Nesvaidieties ar vārdiem

milestibaMēs cilvēki ļoti bieži izrunājam vārdus, neiedziļinoties to patiesajā jēgā. Daži izrunā jaukus vārdiņus, lai vienkārši izdarītu kādam patīkami.

Daži, tieši otrādi – cietsirdīgus vārdus, lai kādu aizvainotu. Vieni izmanto kaut kādus vārdus paraduma pēc – tā ir viņu kontaktēšanās maniere. Citi, savukārt, izrunā kādus vārdus vieglprātības pēc, pret izteikto vārdu radītajām sekām izturoties nevērīgi.

Piemēram, internetā un arī ikdienā, kontaktējoties viens ar otru, cilvēki ļoti bieži (neiet runa par tiem, kas ir tuvi viens otram), sauc otru vārdos „mīļā”, „dārgā”, „dārgais”, „sirsniņ”utt., pie tam nemaz neapjēgdami šo vārdu jēgu.

Kā tev šis cilvēks var būt mīļš, ja tu viņu nemaz nepazīsti? Kā viņš var būt tev dārgs, ja tu tikko izlasīji viņa pirmo komentāru? Nosauci viņu par dārgo, lai gan šai brīdi vēl nespēj dot viņam objektīvu vērtējumu. Tu vēl neko par viņu nezini, tu pat vēl neko neesi sākusi par viņu domāt.

Bet, ja kādreiz saki šos vārdus, tad saki no visas sirds un tam, kurš tev patiešām ir dārgs un tuvs! Katra vārda jēgā jāiegulda to, ko tu otram vēlies pateikt – lai viņš saprastu, lai viņš sajustu savu vērtību tavās acīs, tavā sirdī.

Padomā par to…ja tu katru mīļu brīdi, katram otrajam cilvēkam izsaki šos vārdus – kā tu spēsi izteikt, izrādīt savas īpašās jūtas, īpašās simpātijas īpašajam cilvēkam tavā dzīvē, ar vārdiem, kas tika izteikti katram un ik uz soļa? Tiem nebūs jēgas – tu mānīsi gan to otru, gan, galu galā, sevi. Tu apjuksi savās jūtās, savās patiesajās emocijās. Tu nebūsi vairs īsta un tāds nebūs nekas vairs tavās attiecībās.

Sakot: Es mīlu tevi! – mīli!

Sakot: Mīļais – sajūti šo mīļumu!

Sakot: Dārgais! – novērtē šo cilvēku, sajūti, cik viņš tev ir svarīgs un dārgs!

Un vēl: Ja „zaķītis” vai „kaķītis”, tad, lai tev šis zaķītis ir tikai viens, vienīgais tavā dzīvē…Bet labāk dzīvot starp cilvēkiem, jo zaķu jau ir pilns mežs un tos var sastapt mūsdienās uz katra soļa un pat katrā mājā…

Bet padoms ir viens: cilvēki, nesvaidieties ar vārdiem!

Cik bieži jāizrunā „Es tevi mīlu!”milestibas_zpausmes

Cik bieži jāizsaka šie vārdi, ja mēs patiešām mīlam un vai bieži mēs, tos izrunājot, ieguldām tajos patieso jēgu?

Liekas, kāpēc gan mums katru dienu neteikt cik stipri mēs viens otru mīlam, jo no tā, taču, pasaule varētu kļūt laimīgāka…? Tomēr, šad tad saprotam un sajūtam, ka daži šo tēmu TIK ļoti ekspluatē, ka viņiem ir vienalga kam un ko teikt, bet šķiroties, ātrumā izteiktajiem vārdiem „es tevi mīlu” vispār nav jēgas… Bet tie, taču, ir sakrāli vārdi, kurus nedrīkst izdāļāt pa labi un pa kreisi.

Ko mēs runājam ikdienā

Uzmanība būtu jāpievērš ne tikai vārdiem, kurus izsakām, atzīstoties mīlestībā, bet visam, ko runājam ikdienā. No tā, cik nopietni mēs izturamies pret vārdiem, ir atkarīgs mūsu psiholoģiskais stāvoklis.

Ir sen jau noskaidrots, ka negatīvas nokrāsas leksika var izraisīt nopietnu kaitējumu. Tāpēc 100 reizes pārdomā, pirms gatavojies apsaukt cilvēku ar tiem vārdiem, kurus viņš pat būtu pelnījis. Viss tas, ko mēs dzirdam un izsakām, nogulsnējas mūsu zemapziņā un atkarībā no tā, kādu jēgu tie satur, tie darbojas vai nu mūsu labā vai pret mums pašiem, pie tam bez mūsu piekrišanas.

Intereses zudums

Kas attiecas uz vārdiem par mīlestību – te slēpjas zemūdens akmens: jo biežāk mēs tos dzirdam, jo retāk mēs esam gatavi tos uztvert. Ja mēs bieži atkārtosim „es mīlu tevi” un bieži to dzirdēsim no citiem, tad ātri zudīs mūsu interese pret šiem vārdiem un mēs pārstāsim saprast to jēgu.

Kuri tad vairs būs TIE vārdi, kurus mēs sapņosim un alksim dzirdēt no visdārgākā cilvēka pasaulē un, kurus mēs izrunāsim pašas, kā atbildi uz tiem?

Varbūt nav vērts?

Varbūt vispār nav vērts izrunāt šādus vārdus kā atbildi, ja tu neesi pārliecināta par jūtām? Bet, ja izvēlamies starp to – teikt vai nē, tad labāk pierādīt ar darbību, attieksmi, nevis ar tukšiem vārdiem? Gan jau šo publikāciju izlasīs arī kāds vīrietis un šis, ko teikšu vairāk domāts viņiem… Ir vīrieši, kuri neuzskata par vajadzību izrādīt savu mīlestību, jo viņi uzskata, ka sievietēm ir jābūt laimīgām jau tāpēc vien, ka viņi viņām ir. Bet dažreiz sievietēm ir nepieciešams vienkāršs vārdu apstiprinājums.

Nav, taču, nemaz tik sarežģīti dienas vidū pazvanīt savai mīļotajai sievietei un pajautāt – kāds viņai noskaņojums vai sagaidīt viņu pēc darba un uzaicināt uz kafejnīcu. Jebkura sieviete sapņo šad tad saņemt no sava vīrieša apstiprinājumu, pat, ja tas nav briljanta izskatā.

Izaicinot uz atbildi

Dažreiz, izrunājot tādus vārdus kā „es tevi mīlu”, cilvēks cenšas pastiprināt sevis nepieciešamību otram, tādā veidā liekot mums atbildēt ar to pašu. Tas līdzinās tam liekajam satraukumam, kādu izjūt cilvēks, kurš vienmēr baidās mājās atstāt ieslēgtu gludekli. Tam grūti noticēt, bet psihologi apgalvo, ka vārdi „es tevi mīlu” bieži kļūst par manipulācijas veidu, kas vērsts pret to, kam tie adresēti.

es_milu_teviCilvēks, kas šos vārdus izsaka pārāk bieži, izsniedz uzticības kredītu otram un sāk sevi izjust par situācijas saimnieku, jo „adresāts” tagad jūtas kā parādnieks. Bet vārds „mīlu” ir jāizsaka tikai ar tam pienākošos jēgu un tikai tad, kad tu tajā, ko saki esi pārliecināta.

Nevajag cilvēku mānīt tikai aiz žēluma. Šādus vārdus ir jāatstāj kā „deserts” un tie nav jāmuļļā katru dienu un ik uz soļa.

Sakot: Es mīlu tevi! – mīli!

Sakot: Mīļais – sajūti šo mīļumu!

Sakot: Dārgais! – novērtē šo cilvēku, sajūti, cik viņš tev ir svarīgs un dārgs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata