10 šķēršļi, kas neļauj mums dzīvot brīnišķīgu dzīvi

atbrivoties_no_pagatnes

1. Nepabeigti darbi.

Jā, par to dzirdēts neskaitāmas reizes. Un  tas TIEŠĀM ir liels šķērslis. Nevar atbrīvoties no pagātnes, ja nav konstatēti un pabeigti nepabeigtie darbi. Uzraksti tos uz papīra un pabeidz: projektu, diētu, konfliktu, kādu apņemšanos, pienākumus…– to izdarot pašai, palūdzot izdarīt kādam citam vai vienkārši no tā atsakoties. Jā, arī atsakoties (saprotot, ka tas vairs nav svarīgi vai aktuāli), var iesākto vai iedomāto lietu, pabeigt.

2. Tagadnes (šodienas) ignorēšana.

Šodiena – tie ir to „šodienu” rezultāts, kuras bija līdz šim. Labi nodzīvota šodiena jeb tagadējais brīdis veido brīnišķīgu nākotni jeb nākamo mirkli, dienu, dzīves posmu. Pamēģini šodien apēst par 500 kalorijām mazāk un tavs svars samazināsies rīt. Tikai tas, ko tu dari šodien, ietekmēs tavu rītdienu, nākotni.

3. Prioritāšu trūkums.

Nekad nenodarbojies ar to, ko tu gribi, tajā momentā, kad tu to vēlies visvairāk. Ja tu vienmēr reaģēsi uz tuvāko lietu, notikumu jeb uzmanības novērsēju, kas nonācis tavā redzes lokā, tev nekad nebūs pietiekoši daudz laika tam, kas šobrīd tiešām ir svarīgs. Netērē laiku atkarībā no prioritātēm. Sadali prioritātes saskaņā ar savu laiku.

4. Pašapmāns.

Meli sev pašam – tā ir visbīstamākā necieņas forma pašam pret sevi. Padomā par tiem gadījumiem, kad biji negodīga pati pret sevi un par to, kā šo situāciju varētu labot. “Es nekad vairs neizlikšos, ka nav svarīgi tas, ko es lieku savā mutē.” “Es negribu vairs izlikties, ka budžeta pārtēriņš – tas ir normāli.”

5. Izdabāšana citiem.

Ja tu vienmēr saki „jā”, pat tad, kad tu gribētu pateikt „nē”, būsi nelaimīga, jo tā cilvēka dēļ, kas tev ir kaut ko lūdzis, tu būsi zaudējusi kontroli pār savu laiku, pār savu enerģiju. Iemācoties nosargāt savas robežas, tu sevi atbrīvosi. Protams, šis padoms neattiecas uz ikvienu situāciju un neattiecas it īpaši uz tām, kas saistītas ar mūsu tuviniekiem un ģimenes locekļiem.

6. Enerģijas noplūde.

Nebūtu jāpieļauj tas, ka ikdienas krīzes situāciju un problēmu dēļ, tu zaudē enerģiju. Lai tava dzīve rit pēc tava grafika. Izdari apzinātu izvēli: lai tavs dzīves veids un ritējums būtu tāds, kādu gribi tu, vienkāršo savus uzdevumus, ikdienas darbus, organizē un sakārto savu apkārtējo vidi un savu dzīvi.

7. Sūkstīšanās lūgumu vietā.

Tu saņemsi tik daudz, cik tu lūgsi. Sūkstīšanās vai sūdzēšanās – tā ir pasīva un, nevis aktīva pozīcija. Izlem apzināti dot cilvēkiem saprast to, ko tu vēlies, lūdzot viņiem, bet ne sūdzoties vai sūkstoties.

8. Nepietiekošas rezerves.

Ja tev nebūs sevis uzturošu rezervju, tu pieņemsi lēmumus, pamatojoties uz kaut kā trūkumu… uz naudas, laika vai enerģijas trūkumu. Un šī iemesla dēļ tu, iespējams, pieļausi kļūdas un zaudēsi būtiskas un lielas iespējas. Centies sistemātiski izslēgt no savas dzīves dažādas lietas tik ilgi, kamēr tev nebūs pietiekošas laika un naudas rezerves, un tad sāc startēt no šāda stāvokļa vai situācijas.

9. Trūkumu slēpšana.

Lai tavi trūkumi palīdz tev būt godīgākai. Informē cilvēkus: “Es esmu dikti ātra un nepacietīga, lūdzu, dodiet uzreiz man ziņu, ja es palaižu garām kaut ko, ko Jūs nesaprotat.” “Es ne visai labi protu glabāt noslēpumus…Lūdzu, nestāstiet man to, ko es nedrīkstētu pastāstīt citiem.”

10. Sapņošana plānošanas vietā.

SĀC! Nu dari kaut ko! Ja tu vienkārši sēdēsi „gribēdama”, lai kaut kas notiktu pats par sevi, diez vai tu to sagaidīsi. Gribi atrast jaunu darbu? Atver darba piedāvājumu portālu, nopērc darba piedāvājumu avīzi un nosūti CV vismaz uz 2-3 vietām. Vēlies beidzot izveidot savu garderobi skaistāku, sakārtotāku? Atver skapi un vispirms veic tajā revīziju. Vēlies atbrīvoties no dažiem liekiem kg? Nu izanalizē savu ēdienkarti un sāc kaut vai samazināt cukura karotīšu daudzumu un palielināt izdzertā ūdens daudzuma normu.

Un, ja tu spersi pirmo soli, tici man – turpat sāks sperties arī nākamais un aiznākamais!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Kitija

  Varu tikai piekrist par visiem 100%, sākot ar kaut ko, tiešām ir turpinājums.Un Liels paldies Tev Aija par iedrošinājumu!

   
   
   
  • Paldies, Kitija! Lai izdodas! 😉

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata