5 soļi kā iegūt vairāk brīva laika

sieviete-strada-majasDažreiz mēs cenšamies izdarīt pārāk daudz un tā visa rezultātā žonglēšana ar visādām darīšanām un uzdevumiem pārvērš mūsu emocionālo un fizisko labsajūtu pilnīgā haosā.

Mēs cenšamies izdarīt vairāk un vairāk, labāk un labāk. Tiecamies būt gudrākas un lietas padarīt paklausīgākas. Mēs samierināmies ar papildus uzdevumiem un uzņemamies svešu problēmu risināšanu. Laika kļūst mazāk, dzīve arī nestāv uz vietas, pārmaiņas nekādas nenotiek un tam visam kā piedevu saņemam stresu.

Vai tev ir tik daudz laika? Kam pieder tavs laiks? Kuram ir jāveic izvēle, ko darīt ar tavu laiku?

Lūk, 5 soļi, kuri palīdzēs tev novērtēt esošā laika apjomu, radīt prioritātes un virzīties efektīvākā virzienā, bet dzīvojot mazāk saspringtu dzīvi:

1 solis. Tavas attiecības ar laiku. Atbildi uz jautājumiem: kādas ir tavas attiecības ar laiku šobrīd? Vai laiku tu sajūti kā ienaidnieku vai draugu? Vai tu uzskati, ka tavs dzīves temps ir optimāls vai arī tu jūti, ka atrodies laika spīlēs?

2.solis. Kamdēļ tev nepieciešams vairāk laika? Kuras trīs lietas tu gribētu izdarīt, bet tev tam nekad nepietiek laika? Kāpēc tev tās ir tik svarīgas?

3.solis. Kas aizņem tavu laiku? Sastādi visu to darīšanu un uzdevumu sarakstu, kas tev regulāri atņem laiku. Piemēram, darbs, televizora skatīšanās, nodarbes ar bērniem, tikšanās ar draugiem, hobijs, sabiedriski pienākumi, ēst gatavošana, mājas uzkopšana utt.

· izdali tās trīs lietas, kuras „apēd” lielāko tava laika daļu;

· izdali tās trīs lietas, kuras tev noteikti jādara;

· izdali tās trīs lietas, kuras tu gribi darīt visvairāk.

4.solis. No kā tu varētu atteikties? Kuras ir tās trīs lietas, kuras tev šobrīd ir tik nesvarīgas, ka no tām varētu atteikties? Dažreiz mūsu darbu un uzdevumu sarakstam ir nepieciešamas tikai nelielas korekcijas, bet dažreiz ir nepieciešamas radikālas pārmaiņas. Šai etapā tev jāatsakās no:

· Pasākumiem, kurus tu vairs nevēlies apmeklēt;un-pienakumi

· Papildus darba, kurš aizņem daudz laika, bet, kurš nes tev mazu peļņu;

· Mācību kursiem, kuros esi pierakstījusies, bet saprati, ka tev tie nelīdz;

· To seriālu skatīšanās, kuri tev ne visai patīk utt.

· Pārdomām par to, kā adaptēties jaunajā kolektīvā un uzlabot attiecības ar kolēģiem utt.

Padomā, varbūt tu vari dažus no saviem pienākumiem deleģēt vīram vai bērniem? Bet, varbūt, dažu mājas darbu veikšanai ir iespējams pieņemt palīdzi vai uzticēt darba uzdevumus darba kolēģiem?

5.solis. Ļaujies patīkamajam. Tu tagad novērtēji kur atrodies, ko vēlies un ko nevēlies un atbrīvojies no dažām (vai daudzām) nevajadzīgām lietām. Tagad pameklē to, kas:

· Dara tevi laimīgu un atbrīvotu;

· Svarīgas tev;

· Liek tev sajust patīkamu uztraukumu;

· Liek tev „augt”;

· Ļauj tev dzīvot to dzīvi, kuru tu vēlies;

· Ļauj tev būt tādai, kāda tu esi!

sieviete-sapnoTad sakoncentrējies uz tām!

Tas ir tavs laiks, tava dzīve un tikai tev ir tiesības tajā izvērtēt un iezīmēt prioritātes.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata