Efektīvi vingrojumi skaistai mugurai

efektīvi vingrojumi muguraiKā es jau teicu iepriekš – šogad visu darīsim laicīgi un bez stresa!

Ne tikai veselības labad, bet arī tamdēļ, lai tu vasarā vari pārliecināta uzvilkt kleitu ar atsegtu plecu daļu vai  atsegtu muguru es tev šodien piedāvāšu pāris ļoti efektīgus vingrojumus.

Pie tam, nav noslēpums, ka tieši mūsu vecumā, pēc 40, šie muskuļi paliek nesimpātiski un mūsu muguras kļūst ar katru gadu „apaļākas”…

Ja pie datora tu pavadi visu savu darba dienu, bet vakarā ir tā, ka lai iztaisnotos, ir jāizjūt sāpes, tavai mugurai noteikti nepieciešams labs atbalsts. Par atbalstu atbildību nes tie muskuļi, kas atrodas abās muguras mugurkaula pusēs un tiek saukti par muguras atliecējmuskuļiem. Muskuļi lāpstiņu zonā (ja tiek trenēti) palīdz mums veikt pareizas plecu kustības, izveido karalisku stāju un skaistu dekoltē.

Šis vingrojumu komplekss atrisina visas šīs problēmas  vienā piegājienā! Labā ziņa ir tā, ka, lai šos vingrojumus varētu veikt, tev nebūs nepieciešamas hanteles vai kāds cits palīglīdzeklis. Viss ir ļoti vienkārši!

Iesildīšanās


Pirms tu sāc pildīt šos vingrojumus, tiek ieteikts pagorīties, padejot, kamēr muskuļos sāc just siltumu. Izdari pāris pieliekšanās vingrojumus, roku apļošanas un ķermeņa pagrieziena vingrojumus pa labi un pa kreisi. Vārdu sakot – iesildies! Jo labāk iesildīsi muskuļus, jo vieglāk būs veikt vingrojumus un līdz ar to būs efektīvāks rezultāts.

1.vingrojums mugurai


Apgulies uz grīdas, uz muguras, izstiep rokas uz augšu un noliec tās uz grīdas. Pastiepies ar visu ķermeni uz augšu – no pēdām līdz roku pirkstu galiņiem. Sasprindzini visus muskuļus uz pāris sekundēm un tad atslābinies atkal.
Atkārto to 5 reizes.
muguras vingrojumi

Tad saliec kājas ceļgalos un piespied tās pie vēdera, galvu piepacel un pieliec pie ceļgaliem. Pašūpojies tādā pozā uz priekšu un aizmuguri. Kustībām jābūt nesaraustītām. Atkārto 5 reizes.

muguras vingrojumi (2)

2.vingrojums mugurai


Apgulies uz grīdas ar seju uz leju, rokas  izstiep uz priekšu un noliec uz grīdas. Rokām pret ķermeni jāatrodas 30 grādu leņķī. Citiem vārdiem sakot – jūsu ķermenim ar izstieptām rokām jāizskatās kā burtam Y. Abu roku plaukstām „jāskatās” vienai uz otru.
muguras vingrojumi (3)
Paliekot šādā stāvoklī, pacel izstieptas rokas uz augšu cik vien vari.
Atkārto 12 reizes.

3.vingrojums mugurai


Sākuma stāvoklis tas pats. Izstiep rokas uz sāniem un noliec uz grīdas tā, lai tās ir perpendikulāri ķermenim. Tādā veidā tavs ķermenis atgādina burtu T.
muguras vingrojumi (4)
Atrodoties šai pozā, pacel rokas uz augšu, cik vien vari. Tā atkārto 12 reizes.

4.vingrojums mugurai


Sākuma stāvoklis atkal tas pats, kā iepriekšējos divos vingrojumos. Tikai rokas jāizstiepj un jānoliek uz grīdas virs galvas. Tagad tavs ķermenis ir kā viena taisna līnija.
muguras vingrojumi (5)

Cel rokas uz augšu, cik vien vari. Un tā 12 reizes.

Izpildot šos visus vingrojumus, izvairies no straujām kustībām un sāpīgām izjūtām.
fitball bumba

Ir vēl viens variants kā veikt šos vingrojumus – guļot uz fitball bumbas un atspiežoties ar kājām pret sienu. Šis veids īpaši aktuāls varētu būt sievietēm ar kuplām krūtīm, nepatīkamo un sāpīgo izjūtu dēļ, kas var rasties, izpildot vingrojumus uz grīdas vai vingrošanas paklājiņa.

Šis vingrojumu komplekss muguras muskuļiem ir „atslēdziņa”, lai iegūtu karalisku stāju un  stingrus muskuļus!

Sāc sevi „uzpost” jau tagad! Negaidi martu vai, vēl sliktāk, aprīli vai maija mēnesi! Labāk visu dari laicīgi, tagad, nevis stresojot un pēdējā mirklī.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata