Daži noderīgi padomi, kā tikt vaļā no negatīvām domām

pozitiva_domasana

Kur slēpjas mūsu dzīves jēga? Nē, nerunāsim šodien par to, ka dzīve jānodzīvo tā, lai nebūtu beigās žēl un skumji utt. Es domāju, ka tu man piekritīsi, ka mēs visi savu vienīgo dzīvi vēlamies baudīt.

Protams, katram gan par to ir sava izpratne un domas… Šoreiz par to baudu, kuru mēs vēlētos gūt, izdzīvojot dzīvi. Un, lai šo baudu saņemtu, ir jāprot to saskatīt, ir jābūt pozitīvam. Jā, jā, es zinu, ka tev šis vārds ir jau noriebies! Bet tu taču piekritīsi, ka ir cilvēki, kas lietū izmirkst, bet ir cilvēki, kas lietū spēj vienkārši pastaigāties. Ka ir cilvēki, kas ūdens glāzi redz pustukšu, bet ir cilvēki, kas šo pašu glāzi redz pa pusei pilnu. Lūk, tajā arī IR paslēpies šis pozitīvās domāšanas noslēpums. Bet kā par šādu cilvēku kļūt?

Pamēģināsim? Pozitīva domāšana nav kaut kādu nospraustu mērķu vai pozitīvu uzdevumu sasniegšana. Un nav pat savu problēmu noliegšana vai visa skatīšana caur rozā brillēm. Pozitīvās domāšanas noslēpums slēpjas ikdienas praksē – sākumā pat ik stundas praksē, un dažreiz pat rotaļas formā.

Piemēram, palūkojies apkārt un 15 sekunžu laikā atrodi cik vien vari vairāk priekšmetus brūnā krāsā. Kumodi, žurnālu uz galda, pildspalvu, puķu podu uz palodzes, gleznas rāmīti utt. Bet apsoli, ka nelasīsi tekstu tālāk. Šīs 15 sekundes velti tikai tam, lai atrastu brūnas krāsas priekšmetus. Tagad aizver acis un centies uzskaitīt visus priekšmetus dzeltenā vai zilā krāsā, kurus tu atceries sev apkārt. Kā ir? Vai grūti? Domāju, ka jā. Bet dzeltenu vai zilu priekšmetu arī tavā apkārtnē ir pietiekoši daudz, vai ne? Bet atmiņā palika tikai brūnie. Tas ir tāpēc, ka tu biji koncentrējusies tieši uz tiem. Tāpat notiek arī ar mūsu iekšējo pasauli vai konfliktiem – tie sastāv no tā, kam mēs pievēršam uzmanību.

Var jau faktu, kad vīrs vai sieva nejauši nomet zemē krūzi uztvert ar saucienu: „Tas noteikti ir uz laimi!”, bet var absolūti pilnīgā, demonstratīvi stīvā pozā klusējot nereaģēt vai vēl vairāk – var sākt pārmest, ka mājās tā jau ir palikušas tik dažas krūzes un automātiski pāriet uz tēmu, ka vīrs(sieva) laikam ir bez rokām un drīz mājās nebūs vairs neviena trauka un vispār….mums tāpat vairs nav par ko dzīvot, jo redzi viens otrs jau nav spējīgs nopelnīt…un aidāāāāā! Un TIK dažādi mēs varam dzīvē reaģēt uz jebko. Protams, nevajag arī pārspīlēt…

Nu ko – un tagad ir laiks padalīties ar dažiem diezgan svarīgiem pozitīvās domāšanas noslēpumus. Jā….atklāt noslēpumus mēs varam, bet būtu labi tos vēl pielietot, vai ne? Tāpēc pamēģināsim! Tu ieraudzīsi, ka tas nemaz nav tik sarežģīti.

Pirmais noslēpumstas, ko tu redzi ir ļoti atkarīgs no tā, kā tu uz to lūkojies.

Šo piemēru, laikam jau zina pat katrs skolnieks skolā, bet atkārtosim. Reiz, lai noteiktu tirgus iespējas, kādas apavu firmas menedžeri aizsūtīja uz kādu Āfrikas valsti. Pēc kāda laika viņš zvana no turienes un saka: „Te viss ir slikti. Visapkārt nabadzība. Cilvēki ir drūmi, garlaicīgi un apavi viņiem nemaz nav vajadzīgi. Viņi visi staigā basām kājām!” Nu ja nē, tad nē. Nu ja nav vajadzīgi, tad nav vajadzīgi. Bet visādam gadījumam nosūtīja arī otru menedžeri. Tā paša iemesla dēļ. Bet šis menedžeris zvana un saka: „ Te visi staigā basām kājām! Jūs nevarat iedomāties, cik daudz te vajadzēs apavus! Sūtiet šurp un pēc iespējas vairāk!”

Nu ko – ķeramies klāt pie nākamā noslēpuma?

Otrais noslēpumsjo vairāk tu domāsi par problēmām, jo vairāk tava dzīve tās tev dāvinās. Tu taču pati tās lūdz!

Tūlīt pat un nekavējoties pārstāj lietot šīs domas! Vienkārši pārstāj tās domāt par šīmpar_pozitivo_domasanu savām konkrētajām problēmām, un viss. Un pat nedzen tās laukā no galvas. Vienkārši nedomā un nepielieto tās. Kad tu tīri plīts virsmu un, kad tīrīšanas līdzeklis netiek ar to galā – ko tu dari? Sāc berzt stiprāk? Bet varbūt jāpaņem cits mazgāšanas līdzeklis, kas ar to tiks galā pavisam vienkārši? Tāpat arī ar domām. Ja domas nesniedz nekādu rezultātu, izņemot problēmas, droši ņem citas domas un izmanto tās!

Un tagad – praktiska metode kā tikt galā ar negatīvismu. Viss ir ļoti vienkārši, burtiski refleksu līmenī. Uzvelkam uz plaukstas locītavas matu gumijiņu. Vienkāršu gumiju. Sanāks kā rokassprādzīte. Un tiklīdz tu sāc domāt par kaut ko sliktu vai tevi pārņem negatīvisms, tu atvelc gumijiņu stiprāk un….palaid vaļā. Un jo drūmāka vai sliktāka doma, jo spēcīgāk atvelc gumiju. Lai gan…nemaz nav obligāti sev darīt sāpīgi. Vienkārši izdari tā, lai tu sajūti diskomfortu. Šī metode darbojas refleksu līmenī. Ja pašai sevis žēl, palūdz, lai to izdara kāds tuvs cilvēks. Protams, tad var būt sāpīgāk, bet toties ātrāk pārstāsi domāt par slikto.

Un nobeigumā – vēl viens pozitīvās domāšanas noslēpums. Arī pavisam vienkāršs. Viss, kas ar tevi notiek, labs vai slikts ir jāsagaida ar vārdiem „Vai cik labi!” Un nekas, ka ne tuvu viss nav labi, un, ka tevi nesapratīs apkārtējie. Toties smadzenes apjukumā sāks meklēt, kāpēc tad ir tik labi?! Bet vēl spēcīgāk smadzeņu darbību var pastiprināt vārdi: „Vai cik labi, jo…” un te tavs prāts tev pateiks priekšā. Galvenais, to pateikt tūlīt pat, neļaujot sev ieciklēties uz slikto. Jau pirmajā sekundē, nedomājot, pateikt šo frāzi. Bet iemeslus – tos tev priekšā pateiks smadzenes.

Vai esi dzirdējusi par šādu interneta vietni – TED? Jau vairākas reizes esmu noskatījusies šo zemāk pievienoto video uzstāšanos. Shawn Achor – amerikāņu pedagogs, grāmatu autors un pozitīvās psiholoģijas aizstāvis reiz kādā TED konferencē runāja par to, kā laimes stāvoklis palīdz mums it visā.

Noskaties šo video (angliski ar krievu val. titriem) un tas tev šodien būs kā vēl viens svarīgs pozitīvās domāšanas noslēpums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata