Kā „saņemt” sevi rokās

parmainu_sakums

Diezgan bieži mūsu bloga lasītājas sūta man paldies vārdus un atzīstas, cik ļoti izlasītais rakstiņš vai saņemtās otrdienas rīta vēstules (tām var pieteikties šajā atvērumā >>>) uzruna palīdzēja vai noderēja konkrētā brīdī vai dzīves situācijā. Bet patiesība, meitenes, ir tāda, ka, diemžēl, tas vien nepalīdzēs…

Ja šobrīd viss ir slikti.

Mēs visas esam dzirdējušas un arī zinām, ka cilvēks tikai pats personīgi var sev palīdzēt. Pašreizējā dzīves situācija ir rezultāts tam, kas radies no šī cilvēka rīcības vai arī bezdarbības.

Jo sarežģītāka ir tava patreizējā dzīves situācija, jo labāk ir tev. Un neviens cits to nespēs atrisināt vai tikt galā ar to tavā vietā. Palīdzēs tikai rīcība jeb darbība. Tās darbības, kuras tu veic pati personīgi, lai to visu izlabotu vai mainītu.

Ja palūkosimies uz veiksmīgu cilvēku biogrāfijām, tad aiz viņu mugurām bija daudz grūtību un neveiksmju. Un pilnīgi iespējams, ka daudz smagākas, nekā tev. Tieši tas kalpoja par katalizatoru viņu izaugsmei un attīstībai. Tieši tas bija iemesls tam, ka viņi sāka rīkoties. Bet šīs darbības deva rezultātus un padarīja viņus par tiem, kas viņi ir šodien.

Šādu stāvokli bieži vien sauc par “kad esi piespiests pie sienas”. Kad no esošās situācijas nav kur noslēpties, aizbēgt, kad tev nav kur likties. Un galu galā tev nav citas izvēles, kā tikai viena – atrisināt to, sakopojot visus savus spēkus, pieverot acis uz visām savām vājībām, slinkumu, kaut kādiem citiem iemesliem, kas agrāk šīs situācijas risinājumu kavēja. Un mēs katra šādās situācijās esam bijušas. Un tas ir labi, ja arī šobrīd tu esi šādā situācijā. Ja tas ir tā, tad zini – tas ir nopietnu pārmaiņu sākums.

Ja šobrīd viss ir “normāli”.

Vārds „normāli” ir bīstamāks par vārdu „slikti”. Šajā „normāli” situācijā cilvēks vispār netiecas neko mainīt un kaut kā kustēties uz priekšu. Viņam pēc tā nav nekādas nepieciešamības, jo viņam ir normāli. Un tas ir bīstami, jo pilnībā apstādina jebkādu attīstību vai virzību.

Bet, ja mēs uz mirkli iedomāsimies, cik daudz skaistā ir šajā pasaulē. Vai esi vakaros vērojusi saules rietus? Tie ir pasakaini! Visa debesu pamale iekrāsojas visdažādākajos toņos. Un katru vakaru šī aina ir citādāka. Un tas ir tik brīnišķīgi! Un saules lēktiQ Un putnu dziesmas no rītiem vai vakaros! Un ziedošas pļavas! Miglas vakari… Un tad nāk sapratne, cik pasakainā pasaulē mēs dzīvojam!

176647109

Un es minēju tikai pavisam nedaudz Dieva radīto brīnumu. Es es vēl nemaz neminēju citus spilgtu emociju iegūšanas veidus – ceļošanu, ūdens izpriecas, panākumus biznesā, kādā skaistā hobijā… Vai tiešām tev to visu negribas? Vai tiešām tu ļausi sev domāt, ka tev tas nav vajadzīgs vai, ka tu neesi to pelnījusi, un, ka tev tas „nespīd”? Vai samierināsies ar likteni (bet to taču veido tu), ka tev pienākas tikai tas, kas tavā dzīvē ir tagad?

Izvēle, protams, atkarīga no tevis. Bet es iesaku izvēlēties dzīvi! Un, ja tu par kaut ko sapņo, tad nesamierinies ar to, ka tu to nevari sasniegt. Tu vari un tu to izdarīsi! Un vienalga, cik daudz laika tas prasīs. Un vienalga, cik daudz kļūdas ir jāpieļauj vai cik problēmas ir jāatrisina. Tev jāizdara viss, lai panāktu vēlamo un plānoto. Tieši tādai ir jābūt attieksmei. Un tieši ar tādu noskaņojumu un apņemšanos ir jāveic savas darbības.

Bet kādas darbības tad ir jāveic?

Tas var likties dīvaini, bet jebkādas. Dari kaut vai kaut ko, kas palielina tavas izredzes sasniegt vēlamo. Negaidi kāda padomu, negaidi kāda reakciju vai atbildi, vēl jo vairāk – kāda atļauju. Paņem savu dzīvi un situāciju savās rokās un zem savas kontroles. Un sāc rīkoties. Ne rīt. Ne pēc nedēļas. Ne pēc remonta. Ne pēc atvaļinājuma. Ne pēc tam, kad būsi pensijā. Sāc šodien! Tagad! Tūlīt. Kad izlasīsi šo rakstu līdz galam.

Kāpēc jebkuras darbības? Kā tas ir? Ļoti vienkārši. Ja tev nav pieredzes, ja tev ir bailes izdarīt kaut ko ne tā, nepievērs tam uzmanību, bet rīkojies. Pat pieļautās kļūdas ir pieredze. Bet pieredze – pareizu darbību pamats. Tātad, jo ātrāk tu sāksi rīkoties, jo ātrāk iegūsi pieredzi, jo ātrāk nāks izpratne, kā to pareizāk izdarīt, jo ātrāk to izdarīsi, kas jāizdara un sasniegsi nepieciešamo. Un tieši tā tas darbojas.

Pietiks izšķērdēt laiku tam, kas liek tev stāvēt uz vietas situācijā “normāli” vai “slikti”. Sadusmojies! Saproti, visbeidzot, ka pašreizējo situāciju ar savu rīcību un darbiem esi izveidojusi tu un neviens cits. Un tikai tu to vari labot. Neviens to tavā vietā ne par kādu samaksu neizdarīs. Tikai tu vari visu paņemt savās rokās, atbrīvoties no sevis žēlošanas un visu izmainīt.

Bet sākt vajadzēs ar sevi pašu. Tieši tāpēc es visu laiku apgalvoju, ka „jāpaņem ir sevi rokās”. Jo jebkurš ceļš sportā, garīgajā dzīvē, biznesā, attiecībās sākas tieši no mums pašiem. Tieši no tā, kas ir mūsu galvās, kādas ir mūsu domas, nostāja un, kādas darbības veiksim tieši mēs.

Es no visas sirds novēlu tev izkļūt no šī “apburtā loka”, palūkoties uz pasauli caur sevis prizmu un saprast, ka tikai tie soļi, kurus tu spersi tieši tagad, noteiks to, kur tu būsi rīt. Mūsu dzīve ir ik minūtes izvēle. Un šī izvēle nosaka mūsu ceļu. Un, ja tu šo izlasīji līdz pašām beigām, tad ir pienācis laiks to sākt darīt un būt šai izvēlei uzticīgai, kamēr to sasniegsi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata