Cik ūdens jāizdzer lai notievētu

sieviete-dzer-udeniDietologi apgalvo: lai notievētu, ir jādzer ūdens. Jebkuras diētas efektivitāte ir atkarīga no izlietotā šķidruma daudzuma.

Ne vienmēr aptaukošanos izraisa nesabalansēta ēdienkarte. Ļoti bieži tie ir ūdens-sāls līdzsvara traucējumi organismā.

Iemeslu, kas var izraisīt šādu situāciju ir daudz. Tas var būt miega trūkums, problēmas ar gremošanas traktu, nepareizs, slikts uzturs, hormonālās problēmas…

Tomēr, cīnoties ar lieko svaru, un, veicot dažādus medicīniskus izmeklējumus, daudzi aizmirst svarīgāko: normālam ūdens-sāls līdzsvaram organisms ir jānodrošina ar pietiekamu ūdens daudzumu. Pat 10% šķidruma deficīts organismā var radīt toksīnu izvadīšanas procesu bremzēšanu. Kaitīgās vielas uzkrājas audos un šūnās , bet tas, savukārt, noved pie tauku metabolisma traucējumiem, celulīta un tūskas veidošanās.

Lielākā daļa dietologu piekrīt, ka pieaugušam cilvēkam katru dienu jāizdzer apmēram 2 litri šķidruma (tēja, kafija un spirtotie dzērieni neskaitās). Lielāko šī apjoma daļu jāsastāda negāzētam, tīram ūdenim. Ja vēl precīzāk – diennaktī mums nepieciešami 30 ml ūdens uz katru mūsu svara kilogramu. Tomēr, ja ir problēmas ar nierēm vai jebkuri urīna izvadīšanas sistēmas traucējumi, ir svarīgi konsultēties ar ārstu: pārāk daudz šķidruma var radīt kaitējumu.

Dietologs, Aleksejs Kovaļkovs (Krievija): sieviete-dzer-udeni (2)

Vidēji diennaktī cilvēkam nepieciešami divi litri šķidruma, pie tam 60% mēs varam saņemt ar pārtiku. Tomēr ir nepareizi domāt, ka ēdot augļus un dārzeņus, mums jālieto būtu mazāk ūdens. Tieši otrādi. Atceraties, ka viss ir individuāli: katram prasības pēc ūdens ir dažādas un visi cilvēki ar dažādu ātrumu zaudē šķidrumu, attiecīgi arī pieejai jābūt individuālai.

Īpaši svarīgi, lai ķermenis saņemtu daudz šķidruma pirmajā tievēšanas posmā – kad notiek aktīva organisma attīrīšana no metabolisma blakusproduktiem. Ir svarīgi ieklausīties organisma vēlmēs. Mēs bieži izsalkumu jaucam ar slāpēm un bieži vien vēlēšanās kaut ko apēst tiek zaudēta, tiklīdz tiek izdzerta pusglāze ūdens.

Kā pareizi dzert ūdeni lai notievētu

Var likties, ka 2 litri – tas ir pārāk daudz. Tomēr, ja šo apjomu sadali pa 200 ml (glāze), tad sanāk, ka jāizdzer ir tikai 10 glāzes. Bet šai apjomā iekļaujamas ir arī zupas, un cits „slēptais” ūdens, ko mēs lietojam kopā ar ēdienu.

Sāc savu dienu ar glāzi silta ūdens tukšā dūšā: šķidrums palīdzēs startēt apmaiņas procesus un ātrāk pamosties. Pārējo apjomu izdzer dienas gaitā, vienmērīgi.

Ūdeni dzert ieteicams 30-15 min. līdz ēdienreizei un apmēram stundu-pusotru pēc tās. Ja tu daudz dzersi īsi pirms ēdienreizes, tās laikā un uzreiz pēc tās, tas traucēs normālai gremošanas sulas izstrādei un ne tikai palēlināsies vielu maiņas procesi, bet tas var veicināt barības trakta slimību rašanos.

Aizmirsti par slāpēm!

Orientējies uz pašsajūtu: nedzer ūdeni pret gribu, bet arī nepieļauj, ka organisms izjustu kaut vismazākās slāpes. Vasaras karstumā un, sākoties apkures sezonai, šķidruma daudzums ir jāpalielina.

udensJa tu atpūties kādā no karstajām zemēm, kurās gaiss ir sauss (piemēram, Ēģiptē), mūsu organismam nepieciešamā ūdens daudzums palielinās, jo zaudēts tas tiek paātrinātos tempos. Tikpat ātri organisma šķidruma zaudēšanu veicina darbs „karstos” apstākļos, piemēram, strādājot par pavāru.

Un atceries: alkohols un kofeīns dehidrē organismu.

Tāpēc dietologi rekomendē kofeīnu un spirtu saturošo dzērienu daudzumu līdzsvarot ar to pašu ūdens daudzumu: izdzēri glāzi vīna – tikpat daudz izdzer ūdens.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 • Daudzas slimības labi reaģē un pat tiek ārstētas, izmantojot vienkāršu un ērtu metodi, kas bija zināma japāņiem jau daudzu gadu simtu garumā. Sil ...

 • Ingvers ir labs palīgs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Ingvera tēja nu jau ir pazīstama gandrīz katrā mājā – citā tā ir iecienīta vairāk, citā m ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Visi dārzu un puķu mīļotāji zina – laistīšanai vislabākais ir lietus ūdens. Tas gan līstot uz zemi, nedaudz savāc gaisā esošos putekļus, īpaši, ka ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata