Atbrīvojamies no mājdzīvnieku spalvām

ka-atbrivoties-no-majdzivnieku-spalvam (2)

Tev ir kaķis vai suns un viņš ir tik jauks un gudrs! Mājas dzīvnieki mums dāvā daudzus patīkamus momentus. Viņi katru dienu mūs sagaida no darba un ar visu devību dalās savā mīlestībā…

Un cik patīkama ir pastaiga ar savu četrkājaino draugu  rudenīgā parkā vai klusi atpūtas brīži ar murrājošo kaķēnu klēpī. Bet ne vienmēr šī kopdzīve sniedz tikai patīkamus brīžus. Viena no problēmām parādās kopā ar mīļoto mājdzīvnieku – sezonālā spalvu bagātība visur, kur vien tas ir iespējams.

Šai, it kā, sīkajai problēmai seko nopietns jautājums – kā atbrīvot mēbeles, paklājus un apģērbu no mājdzīvnieku spalvām?

Paklāju tīrīšana no dzīvnieku spalvām

Pirmais nozīmīgais spalvu uzkrāšanās epicentrs ir tava dzīvokļa paklājs. Daudzas saimnieces lielu laika daļu un solīdas naudas summas tērē šī viesistabas dizaina elementa iegādei. Bet ar kādām šausmām viņas skatās uz šo dārgo grīdas rotājumu, kad tas sāk pārtapt mīļotā mājdzīvnieka kažoka krāsā.

Par laimi, tā nav pati briesmīgākā sadzīves problēma un to var diezgan viegli atrisināt. Ja mājdzīvnieka spalva ir gara, to bez grūtībām var savākt ar putekļusūcēja palīdzību. Nedaudz sarežģītāk būs ar plānu un īsu spalvu – tā ļoti stipri iepinas paklāja bārkstīs. Lai paklājs iegūtu sākotnējo izskatu, ar šo situāciju būs jāpacīnās nedaudz ilgāk.

Lūk, daži padomi kā paklājus iztīrīt no mājdzīvnieku spalvām mājas apstākļos:

 • Lai no spalvām atbrīvotu mīksto mēbeļu virsmu, var izmantot tīru virtuves švammi.ka-atbrivoties-no-majdzivnieku-spalvam
 • Vēl viens variants – paklāju pārslaucīt ar mitru birsti. Šī procedūra, protams, likvidēs tikai daļu no spalvām, bet neuztraucies – tā darot, pārējās spalvas izlīdīs paklāja virspusē, un pēc tam tās būs daudz vieglāk savākt ar putekļusūcēju.
 • No spalvām iztīrīt paklāju var palīdzēt arī pārtikas soda (tā spalvas atdalīs no paklāja). Uzber sodu uz paklāja un tad to izsūc ar putekļusūcēju.
 • Var izmantot ļoti ātru metodi: sajauc 200 ml veļas kondicioniera ar 1 glāzi ūdens. Ar pulverizatora palīdzību vienmērīgi izpūt iegūto šķīdumu pa visu paklāju. Veiktā operācija dzīvnieku spalvu „mīkstinās”. Pēc tam visu izsūc ar putekļusūcēju.
 • Vēl viena metode. To var realizēt ar speciāliem cimdiem, kas domāti kaķu un suņu ķemmēšanai. Šādus izstrādājumus var iegādāties jebkurā zooveikalā. Pateicoties tam, ka cimdiem viena puse ir gumijota, tiem ļoti labi klāt pielīp izkritušās dzīvnieku spalvas.

Ar spalvu tīrīšanu no paklājiem tikām skaidrībā, bet šī nav vienīgā vieta, kur jūsu mīlulis var atstāt sava kažoka fragmentus.

Kā no mājdzīvnieku spalvām atbrīvot apģērbu un mēbeles

No spalvām ātri var atbrīvoties, roku aptinot ar skoču, kura līpīgā puse ir uz ārpusi. Var izmantot arī oriģinālāku paņēmienu: uz parastas pusotra litra vai divlitrīgas pudeles uztin abpusēji lipīgu skoču un ar uzmeistaroto instrumentu pārvelc pār apspalvoto platību. Tiklīdz tas nepieciešams, lentu var nomainīt.

Ja ģimenē ir bērni, tad mājās noteikti ir baloni. Piepūt vienu no baloniem un pārstaigā ar to pār apģērbu un vietām, kur varētu būt dzīvnieka spalvas. Tās pielips pie balona virsmas.

Daudz ērtāk un vieglāk ir iegādāties ar speciālu uzgali aprīkotu putekļusūcēju un priekšroku dot tehniskam procesam. Speciāli izstrādātā turbo-birste likvidēs spalvas visās dzīvokļa iespējamās, grūti piekļūstamās vietās un plaknēs. Ja putekļusūcēja nav, var izmantot mitru birsti. Šis process aizņems vairāk laika un spēkus, bet rezultāts ir tā vērts.

Lai nākamajā reizē dīvāna vai krēsla tīrīšanas process būtu vieglāks, iegādājies speciālu aizsardzības līdzekli – spreju mīkstām mēbeļu apdarēm. Tas mēbeles pasargās no majdzīvnieku spalvu pielipšanas.

Kā samazināt mājdzīvnieku spalvu izkrišanu

Pirmkārt, ja tavam četrkājainajam draugam mīļākā vieta ir paklājs vai dīvāns, paklāj viņam tur tepiķi, lai lielākais vairums spalvu paliktu uz tā.

Ja mājās ir dzīvnieks, dzīvokļa mitro uzkopšanu jāveic ne retāk par divām reizēm nedēļā. Lai neveidotos spalvu un pūku uzkrājumi, „ielūkojies” ar lupatu visnepieejamākajos istabas stūrīšos, zem dīvāniem un aiz skapjiem.

ka-atbrivoties-no-majdzivnieku-spalvam (4)Noteikti iegādājies jau augstāk minēto speciālo gumijas cimdu un glaudi ar to savu mīluli pēc katras ķemmēšanas procedūras. Tā tu savāksi visus spalvu atlikumus, kas netika savākti dzīvnieku ķemmējot.

Lai jūsu mīlulis pēc iespējas mazāk izsvaidītu savas spalvas visur kur pagadās, viņš ir jākopj, jo mēs, taču, dzīvnieku iegādājamies ne tikai tāpēc, lai no viņa saņemtu mīlestību, bet arī, lai par viņu rūpētos.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Palodze-dīvāns vai dīvānpalodze...? Sēžu domāju kā to nosaukt, bet tu jau droši vien nojaut, par ko šodien parunāsim. Es nezinu kā tu, bet es vien ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata