Izvēlamies skropstu tušu

skrppstu tusaTas, ka acis ir dvēseles spogulis, zina visi. Tikai dažreiz šis spogulis ir ne tik skaists, kā mēs gribētu. Diemžēl, mainīt acu formu un lielumu ir diezgan sarežģīti un pat nereāli.

Pavisam citas iespējas rodas, pareizi modelējot šī „spoguļa” rāmi – skropstas. Tās ir viegli korektēt, tādejādi acis padarot daudz pievilcīgākas un izteiksmīgākas. Viens no variantiem – mākslīgās skropstas. Šo metodi mūsdienās biežāk izmanto uz skatuves, modes skatēs, svētku pasākumos un tas nemaz nav tik ērti. Tāpēc sievietes izmanto vairāk ērtu un vairāk saudzīgu metodi – skropstu tušu.

Kā izvēlēties skropstu tušu,  kas skatienu padarītu izteiksmīgāku, apburošāku, bet  skropstas kuplākas? Lūk, daži padomi, kas šo izvēli padarīs par nekļūdīgu.

Skropstu tušas sastāvs

Tas ir galvenais, kam ir jāpievērš uzmanība. Sagatavojies nelielam šokam: kā tu domā, no kā ir pagatavota skropstu tuša?  No sodrējiem, ziepēm, taukiem, ūdens, krāsu pigmentiem, sveķiem, barojošām piedevām, vaska, mastikas un konservējošām vielām.

Bez tā visa, vienas vai otras tušas sastāvā ir piedevas, kas dažādi ietekmē tavu skropstu izskatu.  Tāpēc vienmēr lasi ingredientu sarakstu, kam viennozīmīgi ir jābūt redzamam uz tušas iepakojuma.pirms un pec skropstu tusa

Keratīns stiprina skropstas, ietinot katru ļoti plānā, maigā plēvītē.

Melanīns – veicina efektīvu skropstu aizsardzību no ārējo faktoru negatīvas ietekmes.

Lanolīns – brīnišķīgi mitrina un baro.

Pantenols – ne tikai vērtīgs skropstu augšanas veicinātājs un kopējā stāvokļa uzlabotājs, bet palīdz katru skropstu padarīt vēl apjomīgāku.

UV blokatori – skropstu aizsardzība no saules staru iedarbības.

Vitamīni  A, E, F un provitamīns B5 – nepieciešami, lai skropstas barotu, stiprinātu un mitrinātu. Bez tiem neiztikt, ja tu vēlies, lai tavas skropstas būtu zīdainas un elastīgas.

Rīcineļļa – skropstas ātrāk aug, mazinās iekaisums, skropstas tiek barotas.

Proteīni – nepieciešami skropstu ātrākas augšanas veicināšanai.

Konservanti – skropstu tušai nepieciešami, lai kosmētiku pasargātu no veselībai kaitīgu mikrobu rašanās un vairošanās. Starp visbiežāk izmantojamiem konservantiem ir glicerīns.

Skropstu tušu veidi

Pagarinošā. Tādas tušas sastāvā ir speciālas šķiedras (neilons, zīds), kas nodrošina skropstu pagarināšanas efektu. To jāklāj ir divos slāņos – otrais pēc tam, kad ir izkaltis pirmais, pēc pāris minūtēm.

Apjomu sniedzošā. Šīs tušas mērķis ir skropstas padarīt apjomīgākas, biezākas un pūkainākas. Tādas tušas sastāvā tiek iekļauts bišu vasks. Tas aptver katru skropstu un palielina tās apjomu.

Atliecošā. Lai skropstas atliektos uz augšu, tiek izmantota speciāla, īpašas formas birstīte. Šo efektu skropstas iegūst pēc tušas izkalšanas, pateicoties sastāvā esošajam keratīnam un sveķiem.

Ūdensizturīgā skropstu tuša – vai tā tev ir vajadzīga?

skropstu tusas uzklasanaŪdensizturīgajai skropstu tušai būtu jābūt katras sievietes kosmētikas maciņā. Bet lietot to katru dienu gan nebūtu vēlams: tā ir diezgan agresīva, kas, līdz ar to, bieži vien ir alerģijas iemesls. Šādu tušu ieteicams izmantot tikai tad, kad tu ej ārā lietainā, sniegainā laikā vai, ja tu plāno apmeklēt baseinu, pirti, saunu, atpūsties jūras krastā vai pie citas ūdens krātuves.

Pērkam tikai kvalitatīvu skropstu tušu!

Pirms grasies samaksāt par skropstu tušu, uzmanīgi izpēti iepakojumu: atrodi izgatavotāj-valsti, ražotāju. Uz iepakojuma būtu jābūt viegli saredzamam un izlasāmam izgatavošanas datumam un tušas sastāvam.

Noteikti pārbaudi izgatavošanas datumu!

Pēc konsistences tušai jābūt līdzīgai krēmam. Ja tā ir šķidrāka vai biezāka – ir iemesls aizdomāties: visdrīzāk tā nav pareizi uzglabāta.Tagad pasmaržo tušu. Kvalitatīvam produktam nav jābūt smaržai vai, ja tā ir – tai jābūt vāji saldai.

Iepakota (nekad neatvērta)  produkta derīguma termiņš būtiski atšķiras no termiņa pēc pirmās atvēršanas vai pirmās izmantošanas.  Nekad neatvērtu tušu var glabāt 2-4 gadus (vismaz tā apgalvo ražotāji), bet atvērtas skropstu tušas derīguma termiņš nav lielāks par 6 mēnešiem.

Laikam daudzas sievietes ir sastapušās ar to, ka pāris reizes lietota tuša pēc dažiem mēnešiem sāk birt un uzklāšanas process kļūst apgrūtinošs.  Vainīgs pie tā ir gaiss, kas nokļūst baloniņā atvēršanas brīdī. Līdz ar to secinājums: ja esi iegādājusies tušu, lieto to, citādi būs žēl izmest tikai pāris reizes uzklātu, bet jau izmantošanai nederīgu preci.

Tuša un kontaktlēcas

Mūsdienās, diemžēl, daudzi cieš no dažādām acu veselības problēmām: piemēram, tuvredzības vai tālredzības. Un sen jau ir izgudrota tāda brīnišķīga lieta kā kontaktlēcas: tās nēsā ļoti liels cilvēku daudzums, uz brīdi aizmirstot par savām redzes problēmām. Vai skropstas var krāsot tie, kas nēsā kontaktlēcas? Drīkst! Tikai šai gadījumā tušas izvēlei ir jābūt īpaši uzmanīgai.

Šai gadījumā der ne pārlieku šķidra tuša, tāda, kas radīta uz ūdens bāzes. Ūdensizturīga nav nepieciešama – tā ātri smērē lēcas un tas radīs lieku diskomfortu. Labākais variants – uzmanīgi izlasīt informāciju uz iepakojuma, jo ražotāji bieži vien norāda vai konkrēto tušu iesaka oftalmologi tiem, kas nēsā lēcas.

Dažas stilista rekomendācijas

Tuša jāsāk klāt no plakstiņa vidus, vispirms no augšas uz leju, pēc tam – no lejas un augšu, lai skropstas piepaceltu un aizliektu.

Pareiza tušas uzklāšana ir sekojošu darbību secība:  vispirms jāuzklāj pirmais slānis. Pēc tam, kad tas nedaudz izkaltis, zig-zag kustībām jāuzklāj otrais slānis. Skropstas jāizķemmē ar speciālu birstīti, lai tāsskropstu tusa nesaliptu.

Melna tuša domāta brunetēm un tumšmatēm. Gaišmatainām dāmām no melnās tušas labāk atteikties, lai gan to var izmantot vakara make-up. Bez tam, mūsdienās ir liela krāsainu tušu izvēle un tušu ļoti veiksmīgi un skaisti var saskaņot ar kontrastaino acu ēnu toņiem. Krāsainās tušas tonim jābūt spilgtākam par acu augšējā plakstiņa līnijas toni.

Blondīnēm, kuru acu krāsa ir gaiša, brīnišķīgi piestāvēs zilā, pelēkā vai gaiši zilā skropstu tuša. Ja blondīnes āda ir tumsnēja, labāk izvēlēties pelēku, brūnu vai pat melnu tušu.

Brunetes, kuru acu krāsa ir zaļa vai brūna, droši var iegādāties tumši zaļu vai tumši brūnu tušu.

Ja tava matu krāsa ir tumša, bet acis ir gaišas (pelēkas, zilas, gaiši brūnas) – pamēģini uzklāt melnu, tumši zilu vai tumši violetu toni – izskatīsies ļoti efektīgi!

Kā skropstu tuša ir jānoņem?

Nekādā gadījumā ne ar ūdeni un ne ar ziepēm, kā to jau ir pieradušas darīt daudzas sievietes! Lai noņemtu acu make-up ir radīti speciāli līdzekļi, kuriem piemīt maigs strukturējums un hipoalergēnas īpašības. Lietojiet tos!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Palūkojies spogulī: tavs matu griezums un frizūra ir ideāla, lūpas rotā valdzinošs smaids, uz vaigiem rotaļājas maigs sārtums...Bet acis ir neizte ...

 • Šodien ieviesīsim kārtību mūsu kosmētikas maciņos. Interesanti, kas mums tur darās? Kosmētiskajam maciņam jāizskatās tā, lai to nebūtu kauns parā ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Daudzi cilvēki, kuriem jānēsā brilles, bērnībā ir citu bērnu izsmieti un visbiežāk tas ir skāris meitenes. Toties mūsdienu meitenēm nerodas tādi k ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata