Matu kopšana, kad tuvojas 40

matu-kopsana-pec-40Kad tuvojas 40, lielākais vairums sieviešu savus matus sāk piekrāsot, jo reti kurai no mums šai vecumā tie ir saglabājuši savu patieso krāsu. Iemeslu tam daudz – vai nu sirmuma dēļ, kas matos jau iezadzies, vai mati ir zaudējuši savu spīdumu un dzīvīgumu…

Cilvēku gadu skaits un laiks, kas nepieciešams, lai matos iezagtos sirmums visbiežāk atkarīgs no mantojuma, bet bieži vien  tas  ir atkarīgs arī no ārējiem faktoriem, kas šo procesu var paātrināt.

Sirmi mati nav sliktākais, kas var notikt ar sievieti.

Parasti šoku izraisa tikai pirmais ieraudzītais sirmais mats, bet pēc tam sirmo matu daudzumam vairs netiek pievērsta īpaša uzmanība. Vēl jo vairāk tāpēc, ka veikalu plauktos ir simtiem krāsojošu līdzekļu un bieži vien to lietošanas rezultātā sieviete sāk izskatīties pat vēl labāk, nekā ar dabisko matu toni līdz šim.

Ir sievietes, kuras neuzskata par vajadzīgu slēpt savu sirmumu un ir tādas, kurām patiesi tas piestāv.

Diemžēl, ar laiku matu krāsas maiņa nav vienīgais, kas ar matiem notiek. Ar gadiem mainās arī matu struktūra – tie kļūst daudz tievāki un retāki.

Īpaši šis process paātrinās pēc menopauzes. Paldies Dievam, atšķirībā no vīriešiem, sievietēm plikpaurība nedraud.  Bet , tomēr, vājā vieta ir galvas centrs, kur mati ar laiku kļūst īpaši plāni un reti. Ja tavas rūpes par matiem nebūs īsti pareizas, šis process var paātrināties. Balināšana, ilgviļņi, matu krāsošana ar nekvalitatīvu krāsu, neilona suku izmantošana, stipri nosietas vai nostieptas frizūras – tas viss bojā matu saknes.

Matu izskatu var ļoti ietekmēt arī vairogdziedzera problēmas. Tie var kļūt vārgi un sākt krist laukā pēc nopietnas slimības izslimošanas. Bet tas ir īslaicīgs stāvoklis. Izveseļojoties, mati kļūst atkal veseli un skaisti.

Matu veselību, logiski, ļoti ietekmē arī mūsu ēdienkarte. Ja tajā trūkst nepieciešamo elementu, vitamīnu (īpaši A, B un E) mati kļūst bāli, lūztoši un sāk krist laukā īpaši pastiprināti. Ja organismam trūkst  B vitamīna, ātrāk parādīsies arī pirmie sirmie mati. Par cik mums visām, droši vien sirmie mati JAU ir parādījušies, tad šo informāciju, vismaz, nododiet savām meitām. Un par cik vitamīnu mūsu pārtikā praktiski nav, tad viennozīmīgi ir jāmeklē rokā dabiski ( ne sintezēti ), efektīvi vitamīni ārpus pārtikas, papildus lietošanai.

Ko varētu darīt lietas labā, lai mēs varētu uzlabot savu patreizējo matu stāvokli?

 • Kā jau runājām – svarīgākais  ir  pilnvērtīgs ēdiens.
 • Mums, sievietēm pēc 40, matu krāsu būtu ieteicams izvēlēties gaišāku par savu dabisko krāsu – tas seju padara maigāku. Lai gan… ir jāeksperimentē. Ir atsevišķi gadījumi ( bet reti ), ka tas tā nav.
 • Ja tavi mati ir sausi, tad ar tiem tikt galā labāk palīdzēs kondicionieris – mati iegūst apjomu, kļūst mīkstāki un spīdīgāki.
 • Esi uzmanīga ar fēnu – tas matus ļoti sausina! Izmanto to tikai tajās reizēs,ja veido frizūru īpašam gadījumam. Vienmēr, ja vien rodas iespēja, kaltē matus dabiskā ceļā.
 • Izvairies no metāla ruļļiem!
 • Sargi matus no saules.
 • Pēc peldēšanās baseinā, meklē iespēju tos izskalot, lai tajos nesaglabātos hlors.

Matu mazgāšana

Vairums šampūnu, kas šobrīd pieejami, ir domāti biežai matu mazgāšanai.matu-mazgasana

Kā likums, tas nozīmē to, ka rītdien (vēlākais parīt) mati atkal būs jāmazgā. Patiesībā, mati slikti pacieš biežu mazgāšanu. Tauku dziedzeri ir veidoti tā, ka – jo biežāk un cītīgāk mati tiks apstrādāti ar sārmainu šķīdumu, jo vairāk  tauku dziedzeri ražo taukus. Rezultātā rodas apburtais loks:  mēs matus mazgājam arvien biežāk, lai tie neizskatītos taukaini, bet tauku dziedzeri taukus ražo vēl vairāk, lai spētu aizvietot zaudēto.

Dzenoties pēc ideāla ir svarīgi nenodarīt sev pāri…

Vairāk par divām reizēm nedēļā matus mazgāt tomēr nevajadzētu. Ja mati šķeļas, tiem līdzēt var maskas, kuru sastāvā ir augu eļļa. Pamēģini izdarīt šādi: pirms matu mazgāšanas matus izķemmē ar suku, kas samitrināta kvalitatīvā augu eļļā un tā pastaigā, ja iespējams, 2 stundas. Tad, ka parasti, matus izmazgā. Tie kļūs smagāki, spīdīgāki un dzīvāki.

Ruļļu vietā labāk izmanto papiljotes. Tās, starp citu,  ir viegli darināt arī pašai:

Uz 20-25 cm garām šņorītēm uztin papīra strēmelītes tik biezā slānī, cik tev nepieciešams, bet uz tām tin matu šķipsnas. Nofiksē ar tiem pašiem šņorīšu galiem. Ja nepieciešams, tad ar papiljotēm gulēt ir daudz ērtāk, jo tās ir  mīkstākas par ruļļiem. Un atšķirībā no ruļļiem, mati netiek sažņaugti un ievainoti ar gumijām un arī netiek stiepti pie to saknēm.

Par matu stāvokļa un izskata uzlabošanas receptēm ķersimies klāt citā reizē, bet  rīt  satiksimies pie interesantākas tēmas – frizūrām, ko mēs, tās, kam ap un krietni pēc 40, varētu nēsāt un kā tās mums varētu izkatīties….

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Nezinu kā tev, bet man pēdējā laikā ziemas paskrien tik ātri, ka nav laika aizdomāties ko es darīšu ziemā... Nepaspēju atjēgties, saprast, kas būt ...

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata