Ceļš pie sevis un ideālā svara

balta_rozeSievietes grib būt skaistas un justies labi visos gadalaikos un rudens nav izņēmums. Ārējo skaistumu ir panākt daudz vieglāk – jauna kleita, koša šallīte, sakārtoti mati un kļūstam pamanāmas un pievilcīgas.

Taču klupšanas akmens daudzām no mums ir tieši darbs ar sevi, ar savām sajūtām, ar prieka radīšanu savā dzīvē, sevis un sava ķermeņa pieņemšanu, iemīlēšanu. Šeit bieži vien kā vienu no apgrūtinājumiem varam pieminēt lieko svaru, kas liekot justies slikti, it kā aizslēdz durvis labajām sajūtām.

Buduars.lv neklātienē jeb, izmantojot interneta vebināru sistēmu, ir sācis sadarbību ar diētas ārsti, uztura atkarības ārstēšanas speciālisti Irisu Oganesjanu un tāpēc arī šīs dienas sarunu-interviju veltīsim tam, kā sievietei atrast sevī resursus un ticību, ka viņa var sakārtot savus ēšanas paradumus, zaudēt liekos kilogramus, kas apgrūtina, un iemācīties dzīvot saskaņā ar sevi.

Jautājums: Irisa, Jūs esat absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju un Maskavas Psihoterapijas un klīniskās psiholoģijas institūta speciālo programmu uztura atkarības ārstēšanā. Jūsu darba pamatā ir „psihodietoloģijas” inovatīvā metode, kas ir diezgan jauna pieeja liekā svara problēmu risināšanai. Pastāstiet lūdzu mazliet tuvāk par šo metodi, kā tā darbojas un ko iegūstam, ņemot to sev par palīgu svara jautājumu risināšanā.

Dr. Irisas Oganesjanas  atbilde: Uzreiz gribu pateikt, ka vārds „zaudēt” nav pieejamsIrisa_oganesjana šajā kontekstā, jo mūsu psihe darbojas tā, lai mēs nezaudētu, bet otrādi – lai iegūtu, paplašinātos un tā tālāk. Tas ir normāls mehānisms, kas nodrošina mūsu izdzīvošanu un attīstību. Līdz ar to ir absolūti nepieciešami atrast citu vārdu, ar ko apzīmēt savu mērķi, kas būtu tuvs katrai konkrētai sievietei. Un to mēs darām konsultācijas laikā, veltot daudz uzmanības tādām niansēm.

Psihodietoloģijas metode pamatojas uz komplekso pieeju liekā svara ārstēšanā un ķermeņa estētikas uzlabošanā. Šīs programmas pamatā ir fokusēšanās uz iekšējo līdzsvaru un psiholoģisko komfortu pie ierastā ēšanas režīma izmaiņām un savu neveselīgu ieradumu apzināšanas. Tas ļauj personībai sasniegt iekšējās harmonijas stāvokli, uzlabot savu veselību, pārtraucot lieko ēšanu, līdz ar to pacelt enerģijas un optimisma līmeni.

Jautājums: Jau kādu laiku ir ieviests termins ”uztura atkarība”. Tātad pastiprinātu kāri pēc saldumiem, biežu ēšanu arī tad, kad organisms nav izsalcis un ēdiena patērēšanu lielos daudzumos var saukt par atkarību? Ja tas ir tā, tad kādi ir tie iemesli, no kā tā rodas un kā varam to risināt?

Atbilde: Kā rodas atkarības? Visbiežāk tās parādās brīdī, kad sevī izjūtam tukšumu, ko nevar izturēt un it kā nepieciešams aizpildīt. Kā arī par cēloni nostrādā jebkura veida neapmierinātība pašai ar sevi – savu privāto dzīvi, profesionālajiem  sasniegumiem, finansēm u. c.

Bet, ja ieskatīsimies sevī dziļi un atklāti, tad uztura atkarības patiesais iemesls slēpjas nespējā sevi mīlēt un pieņemt, cienīt un dzirdēt savu iekšējo pasauli (un vēl ir jāsaprot, ko vispār nozīmē sevis mīlēšana pa īstam). Tātad, ēšanas atkarība ir cieši saistīta ar psiholoģiskajiem faktoriem. Tieši šī iemesla dēļ ar to visefektīvāk strādāt, apvienojot psiholoģisko pieeju ar dietoloģiju, nevis tikai iesakot diētu.

Diētas mūs „ieliek rāmjos”, bet cilvēks, kuram ir kāda atkarība, sevi tajos nespēj noturēt un nemitīgi atgriežas uz vecajiem sliedēm. Lai šo nepatīkamo lietu uzveiktu, nepieciešama speciālista palīdzība, kurš konsultāciju laikā noskaidro un izanalizē ne tikai produktu klāstu un daudzumu, ko cilvēks uzņem, bet arī to, kāpēc. Jo, izrādās, ka mēs ēdam ļoti dažādu iemeslu dēļ! Un šie iemesli cieši saistīti ar to, kā jūtamies, ar ko aizpildām savu ikdienu.

Jautājums: Vai, sakārtojot sevi un apzināti darbojoties, ir iespējams atbrīvoties ne tikai no dažiem liekajiem kilogramiem, bet arī no diezgan liela liekā svara?

Atbilde: Jā, prakse rāda, ka tiešām, apzināti darbojoties ar sevi, var atbrīvoties no ļoti liela svara – maksimums, par ko es zinu ir 50kg.

sieviskibaJautājums: Mūsu sarunās, gatavojoties vebināriem un arī pirmajā iepazīšanās pasākumā esmu pamanījusi, ka Jūsu dzīves uztvere ir tāda gaiša un dzīvīga, pilna ar prieku. Droši vien, ka arī Jūs esat ielikusi ne mazums darba sevī, lai nokļūtu tur, kur šobrīd esat un kā jūtaties. Padalieties ar mums, kas ir tas prieka avots, kur to meklējat un atrodat, kā spējat saglabāt līdzsvaru sajūtās un varbūt ir kādi ieteikumi mums visām sievietēm, kā sākt spert pirmos soļus, lai satiktos ar sevi, lai izvērtētu un spētu priecāties no sirds.

Atbilde: Kādreiz, kad bija sāpīgi un grūti, es aizliedzu sev just bēdas un skumjas. Un pēc laika sapratu, ka liedzot sev bēdāties, es izsvītroju no dzīves arī priekus, jo ļoti vienkārši –svārsts nevar šūpoties tikai uz vienu pusi. Izejot no nulles punkta, tas šūposies gan uz vienu pusi, gan otru. Tā tas ir arī dzīvē, ir gan mīnusi, gan plusi. Un šeit ir tas brīdis, kad jūs satiekat sevi, sevi īsto, ļaujot sev sajust visu. Jābūt godīgai, absolūti godīgai pret sevi. Un arī drosmīgai, lai atzītos sev savās sajūtās. Tikai pēc tam var atnākt prieks, kas mājos jūsu sirdī.

Un sarunas nobeigumam: Varbūt varat pastāstīt kādu no veiksmes stāstiem, kad Jūsu klientes ir sasniegušas savu mērķi – zaudējušas traucējošos kilogramus un ieguvušas citu dzīves kvalitāti. Un varbūt ir kāds novēlējums, ko gribētu pateikt mūsu sievietēm?

Atbilde: Tādi veiksmes stāsti ir daudzi un par to es ļoti priecājos! Pa šiem gadiem daudz sieviešu ir mainījušas savas dzīves.

Piemēram tāds gadījums, kad sieviete salaulājas pēc 12 kopā nodzīvotiem gadiem, un tas notika pēc mūsu treninga (tas bija pilnas dienas trenings ar atkārtoto tikšanos pēc 1 mēn.). Vīrietis vienkārši pats sāka uztraukties, kas tad notiek ar mīļoto, ka viņa tik ļoti ir mainījusies un steidzami apprecēja viņu!

Ir vairākas sievietes, kuras kļūstot vieglākas par 20-25 kg pārdzīvoja otro medus mēnesi, jo, risinot svara jautājumus pareizi, iekļaujot risināšanā jūtu un prāta līmeņus, pilnveidojās un kļuva spožākas attiecības ar vīru, kuras tiešām bija balstītas uz mīlestību.

Ir bijuši gadījumi, kad sievietes atstāja darbu, kas sagādāja nepatīkamus pārdzīvojumusIrisa_Oganesjana un pievērsās sirdsmīļam darbam, ko dvēseles dziļumos gribēja jau sen, bet trūka pārliecības.

Un tādu stāstu ir daudz… Un katrā no tiem ir sava laime, sava dvēseles dziesma un ķermeņa prieks… Un es no sirds novēlu katrai Jūsu portāla lasītājai atrast ceļu pie Sava Stāsta! Un būšu laimīga, ja manas zināšanas jums palīdzēs un sirsnīgā velēšanās redzēt vairāk un vairāk laimīgu sieviešu sev apkārt – piepildīsies!

Paldies, Irisai par jauko sarunu! Tiešām prieks, ka viņa ir piekritusi mums sniegt padomus un būt mums katrai blakus šajā sevis pieņemšanas un iemīlēšanas ceļā, vadot vebinārus par tēmu ”Tavs sapnis ir kļūt slaidai?”

Ja arī Tu vēlies piepildīt šo sapni, tad esi gaidīta Irisas Oganesjanas vadītajos vebināros.

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Cik pareizi spriež Igaunijas eksperti, sakot, ka liekais svars traucē tikai tām sievietēm, kas ir laulībā nelaimīgas, var saprast tikai sieviete, ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • spaara

  Palasot jebkuru sieviešu auditorijai domātu izdevumu, ir skaidrs, ka katrai sievietei ir liekais svars un tas ir jānomet. Kāpēc žurnāli nestāsta, kā neuzaudzēt lieko svaru? Cilvēks nepamostas resns vienā dienā. Lūdzu, stāstiet, kāds ir optimāls svars, veselīgi ēšanas paradumi visa mūža garumā, apēstā samērošana ar dienas gaitā patērēto. Vissvarīgākais princips ir – nepārsniegt optimālo svaru, jo svaram vienmēr būs vēlme atgriezties tā smagākajā punktā. Tātad šis smagākais punkts ir jānotur normālā līmenī. Nevis jāuzrijas līdz 100 kg un pēc tam jālielās, kāda es esmu malace, man izdevās nomest 40 kg. Varonība ir neuzaudzēt šos 40 kg, nevis tos nomest.

   
   
   
  • Arī par to “kāds ir optimāls svars, veselīgi ēšanas paradumi visa mūža garumā, apēstā samērošana ar dienas gaitā patērēto” stāsta žurnāli un mājas lapas un par to ir daudz runāts arī buduars.lv sadaļā: http://buduars.lv/category/veseliba-un-profilakse/ un mūsu vebināros. Vienkārši Jums vairāk “krīt acīs” un arī “uz nerviem” :) ŠIE nosaukumi, nevis tie, kur runa iet par veselīgu dzīves veidu un stilu :). Bet par cik Jūsu komentārs ir saistīts ar dr.Irisas Oganesjanas interviju, tad mēs palūgsim arī viņai atbildēt uz Jūsu jautājumu. Paldies Jums, ka dalāties savās domās un izjūtās!

    
 • Irisa Oganesjana

  Es varu piebilst, ka žurnālos esošā informācija un, jo īpaši virsraksti, ir veidoti, lai piesaistītu vairāk pircējus. Un sievietes, kurām tāda problēma nav aktuāla, vienkārši neskatās tiem virsū. Tāpēc rakstīt par profilaksi finansiāli nav izdevīgi. Runājot par optimālo svaru – tas katrai sievietei būs atšķirīgs, un atkarīgs no kaulu uzbūves un ne tikai. Bet svaram nekādas vēlmes nav vispār. Viņš vienkārši ir. Vēlmes ir svara īpašniecei :) Un ar to mēs arī strādājam, lai tiktu skaidrībā, kādas tās īsti ir.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata