Tava krāsu palete (rudens tipa sieviete) – 1.daļa

rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (10)Rudens tipa sievietes var izskatīties dažādi. Dažas ir rudmatainas, citām mati ir tumši, vēl citām – gaiši. Sejas tonis var būt ļoti gaišs, bet tam var būt arī bronzas tonis.

Dažas „rudens” sievietes sākotnēji kļūdīgi sevi attiecina pie vasaras tipa, citas (ar olīvu toņa sejas ādu un tumšiem matiem) – pie ziemas tipa. Iespējams, ka viņām piestāv viens vai otrais vēsais tonis, tomēr tieši siltie toņi rudens tipa sievietes padara apbrīnojami skaistas.

Siltie, dabiskie toņi, zaigojošais sarkanīgi-zeltainais atspīdums – lūk, ideāls rudens tipa sievietes ierāmējums. Visas krāsas, kas viņām piestāv, ir atrodamas rudens peizāžā: siltais zelta, mirdzošais dzeltenais un tumši sarkanā mežu krāsa, zemes brūnais kritušo lapu tonis, sulīgi zaļā skuju koku krāsa…

rudens_krasu_palete (2)rudens_krasu_palete (3)rudens_krasu_palete (5)rudens_krasu_paleterudens_krasu_palete (6)Antumn Palette, #1

Rudens tipa sievietēm ir jāuzsver savs dabiskais šarms. Viņai nepiestāvēs lietišķā elegance un izsmalcinātais dizains. Rudens tipa sievietēm labāk sekot sentimentālajai modei.

Varētu likties, ka rudens sievietēm nebūtu jābūt problēmām iepērkoties. Viņu greznā, bagātīgā krāsu palete veikalu plauktos ir ļoti bagātīgi pārstāvēta un skatienu piesaista burtiski kā magnēts.

rudens_krasu_palete (7)

Bet lai vai kā, daudzas rudens tipa sievietes nemaz nezina savu ideālo krāsu gammu vai arī viņas saista pavisam citi toņi un tā rezultātā nepareizi pirkumi rudens sieviešu vidū sastopami ļoti bieži. Ceru, ka šie padomi palīdzēs izvēlēties sev pareizo krāsu paleti.

Rudens tipa sievietes apģērba krāsu gamma

Šī tipa sievietēm ļoti plaša izvēle ir starp brūnajiem toņiem: ļoti tumšais šokolādes brūnais, bronzas, kamieļkrāsas, zeltīti brūnais, sarkankoka tonis, rūsas brūnais, karameles vai kakao tonis – visi šie toņi rudens tipa sievietei izskatīsies ļoti pievilcīgi. Savukārt, vēsais pelēcīgi-brūnais (no vasaras tipa krāsu paletes) viņai absolūti nepiestāv.

rudens_krasu_palete

Brīnišķīgi izskatīsies siltais šampānieša tonis un gaišais krēmīgi-bēšā. Uzmanīgi izmanto bēšā, kuram ir rozā vai pelēkā piejaukums. Šie toņi vairāk piestāv vasaras tipa sievietēm, bet rudens tipa sievietes šie toņi padara bālākas.

Dzeltenais piestāvēs ļoti labi. Derēs jebkuras nianses: no saulaini zeltaini-dzeltenā, kukurūzas vai sinepju līdz saulespuķu dzeltenajam. Galvenais, lai tonis būtu silts un zeltains. Nekādā gadījumā nederēs citronu vēsais!

rudens_tipa_sievietes_garderobe (14)

Rudens paletē ietilpst visas siltās sarkanā toņa nianses – tomātu sarkanais, ģerānijas un omāru sarkanais. No visiem sarkanās krāsas toņiem, kuriem ir zilā vai gaiši zilā piejaukums, piemēram aveņu tonis, rudens tipa sievietēm ir jāatsakās.

Droši var nēsāt rozā krāsu. Tomēr arī tai ir jābūt siltai un piesātinātai. Iespējams, piestāvēs laškrāsa vai siltais vītušas rozes tonis.

rudens_krasu_palete (12)rudens_tipa_sievietes_roza (2)rudens_tipa_sievietes_roza (3)rudens_tipa_sievietes_roza (4)rudens_tipa_sievietes_roza

Purpura rozā krāsas apģērbā rudens tipa sieviete ir pārāk kliedzoša, vēsa un piesātināta. Šo toni labāk atstāt vasaras vai ziemas tipa sievietēm.

Tikai rudens tipa sievietes izskatās tik žilbinošas un pievilcīgas zaļas krāsas tērpos! Viņas var izvēlēties no zaļas sūnas toņa un piesātināta zaļo zirnīšu vai zaļa ābola toņa līdz pat egļu skuju tumšajam. Viņām brīnišķīgi piestāv olīvu vai haki. Ļoti skaisti izskatās tumšais tirkīza. Bet visi zaļās krāsas toņi ar zilā vai gaiši zilā piejaukumu rudens tipa sievietēm noteikti nav vēlami – piemēram, dziļais jūras zaļais vai tīrais nefrīta zaļais.

rudens_tipa_sievietes_garderobe (10)rudens_tipa_sievietes_garderobe (3)rudens_tipa_sievietes_garderobe (11)rudens_tipa_sievietes_garderobe (12)

Absolūti nepiestāv daudzi zilās krāsas toņi. Bet brīnišķīgi izskatīsies piesātināts, izteikts mazuta tonis vai tumšais debesu zilais. Zilais jūras, karaliski zilais, indigo (džinsu), gaiši zilais ūdens tonis – šie visi zilā toņi rudens tipa sievietei ir pārāk vēsi.

Neviena sieviete oranžajā neizskatās tik brīnišķīgi kā rudens tipa sieviete. Viņai piestāv gan piesātinātais apelsīna, gan maigais aprikozu tonis.

rudens_tipa_sievietes_garderobe (2)rudens_tipa_sievietes_garderobe (7)

Sniegbaltais vai tīri-baltais rudens tipa sievietei absolūti neder, savukārt piestāvēs krēmīgais, ziloņkaula vai krējuma toņi.

rudens_tipa_sieviete (4)

Melno rudens tipa sievietēm nēsāt nav ieteicams. Rudens tipa sievietes krāsu paletē šīs krāsas nav.

Veidojam garderobi

Par savas garderobes pamatu ir jāņem noteiktu krāsu apģērbs, kurus var kombinēt ar citiem toņiem. Dārgus apģērbus, piemēram, kleitas, kostīmus, bleizerus, labāk pirkt vienā no tiem toņiem, kas piestāv visvairāk. Pārējos apģērbus ieteicams izvēlēties tā, lai tie būtu saskaņojami ar pamatgarderobi.

rudens_krasu_palete (2)rudens_krasu_palete (3)

Kā rudens paletes pamattoņus ieteicams izvēlēties sekojošus:

– Silto krēmīgi-bēša krāsu;

– Dziļi-sarkano rūsas krāsu;

– Tumšo pudeļu zaļo;

– Koši oranžo;

– Vidēju kamieļvilnas brūno.

Var pārbaudīt vai piestāv dziļie – pieklusināta aprikožu vai laša rozā toņi.

Galvenos pamattoņus var jaukt kopā ar citiem paletes toņiem, piemēram:

– Ar sulīgo mazuta toni;

– Caurspīdīgo tomātu-sarkano;

– Tumši ceriņaino un malvas ziediņu toni.

Ko labāk nēsāt atpūtas laikā

safariRudens tipa sievietes labāk izskatās apģērbā, kas ir ne pārāk lietišķs un nopietns. Vienkārši, skaidri fasoni arī nav priekš viņas. Arī romantiskie modeļi vai izteikti sievišķīgie nav īsti viņas.

Rudens sievietei ļoti piestāv sportiski zemes toņu un safari stila modeļi. Jau pati krāsa vien, kas šim stilam ir raksturīga (piemēram, olīvu, haki, brūnais, bēšā) ļauj nedaudz relaksēties, neliekas pārāk stīva un pareiza, bet tieši otrādi – izskatās patīkama, vienkārša.

Tāpat kā vasaras tipa sievietei, arī rudenīgajai brīnišķīgi piestāv kantrī stils – tas ir modes novirziens, kas var būt grezns, bet ne pārāk romantisks. Plati, kupli svārki sulīgos egļu skuju toņos, sportiski bleizeri un legingi, biezi, plati puloveri – šādā apģērbā rudens tipa sieviete izskatās ļoti labi. Haki, bēšā, olīvu – visa safari stila palete piestāv tieši rudens tipa sievietei.

safari-stils (2)safari-stils (3)safari-stils (4)safari-stils

Safari stils

rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (2)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (3)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (5)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (7)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (8)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (12)rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils

Lietišķais apģērbs

Ejot uz darbu vislabāk priekšroku dot sportiskiem, dabiskiem modeļiem. Noteikti jāseko tam, lai tie būtu piemērotās krāsās – tas tikai pasvītros piemītošo šarmu un enerģiskumu.

rudens_tipa_sievietes_garderobe (2)rudens_tipa_sievietes_garderoberudens_tipa_sievietes_garderobe (6)rudens_tipa_sievietes_garderobe (7)rudens_tipa_sievietes_garderobe (4)rudens_tipa_sievietes_garderobe (5)

Tomēr nav ieteicams pirkt lietišķo apģērbu pārāk spilgtās krāsās. Labāk lai tie ir klusinātos toņos. Piemēram, tumši zaļa, egļu skuju krāsas vai sūnu krāsas kleita, sarkanīgi brūns bikšu kostīms, krēmīgs bleizers un piesātinātas brūnas vai zaļas krāsas bikses.

Vakara iziešanai

Vakara pasākumā rudens tipa sievietei ir jābūt žilbinošai! Tamdēļ būs jāizvēlas vispiesātinātākos krāsu paletes toņus. Tas var būt intensīvais mazuta tonis, spīdīgais rūsas sarkanais, bordo-sarkanais, spilgti oranžais vai dziļš zelta tonis. Katrai no šim krāsām jābūt it kā nedaudz piepūderētai ar zelta puteksni. Zelta ierāmējums būs tieši tas, kas šo sievieti izcels pārējo sieviešu vidū.

rudens_sievietes_vakarterps (2)rudens_sievietes_vakarterps (4)rudens_sievietes_vakarterps

Vakartērpam nav jārada vēsuma iespaids, kas piestāv ziemas tipa sievietēm, bet nepiestāv siltajai rudens sievietei. Grezna, jutekliska un pat drosmīga kleita rudens tipa sievietei izskatīsies apburoši.

Raksti un rotājumi

Nevienai citai sievietei raksti tā nepiestāv kā rudens tipam. Zemes siltie toņi šiem rakstiem ir kā radīti.

Mežonīgo džungļu raksti un zīmējumi, tīģera un leoparda ādas raksts, liānas, koku, arhaiska mežā krāsas un raksti – rudens tipa sievietēm tas viss piestāv visvairāk, tai laikā kā cita tipa sievietēm var izskatīties pat neveikli.

rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (11)

Kā jau minēju – rudens tipa sievietēm piestāv safari, kantri, vesterna stils un, protams, tam visam atbilstošie raksti. Arī folkroras stils šīm sievietēm izskatās dievīgi. Viņas var nēsāt biezus brūnus vai bēšā puloverus ar norvēģu ornamentiem vai īru pīnēm.

rudens_tipa_sievietes_folkloras_stils (4)

Vācu tautas tērpu tumši zaļā krāsa un pats stils, protams modernizēts, rudens tipa sievietēm izskatās tā, it kā būtu radīts tieši viņām. Tvīda bleizeri, skotu rūtiņa, velveta zemes toņa bikses – brīnišķīgi modeļi tieši rudens tipa sievietei.

Zīds, buklē, āda un zamšs – audumi rudens tipa sievietei. Šī tipa sievietes var variēt ar stilu un modes novirzieniem kā neviena cita. Viņas sentimentāli izskatīsies garās, ar zeltu izšūtās zīda kleitās un drosmīgi – ādas tērpā.

Nav jābaidās no greznām-drosmīgām modes tendencēm. Rudens tipa sievietes var atļauties nedaudz vairāk, nekā citu tipu pārstāves. Viņas krāsu paletes toņi dzirkstī daudz spēcīgāk, nekā citās paletēs, tāpēc arī apģērbam jābūt daudz drosmīgākam, izdomas bagātākam un oriģinālākam.

rudens_tipa_sieviete (2)rudens_tipa_sieviete (5)rudens_tipa_sieviete (6)rudens_tipa_sieviete (7)rudens_tipa_sieviete (8)rudens_tipa_sieviete (10)rudens_tipa_sieviete (11)rudens_tipa_sieviete (13)rudens_tipa_sieviete

Nākamajā reizē (nākošnedēļ): par rudens tipa sievietes make-up, matu krāsu, aksesuāriem un aromātiem.

P.s. Starp citu, meitenes! Buduars.lv ir jauns produkts sievietēm, kuras zina savu sezonas tipu (vasara, ziema, rudens vai pavasaris), bet kuras vēl nav iegādājušās savu krāsu paleti:  “SEZONĀLĀS KRĀSU KARTES” – tā ir krāsu 30 toņu krāsu karte katrai sievietei un tas būs brīnišķīgs palīgs jeb instruments, kas nēsājams savā maciņā un, kas noderēs gan, revidējot savu garderobi, gan veicot jaunus pirkumus veikalā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata