādes.

Aija: Ļoti primitīvs un, iespējams, smieklīgs jautājums (tikai nesmejies) – bet vai tad, guļot uz zīda palagiem, spilveniem un, ar zīda segu apsedzoties, nakts vidū nebūs viss noslīdējis uz grīdas?… un arī pats turpatās?

Inga: Smaidiņš Ar zīda gultas veļu varētu notikt visādi, bet tikai ne ar zīda šķiedru pildītām segām un spilveniem. Šie produkti visi ir ražoti no zīda, bet tomēr tie ir divi dažādi produkti vai tas ir zīda audums, vai ar zīda šķiedru pildīts.

Jā, zīda gultas veļa rada maiguma un slidenuma izjūtas, tas nevienam nav noslēpums. Zīda gultas veļu, pēc manas pieredzes, klienti izvēlas dažādu iemeslu pēc – citi aiz ziņkārības, pamēģināšanai, kā nu tas ir, bet citiem tas ir liels sapnis, kuru beidzot var realizēt, lieto un priecājas, turklāt visa gada garumā. Zīda gultas veļa ir katram individuāla lieta, patīk vai nepatīk, izvēle ir katra cilvēka ziņā.

SONY DSC

Daudzus vilina zīda šķiedras īpašība. Šķiedra ir proteīniem bagāta, kas satur 18 dažāda veida aminoskābes. Ādai ilgstoši saskaroties ar zīda izstrādājumiem, tā tiek barota, tādējādi aizkavējot ādas novecošanās pazīmes un uzlabojot ādas vielmaiņu.

Kas vēl ir komfortabli – zīda gultas veļu var kombinēt, izvēloties tikai spilvendrānas, vai palagu, vai tikai virspalagu, nav jāpērk uzreiz viss komplekts. Te var ļauties fantāzijām, karaliskam miegam, mēģināt un iepazīt lēnām, kāda, tad ir zīda gultas veļa.

SONY DSC

Pavisam cits stāsts ir par zīda segām. Te savukārt nav nekāda sakara ar slidenumu, tās noteikti nepametīs jūs nakts viducī. Vēlos mazliet pastāstīt kā, tad rodas zīda sedziņa, jo bieži vien cilvēkiem rodas nepareizs priekšstats par to.

Zīda segas ir pildītas ar dabisko garšķiedras Mulberry zīda šķiedru. Zīda šķiedru, kuru iegūst no zīdtārpiņu izveidotajiem kokoniņiem. Kad zīdtārpiņiem ir beidzies iekūņošanās process, tos ievāc, attīra no tārpiņiem, rūpīgi mazgā. Cilvēka rokās paliek smalkākais zīda pavediens.

SONY DSC

Lai piešķirtu zīda šķiedrai formu, to nostiepj uz speciāla loka. Šādi metodiski ar rokām tiek apstrādāts kokons pēc kokona, pēc tam zīda šķiedru žāvē un gala rezultātā sanāk augstākās kvalitātes izejviela. Apstrādājot zīda šķiedru netiek izmantotas nekādas ķīmiskās vielas, saglabājot visas tās dabiskās īpašības un vērtības. Zīda segas tradicionāli tiek darinātas tikai ar rokām. Vairāki cilvēki izstiepj nelielas šķiedras sagataves līdz vajadzīgajam izmēram un liek tās krusteniski slāņos uz auduma. Un tā slānis uz slāņa, kamēr zīda daudzums nesasniegs vajadzīgo segas biezumu.

Pēc tam šo kārtojumu pa perimetru ar rokām piešuj pie segas apvalka. Tāda izgatavošanas tehnoloģija izslēdz pildījuma savelšanos pat bez mašīnveida stepēšanas. Šādā veidā izgatavota sega saglabā siltumvadāmību, piekļāvīgumu un maigumu. Stepētas zīda segas ir parasti zemākas kvalitātes, kas pildītas ar zīdu Tussa, un tās nav darinātas ar rokām. Kā segu apvalciņš tiek izmantos augstvērtīgs kokvilnas satīns, kas lieliski sader ar zīda šķiedras pildījumu. Tātad zīda segas, turpinot lietot kokvilnas, satīna pārvalciņos, noteikti nenokritīs zemē.

Te ir video, kur var apskatīties, kā top zīda sega.

Kā top zīda segas

Aija: Saimnieciskas dabas jautājums – naudas izteiksmē ieguldījums NE mazs…bet cik ilgi kalpos šāda sega un kas tāds īpašs ir jāievēro, šo segu uzturot un kopjot?

Inga: Zīda segas var nokalpot līdz pat 10 gadiem, bet, lai zīda sega kalpotu pēc iespējas ilgāk, ir jāievēro tās kopšanas prasības. Būtībā kopšana ir pavisam vienkārša. Pieminot iepriekš uzskaitītās īpašības – to, ka zīdā nedzīvo putekļu ērcītes, neveidojas baktērijas, putekļi, kas visbiežāk arī ir mazgāšanas iemesli, gultas veļas maiņa un regulāra segas vēdināšana vismaz divas reizes gadā (tikai ne tiešos saules staros), atbrīvos no segas mazgāšanas.

Segas pildītas ar zīda šķiedru nedrīkst mazgāt, atļauts mazgāt ir atsevišķas vietas ar vēsu ūdeni, vieglām kustībām, dabīgiem mazgāšanas līdzekļiem un vēsu kaltēšanu. Nedrīkst mazgāt, jo zīda sastāvā ir 98% šķiedras proteīnu, kas mazgāšanas līdzekļu ietekmē izšķīst. Šķiedra paliek trausla un pastāv varbūtība, ka segas pildījums savelsies, vai visas zīda šķiedras īpašības būs pazudušas.

SONY DSC

Jāsaka, tā, ka labas un kvalitatīvas preces nevar maksāt ļoti lēti. Visā pasaulē zīda segas un spilveni, kas pildīti ar Mulberry zīdu, tiek uzskatīti par labiem, jo ne pēc kvalitātes, ne pēc tā brīnumainajām īpašībām šim zīdam analogu un aizvietotāju nav. Tie, kam ir iespēja novērtēt šo segu komfortu, siltumu un ērtumu, saņem veselīgu un mierīgu miegu.

Aija: Ja jau šodien vairāk runājam par segām, tad, izpētot Tavu veikaliņu, es redzu, ka tur nav tikai viena sega vien ar dažādiem izmēriem. Sega: Klasika, Elegance, Maigums un Komforts…, bet šie taču ir tie īpašības vārdi, ar kuriem varētu raksturot VISU zīda gultas veļu un tai skaitā arī segas. Vai tad sega Komforts nav maiga? Ok Smaidiņš. Šobrīd, Inga, es necenšos tevi „pieķert”, bet gan lūdzu īsu, bet saprotamu paskaidrojumu – kādas ir šo segu pamatatšķirības?

Inga: Smaidiņš Visu piedāvāto zīda segu pildījums ir viens un tas pats augstvērtīgais garšķiedras Mulberry zīds, bet savā starpā tās atšķiras tikai ar apvalciņu. Tā kā viņas ārēji atšķiras, tad nolēmu viņām iedot savu nosaukumu, lai vieglāk orientētos, par kuru segu, tad iet runa. Tā, kā, jā, visām segām piemīt tieši šīs īpašības, tāpēc katrai tās arī piešķīru.

„Elegance” savu nosaukumu iemantoja, jo tai segas apvalciņš ir ar elegantu rakstu un iešūtu sarkanu lentīti gar maliņu visā segas perimetrā. Šis piedāvājums radās ar ideju dāvanām, svētku noskaņojumam, kāzām.

SONY DSC

„Maigums” – šai sedziņai ir ne tikai pildījumā zīds, bet arī apvalciņā, kas sastāv no salikuma: zīds un satīns, kas gala rezultātā rada vēl lielāku maiguma sajūtu un ir īpaši ieteicamas alerģiskiem cilvēkiem.

Segas „Komforts” – īpašs piedāvājums, kas nu jau ir iemantojis atzinību no klientu puses – kopā divas segas – viena plāna, vasarai, vidēji bieza – pavasarim, rudenim, un tās abas kopā sastiprinot, ar tam paredzētiem klipšiem, izveidojas viena bieza sega ziemas visaukstākajam laikam. Tāpēc nekļūdīgi komforts visa gada garumā.

Bet „Klasika” – tās ir sedziņas, ar ko es uzsāku savu darbību, kuras tādas arī klasiski piedāvā visā pasaulē, ar baltu satīna, bez raksta apvalciņu. Tās ir arī lētākas, nekā iepriekšminētās sedziņas, dalās vairākos izmēros un biezumos, ar kurām arī pārsvarā mani klienti uzsāk iepazīt šo produktu.

Aija: Tagad ir ziema un, izpētot tavā interneta veikalā tabulu „kuru segu izvēlēties”, es redzu, kuru segu ir jāizvēlas  ziemā, bet vai tomēr un galu galā, ar zīda segu ziemā nebūs vēsāks, nekā jau ar pierastajām, kaut vai sintepona segām? Inga, nosauc man tos iemeslus kāpēc ziemā zīda sega vienalga ir labāka (ja tas ir tā)?

Inga: Šis jautājums ir vietā, jo bieži vien cilvēkiem, kam zīda sega ir jaunums, viņiem tā arī šķiet: “…bet tās jau domātas tikai vasarai”. Ak, nē, zīda segas, neskatoties uz to, ka tās ir plānas un vieglas, ir apveltītas ar brīnumainu siltumvadāmību.

SONY DSC

To iepriekš pieminētā īpašā ražošanas tehnoloģija un zīda īpašības nodrošinās ar lielisku siltumu. Zīda segas parasti iedala trijos biezumos, plāna, vidēji bieza un bieza. Kura sedziņa derēs Jums, jāizvērtē pēc jūsu istabas temperatūras un pēc sevis, kas vairāk patīk – vēsums vai siltums. Parasti mēs kopā ar klientu to pārrunājam un tiekam pie viņam vajadzīgā biezuma.

Aija: Un mazuļiem? Vai arī viņiem zīda sega būs labāka (jeb gudrāka) izvēle par pārējām?

Inga: Viennozīmīgi iesaku zīda sedziņas mazuļiem, kā arī bērniem un gados vecākiem cilvēkiem. Labākais apvienojums – dabiskums, maigums, mīkstums, piekļāvīgums – sedziņa pati parūpēsies par mazuļa apsegšanos. Kā jau minēju, sedziņa papildus tam visas sniegs lielisku termoregulāciju, elpotspēju, tīru gulēšanas vidi.

Savukārt vecākiem cilvēkiem, lieliska priekš locītavu problēmām, kur kādas citas segas svars var izraisīt diskomfortu.

Aija: Pats pēdējais un praktiskākais jautājums – kāpēc visas zīda segas ir baltas? Un ja tas ir tā, tad tām noteikti (un arī jebkurā gadījumā taču) ir vajadzīgs pārvalks. Ja tas būs no cita auduma un kvalitātes, vai tad nezudīs viss segas efekts un labums?

Inga: Jā, tiesa gan, pārsvarā zīda segu apvalciņi ir gaišos toņos. Gaišie toņi tiek izvēlēti, jo tie rada tīrības sajūtu. Segas noteikti jālieto noņemamā, mazgājamā pārvalkā, un zīda īpašības noteikti no tā nekur nezudīs, tāpat varēs izjust maigumu, mīkstumu, piekļāvīgumu, jūsu āda turpinās elpot, ziemā būs patīkami silti, bet vasarā labi. Domāju, jebkuras cita dabiska pildījuma segas arī jālieto papildus pārvalciņā, jo tās noteikti nedrīkst mazgāt, ja nu vienīgi retu reizi, atkarībā kāda ir tās ražošanas tehnoloģija.

Aija: Liels paldies, Inga par šo jauko interviju! Un uz sazināšanos nākamreiz!

Inga: Paldies, Aija, par šo interviju! Un kā novēlējumu gribu pateikt – izvēlieties gultas veļas izstrādājumus no zīda – jūs to esat pelnījuši! Jūs saņemsiet patiešām ciešu un veselīgu miegu, jo no miega kvalitātes ir atkarīga mūsu veselība un pašsajūta. Izvēloties segu, jūs to pērkat ne uz vienu un ne uz diviem gadiem, un sava labsajūta nav tā lieta, uz kuras rēķina būtu vērts taupīt. Smaidiņš

SONY DSC

——————————–

Nu ko….man pēc šīs jaukās intervijas ir radusies tikai viena velēšanās….Atmini kāda? Smaidiņš Un tev?

Bet pašā nobeigumā Inga nolēma visām, kas ir Buduars.lv lasītājas, piedāvāt kaut ko īpašu!

Visām un visiem Buduars.lv lasītājiem, kas vēlēsies iegādāties zīda segu no Ingas zīda gultas veļas veikala www.silksecret.lv ,

līdz pat gada beigām tiek dota 10 % atlaide!

Lai to iegūtu, rakstot vai zvanot Ingai, atsaucieties uz Buduars.lv.

Ja interesē arī turpmāk uzzināt visu par zīdu un zīda izstrādājumiem, par tā aktualitātēm, jaunumiem un Jums interesantiem piedāvājumiem, aicinām sūtīt savu e-pastu vai vienkārši reģistrēties mājas lapā www.silksecret.lv.

Uz tikšanos tepatās,

Aija un Inga

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Rudens ir laiks, kad gribas ieritināties dīvāna stūrī, ietīties siltā segā, nolikt blakus sev kūpošas, smaržīgas tējas krūzi un lasīt... Rudens ir ...

 • -50% ATLAIŽU AKCIJA IR SĀKUSIES! Ir pats, pats vasaras košums, pats īstākais laiks, kad gribas atļauties tērpties drosmīgāk, savādāk, gribas beid ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata