Rīta rituāls dvēseliskam mieram

meditācijaEiropas cilvēkiem grūti saprast Austrumus un austrumu cilvēkus – viņu gudrības, dzīves stilu, paradumus, domāšanu. Austrumu cilvēkiem dvēseliskā pasaule ir tikpat reāla kā eiropietim materiālā.

Tradicionālā austrumu medicīna ir balstīta uz garīgajiem aspektiem –  ka mūsu ķermenis sastāv no dvēseliskās enerģijas, emocionālā „es” un prāta. Ja dvēsele jūtas labi, tātad arī ķermenis ir apmierināts. Piekrītiet – ar austrumiem saistītās tēmas  ir ļoti delikātas un gudras…

Lai dzīvotu harmonijā pašai ar sevi un savu dvēseli, lūk, austrumu gudrinieku ieteikti efektīvi  rīta rituāli!

Pa nakti, tev atpūšoties, tavs ķermenis un dvēsele ir ciešā kontaktā. Dvēsele – tā ir tā vieta, kur mieru atrod tavas emocijas. Tāpēc, no rīta pamostoties, ieklausies savā dvēselē, pacenties sadzirdēt viņas balsi. Tā tev pateiks priekšā, kas tevi šodien sagaida. Ja tu jūties mierīgi, tātad viss būs kārtībā. Ja tu jūti kaut kādu uztraukumu, tātad esi uzmanīga, darot savus dienas darbus.

Domās pateicies Dievam par jauno dienu un palūdz Viņam svētību. Noskaņojusies uz pozitīvu, pasmaidi saulītei, jaunajai dienai – tā tu palīdzēsi gan sev un dvēselei atrasties harmonijā, visas dienas garumā.

Austrumu gudrie saka: ja uzreiz pēc pamošanās daudz runāsi, tad zaudēsi daļu dzīves enerģijas.

Velti uzmanību organisma harmonijai un saproti, ka visu, ko tu dari, tu dari, pirmkārt, sev. Šai dzīvē katram ir savs veids kā sasniegt harmoniju. Ja kāds tev saka, ka zina  kā to izdarīt un tev var palīdzēt – neklausi viņu. Tev pašai jāatrod savs ceļš. Biežāk atrodi laiku, lai ieklausītos sevī un tavs ķermenis noteikti tev pateiks, kas viņam nepieciešams.

Kad esi slima – meditē, nedomā par to, ka šo meditāciju tu veic speciāli, lai atbrīvotos no slimības. Vienkārši meditē…sakoncentrējies uz vingrojumu izpildīšanu un uz savu iekšējo stāvokli.

Pārstāj žēloties visiem pēc kārtas par savām sāpēm vai kaitēm – nevienam tas neinteresē, bet tev pašai tas tikai par sliktu. Šādi rīkojoties ( ja tu patiesi esi slima) tu pasliktini savu situāciju un labsajūtu. Labāk saki: jā, esmu apslimusi, betdvēselisks miers jau sāku veseļoties! Bet sev visu laiku saki, ka tev kļūst labāk un labāk! Tici – tas palīdz!

Pateicies visiem – pat par sīkumiem un vēli visiem labu! Vēli labu saviem radiem, tuviniekiem, visiem, kas tev apkārt – gan klusībā, gan skaļi. Tavs labais noskaņojums un attieksme sniegs to pašu apkārtējiem un ar uzviju atgriezīsies pie tevis.

Centies neuztraukties.

Mazāk domā par pagātni, jo tad pagātne atgriežas pie mums trauksmes stāvoklī, bet trauksme rada stresu.

Centies dzīvot TAGAD – esi te un šobrīd! Lai tev vienmēr ir labi ap sirdi.

Tradicionālā austrumu medicīna dod padomu – esi gudrs arī pie galda. Austrumi neatzīst  ēšanas pārtraukumus diētas veidā, atsakoties no miltu un saldajiem ēdieniem. Viņi uzskata, ka dzīve – tā ir saspringuma un atslābuma maiņa un organismam ir nepieciešams enerģijas uzkrājums. Vienkārša, mērena sevis ierobežošana un nepārēdies!

miersIeklausoties šajos austrumnieku padomos tu kaut ko jaunu un noderīgu atradīsi arī sev, bet neseko visam akli – tekstā bija teikts: „Ja kāds tev saka, ka zina  kā to izdarīt un tev var palīdzēt – neklausi viņu.” Smaidiņš
Vienkārši, katru rītu un arī vakaru palūdz Dievu, pateicies Viņam, palūdz sev un apkārtējiem svētību, ieklausies sevī un ieraugi te, šai rakstā vai citur to, kas noder tieši TEV un tieši šobrīd!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Anna

  Ļoti silti un gaiši pateikts ! Patiešām tā vajadzētu noskaņoties ikdienā. Un tagad jo īpaši Ziemassvētku klusajā laikā, dedzinot novakarēs Adventes svecītes un domājot…domājot…Paldies par padomiem.

   
   
   
 • Bloga lasītāja

  Paldies par šo rakstu. Tas vēlreiz atgādināja, cik ļoti svarīgi ir domāt līdz tam, kā mēs attiecamies pret lietām, pret sevi un ārējo pasauli, cik svarīgi ir novērtēt un pateikties par mazajiem burvīgajiem sīkumiem, kas mums ir apkārt, vai tas ir tikko uzsnidzis sniegs, mīļotā smaids, bērnu smiekli, rīta kafija vai citi ikdienišķi sīkumi, kurus steigā uztveram pašus par sevi saprotamus. Tas tiesa, dzīvē vajag pateikties par to, kas ir dots un, redzēsiet, dzīve dos vēl vairāk, jo pateicība tiek atalgota ar pateicību.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata