14 veidi kā ātri atbrīvoties no stresa

ka_atbrivoties_no_stresa

Stress vai stresa stāvoklis ir psihiskā saspringuma stāvoklis, kurš cilvēkam rodas ilgstošas darbības vai atrašanās rezultātā grūtos apstākļos (gan ikdienas dzīvē, gan kritiskās situācijās). Daudzām no mums dzīves laikā noteikti jau ir izveidojušies SAVI stresa “noņemšanas” vai mazināšanas paņēmieni, bet mūsu vidū noteikti ir sievietes, kuras nav atskārtušas, ka šādam paņēmienam noteikti ir jābūt…Pie tam ļoti bieži to var panākt bez tabletēm un citiem medikamentiem.

Ķemme.

Darba dienu pavadot monitora priekšā, mīmikas muskulatūra tik ļoti saspringst, ka galva kļūst smaga un sāk sāpēt. Viens no veidiem kā atbrīvoties no stresa – 10-15 min. ilga matu ķemmēšana. Šī procedūra palīdz „izdzenāt” asinis un atslābināt muskuļus.

Apēst saldējumu.

Garšīgs ēdiens ir efektīvs anti-stresa dopings. Saglabāt labu noskaņojumu, mazināt stresu palīdz trekna zivs, kura satur omega-3 taukskābes, kas ir ļoti vērtīgas mūsu nervu sistēmai. Ja negaršo zivs, apēd saldējumu vai banānu. Šie produkti iedarbojas ne sliktāk par antidepresantiem.

Masāža.

Lai saglabātu enerģiju, jāveic sekojošu punktu 30 sek. masāža: zem deguna, starp uzacīm, zem apakšlūpas un plaukstas centrā.

Plaukstu berzēšana.

Tas ir vēl viens vienkāršs veids, kā mazināt nervu spriedzi un izvairīties no stresa. No visa spēka vienu pret otru jāberž plaukstas tik ilgi, kamēr tās paliek karstas. Tikpat noderīgi ir berzēt ausis. Tā rīkojoties, tu ļoti labi sevi uzmundrināsi un atkal spēsi koncentrēties turpmākajam darbam.

Nomazgāt konfliktus un stresu.

Tikt galā ar emocionālo negatīvismu palīdz 15 minūšu duša. Nostājies zem silta ūdens strūklām tā, lai tās masētu galvu un plecus. Drīz vien sajutīsi, kā ūdens aiznes sev līdzi visu nevajadzīgo.

27 priekšmeti.

Austrumu praktiķi māca: “Gribat atbrīvoties no skumjām, pārvietojiet mājās 27 objektus.” Tiek uzskatīts, ka tas atbrīvo vietu enerģijai, kas tādejādi bez šķēršļiem spēj slīdēt pareizajā virzienā. Šī metode palīdz smadzenēm pārslēgties, novērst uzmanību no savām problēmām un atpūsties.

Kāpnes.

Sarīko sev 30 sekunžu skrējienu pa kāpnēm augšup un lejup – šis vingrinājums pastiprinās skābekļa pieplūdi limbiskajā smadzeņu daļā, kas atbild par emocionālā stresa kontroli.

Krāsas.

Psihologi ir atklājuši, ka paaugstināta stresa periodā 2-3 minūšu ilga zīmēšana ar krāsām pieckārtīgi palielina iespējamību pabeigt darbu laikā. Tas nozīmē, ka tu varēsi ne tikai pārciest stresu, bet varbūt radīt arī kādu šedevru.

Tēja ar hibisku ziediem.

Brīvo radikāļu uzkrāšanās rezultātā cilvēkam ir novērojams satraukums un panika, kas stresa stāvoklim ir ļoti tipiski. Hibiska ziedi neļauj radikāļiem koncentrēties (tos it kā atsķaida), kā rezultāta mazinās stress.

Roku vēzieni.

Daudziem cilvēkiem stresa rezultātā muskuļi saspringst, zaudē elastību plecu daļas, kakla un mugurkaula jostas-krustu daļas muskuļi, kā rezultātā rodas galvassāpes un sāpes mugurā. Labs palīgs šajā gadījumā var būt masāža vai peldēšana. Mājās un darbā var veikt vienkāršus relaksācijas vingrinājumus: roku apļošanu, roku locīšanu un grozīšanu uz visām pusēm un kāju vēzienus.

Uzkopšanas darbi.

Mantu salikšana un sakārtošana palīdz sakārtot domas un koncentrēties. Turklāt, sakārtotiem plauktiem, atvilktnēm, skapjiem ir sava veida psiholoģiskā ietekme – ārējā mantu kārtība un organizācija neapzināti ietekmē arī cilvēka personīgo dzīvi.

Pārdomu minūte.

Lai sakārtotu domas, atrodi iespēju palikt mājās vienai. Ieslēdz mīļāko mūziku, izņem no ledusskapja mīļāko gardumu, iekārtojies mīļākajā stūrītī. Padomā…ko tev gribētos visvairāk un pieraksti šo vēlēšanos uz papīra. Iespēja to redzēt uzrakstītu uz papīra palīdzēs saprast, kāda būs tava turpmākā rīcība.

Aromterapija.

Smarža ļoti cieši ir saistīta ar emocionālo atmiņu. Tāpēc ļoti ieteicams vienmēr tuvumā turēt aromātu, kurš asociējas ar spēcīgas laimes, prieka, sajūsmas un svētlaimes sajūtu. Ieelpo to biežāk – tas palīdzēs saglabāt labu garastāvokli.

Dejas.

Noteikti mājās dejo! Ritmiskas kustības mūzikas pavadījumā labi palīdz mazināt stresu. Pie tam, atšķirībā no treniņiem fitnesa klubā, dejas cilvēks uztver kā izklaidi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata