Īkšķa kauliņa deformācija – ko darīt?

kaju_kaulinu_arstesanaVistiešākajā nozīmē to var nosaukt par „ļoti sāpīgu” jautājumu, jo mūsu iemīļotie apavi ar laiku sāk pārvērsties par mūsu skaisto kājiņu „važām”. Kļūst grūti pat izdarīt dažus soļus…

Un pie visa vainīgs izvirzītais kāju kauliņš, kas ne tikai vizuāli kropļo kāju, bet, staigājot rada spēcīgas sāpes. Izrādās, ka jau apmēram no 25 gadu vecuma vairāk kā puse sieviešu sastopas ar šo problēmu, kas dzīvi ar laiku pārvērš par moku ceļu…

Jā, tā ir ļoti bieži sastopama problēma. Un kā likums – sieviešu. Tāpēc, ka tieši sievietes neapdomīgi upurē savu kāju veselību tikai tāpēc, lai staigātu super-modernos, stilīgos apavos. Pavērosim kas notiek pēdējos gados uz ielām un pameklēsim apavu veikalos ērtus, normāla augstuma papēžus – ja vēlies, lai kurpes vai zābaki būtu gan moderni, gan ērti, gan kāju veselībai droši … tādu modeļu vienkārši vairs nav. Un beigu beigās – gan tās, kas gribētu atrast ērtus, skaistus apavus, gan tās, kas nesaprot šādu apavu nozīmi un vērtību un, sekojot modei, pērk visaugstākos papēžus kādos vien spēj staigāt – mēs visas upurējam savu veselību, jo šādi apavi, kādi atrodami veikalu plauktos, ļoti reti mūsu pēdai ir ērti un tas nozīmē tikai vienu – tie bojā mūsu kājas.

kajas_kaulinu_deformacija

Hallux valgus (tā mediķi sauc šo veselības problēmu) jeb īkšķa kaula deformācija (kāju kauliņi) veidojas kā lielā pirksta nobīde uz iekšpusi un uz pēdas ārējās malas pie īkšķa pamatnes ar laiku izveidojas punveida izaugums. Šī patoloģija ir ne tikai kosmētiska, bet arī ortopēdiska problēma. Tā izpaužas kā sāpes, traucējot pat normālu apavu nēsāšanu, bet spēcīgas deformācijas gadījumā arī pilnvērtīgu pārvietošanās spēju.

Vai arī Tevi nomoka kāju kauliņu problēmas?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Izrādās, ka sieviešu vidū šī problēma sastopama 10 reizes biežāk,

nekā vīriešu vidū.

Pētot šo problēmu un meklējot izeju, ielūkojos arī sieviešu forumos. Tur šī tēma arī ir ļoti aktuāla un „karsta”:

„Man sagādā problēmas kāju pēdas sānu kauliņi…”

„Man pašai ir palielināts un izvirzīts kājas lielā pirksta kauliņš, cenšos kaut kā sadzīvot kaut gan sāp.”

„Man ir tāda pati problēma, bet tikai sāp pēdai abās pusēs…..un citreiz tā, ka bļaut gribas!”

„Man taada pat probleema, tas saucamais greizais iikskjis. Baigi nepatiik kaa kurpes izstiepjas to kaulinju vietaa, un vispaar man tas rada kompleksus.”

„Pēdējo mēnešu laikā man tie aktivizējušies – neeeeejauki sāp naktī, īpaši pēc fiziskas slodzes.”

Vakar, ieraugot kājas īkšķa regulatora reklāmas banerīti mūsu blogā, man zvanīja vairākas sievietes un mēs ilgu laiku runājām par šo mūsu sieviešu kopīgo problēmu, par tās risināšanas veidiem un „nopūtāmies” cik ļoti taču vēl gribas pastaigāt skaistos apavos un ar elegantiem papēdīšiem… Tāpēc, darīsim to, ko šobrīd un tūlīt pat varam izdarīt.

Kāpēc tad veidojas šie kāju kauliņi?

Zinātniekiem tā arī nav līdz galam izdevies noskaidrot visus iemeslus, kāpēc veidojas šie sāpīgie kāju kauliņi, bet neapstrīdams ir fakts, ka neērtu apavu nēsāšana ļoti spēcīgi ietekmē šī kāju defekta veidošanos. Izrādās, ka reģionos, kur cilvēki staigā basām kājām, šāda problēma nav sastopama. Savukārt, augsts papēdis un šauri apavu purngali šo kaiti provocē ļoti strauji.

Vispirms parādās izaugums…

ikska_kaula_deformacija

…un sāpes staigājot. Kļūst grūti izvēlēties apavus.

ikska_kaula_deformacija (2)

Uz pēdām veidojas varžacis…

ikska_kaula_deformacija (3)

Un tad pēdas deformācija paātrinās…

ikska_kaula_deformacija (4)

Kā ārstēt kauliņus?

Atkarībā no iemesla, kamdēļ radusies šī problēma, tiek noteikta arī ārstēšana – konservatīvā vai ķirurģiskā.

Konservatīvā ārstēšana ir:

-speciāli regulatori;

-ieliktnīši starp lielo un nākamo kājas pirkstu;

-fizioterapija;

-masāža;

-dažādas ziedes.

Ķirurģisko ārstēšanu nosaka tikai un vienīgi tavs ārsts.

Kājas īkšķa deformācijas ārstēšana, izmantojot konservatīvas metodes.

Parasti ārstēšana sākas ar to, ka tiek ieteikts nēsāt pietiekoši platus vai ortopēdiskos apavus. Hallux valgus profilaksei ieteicams arī izmantot apavu zolītes ar spilventiņu, kas paaugstina pēdas velvi un samazina deformācijas attīstību.

kastite

Profilaksei var izmantot Hallux valgus koriģējošo ortopēdisko kājas īkšķa regulatoru jeb šinu.  Protams, ja deformācija progresē, ārsti rekomendē ķirurģisku ārstēšanu. Lemjot jautājumu par ķirurģisko ārstēšanu, tiek izvērtēta deformācijas pakāpe.

Kad ir jāsāk konservatīvā kājas kauliņa ārstēšana?

Kad sāc just sāpes staigājot un redzi, ka veidojas kauliņš, ir ļoti svarīgi jau laicīgi sākt nodarboties ar profilaksi – vingrināt kāju pirkstus, pēdas (lupatiņas saburzīšana, zīmuļa saņemšana kāju pirkstos, pirkstu locīšana augšup-lejup, pēdas grozīšana uz visām pusēm un no rītiem var, atceroties alfabētu, gaisā ar pēdu „zīmēt” burtus utt.), masēt pēdas, veikt fizioterapijas procedūras, nēsāt ortopēdiskus apavus un apavu ieliktnīšus, fiksējošas šinas jeb īkšķa kaula deformācijas regulatoru – tas viss mazina sāpes un palīdz apstādināt tālāko īkšķa un pēdas deformāciju.

Kā darbojas īkšķa kaula deformācijas regulators jeb šina?

Kā jau minēju, viena no šādām profilaktīvajām metodēm var būt ortopēdiskās šinas. Tāskajas_kaulina_regulators-sina korektē un fiksē locītavu pareizā stāvoklī. Ja šādu kauliņa deformācijas regulatoru nēsāsim ilgu laiku, pēda var nostāties normālā stāvoklī un izaugums mazināties vai izlīdzināties pavisam.

Šādas šinas tiek izmantotas kāju kauliņu veidošanās sākuma stadijā un arī stadijās, kad šī problēma jau ir ielaista. Kājas kauliņa deformācijas regulatorus iesaka arī pēcoperācijas stadijās – lai pēda labāk nostiprinās pareizajā pozīcijā.

Šina jāuzliek uz slimās pēdas lielā pirksta un jānostiprina pareizā pozīcijā. Iepakojumā ir divas šinas – viena kreisajai (ar L burtiņu), otra labajai ( ar R burtiņu) kājai. Šo šinu, ko redzam attēlā, mēs izmantojam tikai nakts jeb miega laikā. Sākumā ieteicams to uzlikt uz 2-3 stundām, bet pēc tam var droši turēt visu nakti. Naktī to vislabāk izmantot tāpēc, ka mūsu muskulīši atslābst un mūsu organisms pārmaiņām nekādi „nepretojas”. Ja nakts laikā jūtams diskomforts, var šinu noņemt vai tas nozīmē to, ka tā ir jāatlaiž vaļīgāk.

Labu efektu iegūsim, ja to lietosim ilgstoši, vismaz 2-3 mēnešus. Tieši pateicoties regularitātei, mēs sasniegsim labus rezultātus.

Izrādās, ka vairāk kā puse sieviešu saskaras ar problēmu, kuru sauc par sāpīgajiem kāju kauliņiem.

Šis produkts un tā apraksts neatrastos buduāra blogā, ja es pati nebūtu sākusi interesēties par šo problēmu, jo jau apmēram divus gadus un arvien vairāk mokos ar kauliņa sāpēm – tas gan man ir nesaprotamu iemeslu dēļ tikai uz vienas kājas, bet tas ir un savu tas, diemžēl, „dara”.

Vai atceries, jau tad, kad sāku veidot šo blogu, es solīju dalīties ar tevi savā pieredzē, zināšanās un prasmēs un ir pienācis laiks kaut ko izpētīt arī visām kopā, vai ne?

Tieši tāpēc es par šo savu un izrādās tūkstošiem un tūkstošiem sieviešu problēmu sāku pētīt un meklēt visu iespējamo informāciju, noskatījos dažādus ārstu video materiālus un intervijas, daudz lasīju un sapratu, ka līdz operācijai nonākt nevēlos. LOĢISKI, ir daudz situāciju, kad citas izejas nav un operācija IR jāveic, bet es vēlos pati pārbaudīt vai IR cita izeja un jūtu, ka man šis kāju īkšķa regulators situāciju uzlabos -varbūt ne 100%, bet uzlabos noteikti.

Šī nakts bija ceturtā, kopš es lietoju šo ierīci. Es vēl nevaru pateikt neko par rezultātiem, jo pēc 2 gadu problēmas veidošanās tas būtu dīvaini, ja piektajā dienā es teiktu, ka problēma sāk mazināties, vai ne?

Hallux_valgusVaru padalīties tikai lietošanas pieredzē – ja nemaldos, tad otrajā naktī pamodos sajūtot, ka esmu pārcentusies – šina bija savilkta pārāk spēcīgi un es to uz atlikušo nakti noņēmu nost pavisam, lai pēda atpūšas. Bet nākamajās naktīs es jau sapratu kā ir jārīkojas un jutos naktī labi, kaut arī sākumā domāju: kā gan spēšu ar tādu gulēt? Bet guļu bez problēmām!

Visas meitenes, kas iegādāsies šo kājas īkšķa regulatoru – man gribētos jūs aicināt dalīties savā starpā pieredzē, izjūtās šī raksta komentāros – jo viena lieta mūs, kas šo publikāciju lasa, noteikti vieno…vai ne? Un gribētos no tās tikt vaļā vai vismaz vairs nejust tās sāpes, kādas mocīja mūs līdz šim.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Par informāciju: Rakstam ir informatīvs, vispārīgs raksturs, kas atspoguļo problēmas būtību. Informācija un iegādājamais regulators nevar aizstāt ārsta konsultāciju!

Interesanti raksti :

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , , , , , , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Aija

  Sveikas! Nu jau 7 naktis esmu lietojusi šos īkšķu regulatorus (liku arī otrai kājai) un tāpēc ir jau novērojumi, ar ko padalīties.

  Liekas, ka otrajā vai trešajā naktī biju uzlikusi par stingru un nakts vidū noņēmu nost, jo jau sāku izjust diskomfortu. Tāpēc – ļoti svarīgi sākt pamazām, nenovelkot lipīgās saites pārāk cieši. Varbūt tā ir iedoma….bet vispār liekas, ka jau paliek labāk, pat izvirzījums manuprāt ir samazinājies nedaudz.

  Uzvelkot savus papēžu (8 cm) rudens zābakus varu nostaigāt diezgan daudz un bez sāpēm. Vēl – varu arī pa dienu absolūti mierīgi veikt kāju pirkstgalu apļošanu un vingrināšanu – agrāk tas bija izdarāms ar krietni mazāku amplitūdu un pat ar nelielām sāpēm.

  Un vēl – pavisam dīvaina lieta (lai gan šodien pēc sarunas ar kādu GoodNight Bunion klienti zinu,ka tas tiešām tā var būt) – agrāk, kad nelietoju regulatorus, gandrīz vienmēr no rītiem pamodos sāpošu muguru un sāku jau absolūti droši pie tā vainot savu gultas matraci…Dīvaini (bet laikam tiešām viss organismā ļoti cieši saistīts viens ar otru), bet kad esmu uzlikusi GB (Goodnight Bunion) regulatorus, pamostos absolūti BEZ sāpēm mugurā. Un to esmu konstatējusi jau tagad absolūti droši.

  Tagad gaidīšu noteikti arī jūsu, pārējo, kas iegādājās GB, komentārus! :)

   
   
   
 • ieva

  man ir jautājums,kur es varu iegādāties tādu šinu priekš kāju īkšķiem,man ir jau problēma redzama abiem kāju īkšķiem.

   
   
   
  • Sveika, Ieva! To var izdarīt, lūk, šajā interneta veikaliņā http://kajukauliniem.lv/. Ja ir kādi jautājumi, raksti, nekautrējies, arī man uz e-pastu: aija@buduars.lv – pati esmu jau vairāku mēnešu garumā šīs produkcijas lietotāja un zinot, ka arī citām sievietēm tā ir ļoti aktuāla, izveidoju interneta veikalu, kurā nav nekādu citu preču kā tikai tās, kas domātas tieši šīs problēmas risināšanai un profilaksei. Jā, pie tam piebildīšu, kas ir ļoti svarīgi – konkrēti šo produkciju ir izstrādājuši mūsu Baltijas reģiona šīs jomas speciālisti un ortopēdi.

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata