5 ieteikumi kā ziemā NEpieņemties svarā

Nav noslēpums, ka ziema ir tas gada laiks, kurā cilvēkam ir tendence pieņemties svarā. It īpaši vecumā pēc 40, jo tad mainās viss – gan vielu maiņa, gan veselības stāvoklis, gan dzīves stils, ēšanas paradumi, ritms un ikdiena. Sievietes vienmēr satraucas par ziemas tuvošanos, jo šis ir gadalaiks, kad parādās tā saucamais- ziemas apaļīgums.

Varu iepriecināt – IR mazas viltības, ar kuru palīdzību šo procesu vari padarīt mazāk ievērojamu un ne tik ietekmējošu.

1. Vairāk saules gaismas.
Saules gaismas trūkums pazemina hormona serotonīna izstrādi, kā rezultātā pasliktinās ne tikai tava pašsajūta, garastāvoklis, bet arī palielinās vēlēšanās šad tad apēst kaut ko garšīgu, saldu. Izeja? Centies pēc iespējas biežāk dienas laikā atrasties svaigā gaisā. Ej ārā pat ne visai patīkamās dienās – tas būs daudz labāk, nekā sēdēt telpā.

2. Neizslēdz no savas ēdienkartes ogļhidrātus.
Ogļhidrāti nepieciešami, lai uzturētu serotonīna līmeni normālā stāvoklī. Pats bīstamākais diennakts periods, kad serotonīna līmenis sāk pazemināties un organismam rodas vislielākā tieksme pēc saldumiem – tās ir dienas beigas ap plkst.16.00-17.00 pēcpusdienā. Tieši šai laikā organismam jāiedod tas,ko viņš pieprasa – vērtīgos ogļhidrātus: graudu maizi, saldos augļus, cieti saturošus dārzeņus. Šad tad sevi  vari palutināt ar rūgto šokolādi.

3. Neaizmirsti par dārzeņiem un augļiem.
Tu vari iedomāties,ka ziemā augļi un dārzeņi ir ne tik vērtīgi, kā vasarā, jo tie nav tik svaigi… Bet Brazīlijas pētnieki ir  konstatējuši, ka tumši zaļo dārzeņu un oranžo augļu lietošana veicina svara samazināšanos tieši rudens-ziemas periodā. Tas nozīmē arī to,ka šo augļu un dārzeņu lietošana ziemas periodā novērsīs lieko kg uzkrāšanu. Tāpēc ietver savā ēdienkartē brokoļus, burkānus, kāpostus, apelsīnus, spinātus un dažādus zaļumus. Neignorē tos ziemā.

4. Vairāk svaiga gaisa!
Mēs zinām, ka ziemas laikā, par cik laukā ir auksts, ārā izejam gaužām reti, ja vien tā nav nepieciešamība. Un lai vai kā mums to negribētos, arī mūsu fiziskās aktivitātes ziemā samazinās. Rezultāts – visiem jau iepriekš skaidrs – pāris lieki kg… Tāpēc ej laukā, nevis sēdi pie televizora! Tas ir ne tikai labi tavas figūras uzturēšanai, bet arī kopumā visai tavai veselībai, kas ir ļoti svarīgi mūsu vecumā, it sevišķi.

5. Fotografē to,ko tu ēd!
Fantastisks ieteikums! Daudzi mokās ar pierakstiem – sievietes pieraksta ko ēd, tā it kā kontrolēdamas savu ēdienkarti, bet padomā – cik bieži dzīvē tu vispār pārlasi savus pierakstus, lai vai kādus?… Un vai tev tam ir daudz laika? Vissdieta dzīvē virzās uz priekšu, attīstās. Daudzas, agrāk neinteresantas, darbības var padarīt par tādām, kas aizņem mazāk laika un kļūst pat aizraujošas. Un re, pierakstiem ir atrasta alternatīva – fotografē to,ko tu ēd! Tādā veidā tu REDZĒSI ( nevis lasīsi ), ko tad tu apēd, cik bieži iekrīti bulciņu un saldumu „kārdinājumā”  un cik tad regulāri tu ēd dārzeņus un augļus.

Tas noteikti palīdzēs koriģēt tavu ēdienkarti, ēst pareizāk un pats svarīgākais – tā tu ļoti labi  spēsi kontrolēt sevi un savus ieradumus.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 4

Man ir ko teikt »

 
 • palutināju sevi ar rūgto šokoladi.Kluva labāk

   
   
   
  • Tu esi fantastiska, Inga! :)

    
 • mary

  Tiešām! Ap 16 – 18 esmu totāli miegaina. Dēļ darbiem darbā pēdējās nedēļās šajā laikā pasāku iedzert pāris malkus enerģijas dzērienu, lai vispār varētu darbus pabeigt…. Mēģināšu iztikt ar rūgto šokolādi, jo saprotu jau, ka enerģijas dzērieni nav nekādi veselīgie (kaut gan – ja ir tieksme uz pazeminātu asinsspiedienu, tad sajūta vakaros gan laba). šajā laikā pagraužu arī t.s. studentu brokastis, bet īpaša efekta nav.

   
   
   
 • Krika

  labs ieteikums par fotografēšanu :) vēl viens iemesls, kāpēc man vajag jaunu telefonu :) ( īstenībā jau nevajag, bet tikai gribas…)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata