Veselīga dzīvesveida 7 soļu instrukcija

veseligs_dzives_veids

Ja tu ar sevi, savu dzīves veidu, ikdienas ritmu, atspulgu spogulī šobrīd apmierināta neesi, šie padomi tev noteikti noderēs. Šos 7 soļus, savā ziņā, var nosaukt par instrukciju „Kā viegli un secīgi pāriet uz harmonisku un veselīgu dzīves veidu”.

1.solis. Lai viss notiek! Sāc ar pašu galveno – stingru lēmumu un apņemšanos rīkoties, respektīvi: „DZĪVOT HARMONISKU UN VESELĪGU DZĪVES VEIDU!” Un tas ir cēls mērķis, jo tu to dari sevis dēļ!

2.solis. Precizē un nesasteidz! Veselīgs dzīves veids sākas ar savu paradumu un kārdinājumu analīzi. Mums ir nepieciešams izlemt, ko sevī vēlamies mainīt, no kā esam gatavas atteikties, pie kā esam gatavas sevi pieradināt. Kādai pārmaiņas būs jāievieš pakāpeniski, kādai tas būs jādara kardināli – burtiski vienā dienā. Tam, kā tu sāksi rīkoties, izveido savu plānu. Ja pēkšņi tev uznāks slinkums vai notiks lūzums, atcerieties: tu to dari savā labā!

3 solis. Veselīgs ēdiens: bez-sviestmaižu dzīves veids. Ēd veselīgu ēdienu un vislabāk dari to pirmajā dienas daļā. Centies no ēdienkartes pilnībā izslēgt „sviestmaižu dzīves veidu”. Cik vien iespējams, dzer tikai tīru ūdeni. Ja tev ir liekais svars, maini ēdienreižu sistēmu. Ja pēkšņi iestāsies lūzuma moments – atceries, tu to dari sevis dēļ!

4.solis. Fiziskas aktivitātes un garīgā slodze. Katru dienu ir nepieciešama fiziskā slodze. Ja tu līdz šim neko tādu neesi darījusi, tad sāc ar mazumiņu un ar kaut ko, kas tev ir pieņemams un patīkams: varbūt tā ir baseina apmeklēšana, vai kaut vai 10 minūšu rīta rosme patīkamas mūzikas pavadījumā, 30 minūšu ikdienas pastaiga, mainot gaitas ātrumu, utt. Īpaši svarīgi tas ir tām no mums, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu atrašanos pie datora, pie mašīnas stūres vai tām, kurām jāpilda ilgstošs, monotons darbs utt. Ja pēkšņi iestāsies lūzuma moments vai slinkums – atceries, tu to dari sevis dēļ!

veseliga_dzives_veida_padomi

5. solis. Sliktie ieradumi. Neko darīt – būs jātiek galā arī ar sliktajiem ieradumiem. Lai cik tas banāli neizklausītos, veselīgs dzīvesveids nav savienojams ar smēķēšanu un alkohola lietošanu. Ja tā ir arī tava problēma, tad izvēlies sev vispieņemamāko atteikšanās metodi un atceries, ka nav nekā neiespējama. Sāc ar to, ka tu apzinies kā dēļ un kamdēļ tu to dari! Tas ir pirmais solis, lai atbrīvotos no jebkuras atkarības. Ja pēkšņi iestāsies lūzuma moments vai kārdinājuma brīdis – atceries, tu to dari sevis dēļ!

6. solis. Veselīgs miegs. Miegs ir ļoti svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Tikai tad, ja miegs ir veselīgs un normāls, mūsu organisma spēki atjaunojas pareizi. Neekonomē laiku uz miega rēķina! Cilvēkam diennakts laikā ir jāguļ vidēji 7-8 stundas. Dažiem pat vairāk.

Ja tu atņemsi sev dažas miega stundas, tu liksi savam organismam izmantot rezerves enerģiju, kuru organisms parasti taupa ekstremālām situācijām. Ja tērēsi to ikdienā, pēc kāda laika kļūsi vāja un nespējīga tikt galā ar situācijām, kurās tā tiešām būs nepieciešama (kaut vai stresa situācijas). Ja pēkšņi iestāsies lūzuma moments vai vēlme būt nomodā ilgāk, nekā vajadzētu – atceries, tu to dari sevis dēļ!

7. solis. Un tagad uz priekšu! Ja tev nesanāk sekot visiem šiem punktiem vienlaicīgi, neuztraucies, esi vienmēr apmierināta – gan ar sevi, gan ar savu dzīvi! Ja tu spēj ievērot kaut vai vienu punktu, priecājies par sevi. Dod sev laiku, lai pierastu pie pirmā soļa, un tad ķeries klāt nākamajam. Pat, ja tas būs vidēji 1 solis mēnesī vai divos, jau pēc gada tava dzīve būs absolūti citāda! Kad šie soļi kļūs par tavu dzīvesveidu, tev kļūs ļoti viegli un liksies, ka tā ir bijis vienmēr. Tu redzēsi un sajutīsi, cik daudz tavā organismā ir potenciāla un slēpto rezervju. Tava neatlaidība un pūles pavisam drīz tev pateiksies ar patīkamāku spoguļattēlu, spēku pieplūdumu, skaistumu, lokanumu, pārliecību sevī un dzīves harmoniju.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • No mušas uzpūšot ziloni, mēs savu dzīvi nevis vienkāršojam, bet saīsinām. Skraidām kā skudras, pastāvīgi raizējoties par nākotni. Mēs negribam a ...

 • Ļoti daudzas mūsu lasītājas ar rakstnieku Svetlanas Jermakovas un Leonīda Žarova e-grāmatām jau ir iepazinušās sen un es zinu – daudzas no jum ...

 • Visa mūsu, sieviešu, dzīve ir pastāvīgas rūpes, bailes, centieni, pienākumi... un bieži vien sanāk tā, ka mēs nonākam šo savu centienu gūstā, ...

 • Māte Terēze šos vārdus bija uzrakstījusi uz Kalkutas bērnu nama sienas: Cilvēki mēdz būt nesaprātīgi, neloģiski un egoistiski – tik un tā piedo ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata