Kas sievietei traucē satikt sapņu vīrieti

kā-satikt-sapņu-vīrietiKlasiskā stiprā dzimuma pārstāvja iemānīšanas shēma sievietes tīklos paredz darbības plāna sastādīšanu, aktīvu flirtu un savu labo īpašību akcentēšanu.

Tomēr šāda pieeja ne vienmēr sevi attaisno. Ir laiks “pavedināšanas noteikumus” mainīt…

„Kad es dzirdu sieviešu žēlabas par to, ka brīvu vīriešu nav, man ļoti gribās viņas iepazīstināt ar saviem klientiem-vīriešiem, kuri, savukārt, meklē „pareizās” sievietes – žēl, ka ētika man to darīt neļauj”, saka psihoterapeite Martha Beck. „Un tā man ir jāsamierinās ar novērošanu, kā abu dzimumu pārstāvji cenšas atrast otras pusītes.

Viņu neauglīgie centieni ir tā mīlestības modeļa atspoguļojums, kas šobrīd populārs ir mūsu kultūrā: tā ir romantiskas izsekošanas ideja – sava veida medības, kuru mērķis ir iegūt izsekojamo objektu.

Secinot no manas pieredzes, domāšanas veids, kurš palīdzētu attiecību attīstībā ir pavisam cits. Ir jāmeklē tas, kurs tev ir tuvs garā, cilvēks, ar kuru tu vari dalīties ar savu brīvību.

„Plēsoņas” modelis diktē konkrētus uzvedības noteikumus: mednieks meklē potenciālo upuru kā-satikt-sapņu-vīrieti (4)savākšanās vietas, met iekšā ēsmu, gaida, kamēr kāds atdalīsies no ganāmpulka un tad klūp virsū, izrādot visu savu asprātību un šarmu. Viss, upuris ir nozvejots!

Iepazīšanās saiti, vecpuišu bāri, privātie sludinājumi iepazīšanās portālos un avīzēs, „aklie” randiņi un iepazīšanās klubi – tas viss radīts, lai kalpotu „plēsoņas” modeļa uzvedības atbalstīšanai.

Šīm spēlēm cilvēki tērē gadus, uzsākot vienu aiz otras jau iepriekš sabrukšanai nolemtas pazīšanās. Un reti kurš domā, ka tai nav jābūt spēlei, bet radniecīgas dvēseles meklējumam”.

Martha Beck ir pārliecināta: savas otrās pusītes meklējumus jau sen ir laiks veikt pavisam pēc citiem kritērijiem. Viņa tos sauc par „citiem noteikumiem”. Pavisam tie ir trīs:

1. Iepazīsti sevi.

Sievietes, kuras cenšas no sevis aizbēgt vai izlikties par kaut kādu citu, kļūdaini uzskata, ka vīrietis viņai dos pārliecības sajūtu sevī un viņas beidzot kļūs pašas par sevi. Tas ir ceļš atpakaļ, brīdina Martha Beck. Meklēt mīlestību, kamēr tu nezini savas stiprās puses – tas ir tas pats, kas veikalā meklēt somiņu, lai to pieskaņotu kurpēm, kuras tu nekad neesi redzējusi.

Ja tev vienai pašai ar sevi nav labi un ērti, pamēģini sevi iepazīt un izprast. Sastādi savu „tehniskā raksturojuma” sarakstu: pieraksti savus iemīļotos ēdienus, ziedus, dziesmas, sporta veidus utt. Aizej pie ārsta – tas nekad nenāks par ļaunu. Aizbrauc ceļojumā – ne ar mērķi, lai iepazītos, bet sevis izzināšanas dēļ. Nav izslēgts, ka tad, kad tu sakoncentrēsies pati uz sevi, patīkama iepazīšanās notiks pati par sevi.

2. Cieni sevi.

kā-satikt-sapņu-vīrieti (3)Vientuļām sievietēm parasti iesaka pārstāt būt pārāk prasīgām, necerēt uz kaut ko dižu un pret visiem potenciālajiem pielūdzējiem izturēties maksimāli labvēlīgi. Mums jau zināmā psihoterapeite šādu pieeju uzskata par absolūti nepareizu: pēc viņas vārdiem, tad jau drīz pienākšot laiks, kad sievietēm rekomendēs uzsākt kopdzīvi ar jebkuru, kuram ir dzimumloceklis un pulss.

Izvēlīgām IR jābūt – protams, ja vien tu gribi nevis vienkārši vīru „kā visām”, bet cilvēku, kas tevi patiešām saprot. Jā, pret pielūdzējiem jāizturas pieklājīgi un draudzīgi, bet tērēt laiku cilvēkam, par kuru tev nav nekādas intereses, būtu noziegums. Un vēl jo vairāk – ielaist viņu savā gultā. Labāk pasēdēt ar grāmatu rokās vai aiziet ciemos, nekā tērēt vairākas stundas, esot nepatīkamā randiņā.

3. Atrodi sev nodarbošanos.

Sieviešu žurnālos vienmēr iesaka radīt iespaidu, ka tu esi aizņemta – lai viņš nedomātu, ka sieviete to vien dara, kā gaida viņa zvanu. Piemēram, kad pielūdzējs zvana, sievietei iesaka ar viņu parunāt dažas minūtes, bet pēc tam atvainoties un sarunu beigt – it kā viņai daudz darīšanu un laiks skriet tālāk.

kā-satikt-sapņu-vīrieti (2)Martha Beck iesaka tiešām atrast nodarbošanos, nevis izlikties par super-aizņemtu dāmu. Tā ir laba doma – savu dienu pavadīt, darot kaut ko interesantu un aizraujošu. Tas nodrošinās sarunu tēmu ar mīļoto cilvēku, pie tam apmeklējot tev interesantas vietas, tu palielini iespēju iepazīties ar cilvēkiem, kuriem patīk tas pats, kas tev.

Redzi…Lai vai cik pasaule (psiholoģijas kursi, grāmatas, seriāli, dzeltenā prese utt.) mūs māca būt neīstām, iesaka izlikties un uz brīdi pat liekas, ka tā dzīvo, izdzīvo un ir veiksmīgi visi tie, kas tā dara…tomēr, izrādās, ka „modē” tagad ir sirds un dvēseles patiesums. Jo, lai vai kādi laiki bija, ir un būs, vienmēr uzvarēs Dieva likumi…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Nav būtiski vai tu esi meitene, kurai ir 20 gadi vai vientuļa 50-gadīga sieviete, jebkurā vecumā tu vari satikt VIŅU, to vienīgo, kas nolaupīs tav ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Kadrija

  Viedi vārdi!…:) Citādi – tie “lielveikali” , kuros mēdz izvēlēties “to otru”, liekas, tikai nogurdina un iztērē TIK daudz Tavas enerģijas!… :)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata