Laulības gredzenu izvēle

laulibas gredzenu iegadeJuvelieru izstrādājuma iegāde – tas ir nopietns un atbildīgs pasākums, it īpaši, ja iet runa par  laulības gredzeniem, jo šī izvēle ir uz visu mūžu. Tāpēc ir jāņem vērā daži svarīgi faktori, kas saistīti ne tikai ar izstrādājuma dizainu, bet arī rotas izturību.

Izvēlies metālu un dizainu

Laulības gredzeni ir rota, ko iegādājas divatā, ar savu nākamo dzīves partneri un tā tiks nēsāta līdz sirmam vecumam. Tāpēc visu, kas saistās ar šo pirkumu  izrunājiet  vēl esot mājās, lai  veikalā attiecībā uz šo jautājumu jūsu starpā nenotiktu nekādas domstarpības.

Vai tas būs laulības gredzens no baltā vai dzeltenā zelta? Ko darīt, ja tu priekšroku dod dzeltenajam (jo gandrīz  visas tavas rotas ir tādas), bet tavs nākamais vīrs vēlas gredzenu no baltā zelta (tāda paša kā viņa rokas pulkstenis)?

Ļoti vienkārši – atrodiet kompromisu un sameklējiet gredzenus, kuri ir veidoti no baltā un dzeltenā zelta apkopojuma – un tie patiks jums abiem. Kad esat vienojušies par metālu, ir jāvienojas par dizainu. Vai jūs vēlaties, lai gredzenus rotā briljanti vai citi dārgakmeņi?

Neaizmirstiet par ekonomiju


Visprimitīvākā dizaina laulības gredzens, bez dārgakmeņiem, jums izmaksās apmēram Ls 60 – 100, bet dārgmetāla, piemēram platīna gredzena, cena būs apmēram no  Ls 200 – 300.  Vidējā, skaista zeltalaulibas gredzeni gredzena cena ir ~ Ls 370.

Neatlieciet uz pēdējo brīdi

Neatlieciet šo pirkumu uz pēdējām dienām. Gredzenus ieteicams sākt meklēt vismaz 2 mēnešus līdz kāzām, lai jūs atrastu savu ideālo variantu.

Tas pats termiņš attiecas arī uz gadījumu, ja veicat gredzenu izgatavošanas pasūtījumu.

Atceries par praktiskumu un savu dzīves stilu


Kāda jēga pirkt gredzenu, kas jums nepatīk vai rada diskomfortu vai, vēl sliktāk- rodas pastāvīga vēlme no noņemt?
Atceries, ka laulības gredzenu tev būs jānēsā katru dienu, visa mūža garumā! Centies sameklēt gredzenus, kas atbilst jūsu dzīves stilam. Ja tas ir aktīvs, ja tu nodarbojies ar sportu, izvēlies šauru, nevis platu un masīvu modeli. Ja tu nodarbojies ar rokdarbiem vai daudz strādā, izmantojot savas rokas, tev nepieciešams vienkārša dizaina gredzens, vēlams bez briljantiem, kas var traucēt darbošanās laikā. Bez tam, ja tev ir alerģija pret zelta izstrādājumiem, būs vien jāiegādājas dārgāks gredzens – no platīna (augstās tīrības pakāpes dēļ platīns ir hipoalergēns).

Domā par nākotni


Izvēloties gredzenus, tomēr, nebaidies būt oriģināla. Šim pirkumam tev jāpatīk arī pēc 10 un 20 gadiem.

Nosaki nepieciešamo izmēru


choose-mens-wedding-ring-200X200Tu, taču, esi ievērojusi, ka lielākais sieviešu vairums nenoņem laulības gredzenu ne ziemā, ne vasarā, ne grūtniecības laikā, ne menstruāciju dienu periodā…Bet šajos brīžos notiek gan pirkstu piepampums, gan sašaurināšanās  – no svelmes un no aukstuma, gan svara pieauguma dēļ un  ūdens uzkrāšanās dēļ, tāpēc, izvēloties gredzenu, atceries visus šos augstākminētos aspektus.

Pārbaudi kvalitāti

Jebkuru juvelierizstrādājumu iegādājoties, noteikti pārbaudi tā kvalitāti! Gredzenu iekšpusē ir jābūt marķējumam, kas apstiprina izstrādājuma kvalitāti, ražotāju, metāla apzīmējumu. Ja gredzeni darināti no diviem metāliem, to iekšpusē jābūt šo abu metālu kvalitātes apzīmējumiem.

Kā tīrīt zeltu


Laulību gredzenu tīrīšana ir ļoti vienkārša. Ja tie nav rotāti ar dārgakmeņiem, pietiek tos nospodrināt ar zamša materiāla gabaliņu. Lai gredzenu notīrītu no netīrumiem, izmanto amonjaka ziepjūdens šķīdumu. Iemērc šai šķīdumā otiņu un ar to uzmanīgi pārvelc pār gredzena virsmu. Pēc šīs procedūras gredzenu noskalo tekošā, tīrā ūdenī (pirms tam NOTEIKTI aizverot izlietnes caurumu!) un tad to nosusini  ar mīkstu lupatiņu. Ja gredzens ir ar dārgakmeņiem, nomazgā to ar siltu ziepjūdeni, noskalo vēsā tekošā ūdenī un noslauki ar maigu lupatiņu.

Kā gredzenu nosargāt

Juvelierizstrādājumus un it īpaši laulības gredzenu no platīna ir jānēsā saudzīgi un uzmanīgi! Ja nodarbojies ar sportu vai saimniecības darbiem mājās, gredzenu, tomēr, ieteicams ir noņemt.

Vienmēr to noņem, ja darbojies ar ķīmiskām vielām, piemēram hlora koncentrātu, kas ietilpst balinātāju, tīrošo un dezinficējošu līdzekļu sastāvā, jo šīs vielas veicina metāla koroziju. Uz matētas virsmas skrāpējumi ir redzamāki. Platīns ir mīkstāks metāls par zeltu, līdz ar to skrāpējumi var parādīties daudz ātrāk. Protams, juvelieris varēs tev palīdzēt šos defektus likvidēt, bet kamdēļ to veicināt?

Nēsā gredzenu!

Neņem nost laulības gredzenu pārāk bieži! To nozaudēt ir daudz vieglāk nekā tu domā. Pērc gredzenu, kuru tu nebūsi spiesta ņemt nost pārāk bieži. Jau iepriekš nosaki to vietu, kur tu to glabāsi, kad tas būslaulibas gredzens jānoņem.

Nekad neliec gredzenu kabatā vai blakus izlietnei! Viena neuzmanīga kustība – un tu to vari zaudēt uz visiem laikiem!  Ļoti bīstami ņemt nost gredzenu ceļojumu laikā, jo tieši šādās rosīgās dienās tu vari gredzenu pazaudēt vai kaut kur aizmirst.

Pēc apdrošināšanas firmu statistikas visbiežākā laulības gredzenu zaudēšana notiek pirmajā laulības gadā, kad jaunlaulātie pie šīs savas mūža atribūtikas vēl nav pieraduši.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Briljanti ir karaļi starp dārgakmeņiem. Laikam nav sievietes, kura, tomēr, nesapņotu par briljantu rotu, it īpaši vecumā pēc 40. Bet nepietiek a ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata