Vaigu sārtums un kā to pareizi uzklāt

vaigu_sartuma_uzklasana (2)Ko lai dara – ja esam zaudējušas savu dabisko vaigu sārtumu un sejas ādas veselīgumu, ir jāpiedomā kā to radīt kaut vai vizuāli.

Vaigu sārtums ir ļoti ieteicams mūsdienu sievietes make-up elements. Bez vaigu sārtuma nedzirkstī acis un arī make-up ir tāds, kā nepabeigts… Protams, tas nav nepieciešams tām sievietēm, kurām vaigi ir sārti pašām par sevi.

Kad es sāku apmeklēt ūdens aerobiku, es iemācījos iztikt bez make-up, jo uz baseinu, protams, nav jāiet ar uzkrāsotām skropstām un ēnām. Bet vienu gan es izmēģināju un man tas ļoti iepatikās: kad es nevēlos uzklāt make-up (ejot uz baseinu, atrodoties mājās), es uzklāju tikai vaigu sārtumu un pavisam nedaudz lūpu spīduma. Tici man – tā ir absolūti gana, lai seja izskatītos krietni svaigāka un acis spožākas.

Bet man, nez kāpēc, liekas, ka daudzas sievietes, uzklājot make-up, par vaigu sārtumu bieži vien pat aizmirst… Lai uzzinātu un mēs pašas redzētu kā tad patiesībā ir, es ievietoju šo aptauju:

Vai, uzklājot make-up, tu izmanto vaigu sārtumu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Kad es darbojos kā stiliste, man kāda sieviete reiz teica (viņas vārdiem absolūti piekrītu): „Varu iziet bez lūpu krāsas, tušas, acu ēnām, acu kontūras, bet bez vaigu sārtuma – nekad!”

Tieksme būt skaistai un arvien skaistākai sievietei raksturīga gandrīz vai no dzimšanas.vaigu_sartuma_uzklasana (3) Katra sieviete labprāt vēlētos sevi padarīt vēl skaistāku, ja vien zinātu kā. Un šai jautājumā nemaz ne pēdējo lomu spēlē jau pieminētais vaigu sārtums.

Tomēr daudzas sievietes šo efektīgo triku neizmanto tikai tamdēļ, ka nezina kā to pielietot pareizi. Līdz ar to šis jautājums kļūst diezgan aktuāls gan jaunām sievietēm, gan sievietēm gados. Piebildīšu, ka sievietēm gados ar vaigu sārtumu jārīkojas uzmanīgi (lai nepārcenstos), bet tas nebūt nenozīmē, ka tas nav jāizmanto – tieši otrādi: uzmanīgi, bet obligāti! Smaidiņš

Ar vaigu sārtuma palīdzību var meistarīgi uzlabot sejas kontūras un noslēpt defektus, vizuāli veikt sejas garuma vai platuma korekciju, mainīt sejas reljefu un vaigu apjomu. Efekts atkarīgs no vaigu sārtuma toņa un no tā uzklāšanas prasmes.

Šobrīd modē ir dabiskais sārtums!

Tāpēc izvēlies persiku, maigi rozā vai bronzas toņa vaigu sārtumus. Lai tēls būtu vienotāks, vaigu sārtuma tonim dabiski jāharmonizē ar tava izvēlētā make-up krāsām. Pie vakara make-up piestāvēs piesātinātāki, izteiksmīgāki vaigu sārtuma toņi. Bet galvenais, atkārtoju – „nepārsālīt”! Jā un vēl – atceries, ka siltie vīna toņi seju padara vecāku!

Vaigu sārtumu pērkot, sievietes biežāk dod priekšroku klasiskajiem pūderveida sārtumiem. Tie ir universāli, jo der jebkura ādas tipa īpašniecēm. Tomēr pūderveida sārtums vislabāk derēs sievietēm, kuru āda ir taukaina. Pateicoties blīvajai tekstūrai, pūderveida vaigu sārtums klājas viegli, vienlaicīgi slēpjot arī taukaino spīdumu. Ja āda ir sausa, pareizāk ir izvēlēties krēmveida vaigu sārtumu. Mūsdienās šie kosmētikas līdzekļi satur lielu mitrinošo komponentu daudzumu un dažādas ādai vērtīgas eļļas.

Šobrīd specializēto kosmētikas veikalu plauktos varam ieraudzīt visdažādāko firmu vaigu sārtumus: Max factor, Bourjois, L`Oreal, Calvin Klein utt. utt.

Bourjois_vaigu_sartums (2)Calvin_Klein_vaigu_sartumspicture 13741Loreal_vaigu_sartums

Kā jau minēju, daudzas sievietes interesējas, kā tad vaigu sārtums ir jāuzklāj pareizi – tā, lai neizskatītos kā matrjoška. Lai vaigu sārtuma uzklāšanas zonu noteiktu pareizi, pieej pie spoguļa un plati pasmaidi. Tieši smaids ir tas, kas izcels tavu vaigu kaulu kontūras un to vietu, kur vaigu sārtums ir jāuzklāj.

Ja vaigu sārtuma uzklāšanai tu izmanto otu, tad tas jādara ar mērenām kustībām: augšup-lejup – tā, lai veidotos vienmērīgs un viegls klājums. Bet, ja tu priekšroku dod sūklītim, tad vaigu sārtums ir jāuzklāj ar apļveida kustībām.

Vai izvēlētais vaigu sārtums tev piestāvēs, ir atkarīgs no tavas ādas toņa un sejas formas. Melnīgsnējas ādas īpašniecēm piestāvēs aveņu vai bēšīgi-rozā toņi, bet gaišas ādas īpašniecēm – bāli-rozā. Par universālu tiek uzskatīts persiku tonis. Apaļas sejas formas īpašniecēm vaigu sārtums jāuzklāj virzienā no žokļa kaula uz deniņiem. Bet, ja seja ir kalsnēja, tad pretējā virzienā.

Galvenie vaigu sārtuma uzklāšanas noteikumi

1

1. Vispirms nosakām vaigu uzklāšanas zonu – ar pirkstiem sataustām vaigu kaulu. Ar otu paņemam nedaudz vaigu sārtuma, lieko nopurinām un viegliem vēzieniem uzklājam vaigu sārtumu uz vaigu kaula, gar to uz leju un tad uz augšu – acs centra virzienā.

2. Svarīgi – nekādā gadījumā neklāj vaigu sārtumu tuvu deguna nāsu rajonam!

3. Vaigu sārtuma līnija nedrīkst beigties augstāk par acu zīlīti un nedrīkst atrasties zemāk par deguna līniju.

Vaigu sārtuma uzklāšana – apaļīgu vaigu efekts

2Lai vaigus padarītu apaļākus un sejas kontūru padarītu maigāku, vispirms pasmaidi un sāc vaigu sārtumu klāt no vaigu centra, pakāpeniski pārkāpjot vaigu kaulu izvirzījumam, ar otiņu veidojot astotnieka trajektoriju.

Vaigu sārtuma uzklāšana – „apaļa ābola” efekts3

Lai iegūtu „apaļa ābola” efektu un izdalītu vaigus, pasmaidi, savelc lūpas skūpstā un, neatsprindzinot sejas muskuļus, akurāti uzklāj vaigu sārtumu uz vaigu izvirzītās vietas. Vienmērīgi, ar pusapaļām un apaļām kustībām sadali vaigu sārtumu. Svaiguma efektu pastiprināsi, ka pavisam nedaudz vaigu sārtuma uzklāsi arī uz deniņiem, pieres un zoda daļas.

Vaigu sārtuma uzklāšana – trijstūris

4Smalkāku un slaidāku efektu var panākt, izmantojot trijstūra efektu. Lai izdalītu vaigu kaulus, savelc lūpas skūpstā un ievelc uz iekšpusi vaigus. Vaigu sārtumu uzklāj uz vaigu kauliem un uz vaigu iekritušās daļas.

Kustības virzi vispirms no augšas uz leju un tad no lejas uz augšu.

Ļoti būtiski, uzklājot make-up, ir saskaņot vaigu sārtuma un lūpu krāsas toni. Pie sarkanas lūpu krāsas piestāvēs rozā tonis, pie koraļļu vai aprikožu – persiku tonis, bet brūna lūpu krāsa labi harmonizēs ar bronzīgu vaigu sārtumu.

Vēlreiz atkārtošu – ar vaigu sārtumu pārcensties nedrīkst. Tam IR jābūt, bet tikkovaigu_sartuma_uzklasana jaušamam – tikai tik daudz, lai pasvītrotu sejas ovālu un ādas izskatu padarītu svaigāku. Vizāžisti vaigu sārtumu sauc par make-up „pērli”. Vaigu sārtums ir kā neatņemams apģērba aksesuārs. Bet, ja tam klāt vēl pievienosi labu garastāvokli, tu būsi neatvairāma! Un nav svarīgi vai tev ir 25 vai 55!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Neatceros, bet kaut kur, kaut kad jau tev rakstīju vai stāstīju kādā video-konferencē, ka ar gadiem mana make-up uzklāšanas procedūra kļūst arvien ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Krika

  ļoti labs raksts.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata