SPA–modē veselība

SPA salonsMūsdienās SPA atpūta ir kļuvusi par patstāvīgu tūrisma tirgus nozari. Ja agrāk braukt uz ārzemēm bija modē lai gūtu ekstremālas izjūtas, tad šodien arvien vairāk cilvēku dodas ceļojumos pēc veselības un skaistuma. Tas, vispirmām kārtām, saistīts ar modi un veselīgu dzīves stilu.

SPA apzīmē veselu procedūru kompleksu, kurš ir tendēts uz cilvēka fizisku un garīgu atveseļošanu. Labiem SPA ir arī sava ideja un filozofija.

Labākajos SPA ir visi sekojošie faktori: vide, klimats, smaržas, krāsas, mūzika, ēdieni, meditācija, arī joga utt.

Katrs SPA centrs, kūrorts, viesnīca vai klīnika piedāvā savu „ēdienkarti”. Vispieejamākās procedūras ir hidromasāža, vannas ar ārstnieciskajiem ūdeņiem, masāža, sauna vai citas pirtis, dubļu vannas utt.

Pavisam nesen Latvijā ir atvēries arī zivju SPA, kurā procedūru laikā simtiem mazu zivtiņu attīra cilvēka ķermeni no mirušajiem ādas gabaliņiem, padarot ādu glītu un rūpīgu, bet pēc vairākām procedūrām, arī mīkstu.

SPA bumu radīja Holivudas zvaigznes. Jau pagājušā gadsimta 80-tajos gados žurnālisti ievēroja interesantu tendenci. Pirms svarīgu filmēšanu vai koncertu turneju sākuma viena vai otra zvaigzne uz pāris nedēļām „pazuda”, bet tad atkal uzradās kļuvusi skaistāka vai tievāka. Izveicīgie paparaci ātri noskaidroja, ka pēkšņo pārvērtību noslēpums ir slēgtās SPA viesnīcas un „skaistuma fermas”.SPA centrs
Ilgus gadus procedūru kurss šādās iestādēs bija pieejams tikai slavenībām un miljonāriem.

To laiku rēķinos figurēja astronomiskas summas. Bet pamazām uzradās SPA centri, kuros atpūta pieejama kļuva arī vidēju ienākumu īpašniekiem.

Joprojām SPA ceļojumu galvenie virzieni ir Čehija, Francija, Šveice, Austrija, Vācija, Itālija. Šajās valstīs ir visi veselībai vērtīgie un komfortablie atpūtas apstākļi. Tie ir gan daudzie ārstējošie faktori, gan maigais klimats, gan salīdzinoši tuvais attālums. Pie tam, Rietumeiropas atveseļošanas kultūra ir formējusies gadiem.

Ja nav vēlmes nekur ceļot, ļoti labi aprīkoti, eleganti un krāšņi SPA centri , saloni, SPA viesnīcas un kūrorti ir arī tepat pie mums, Latvijā – tie ir gan ūdens relaksācijas centri, gan kompleksi, kuros ietilpst masāžas centri, pirtis, saunas, baseini, kosmētikas procedūras un daudzas citas skaistuma un veselības procedūras.

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata