Par raudeni jeb oregano

oregano-herb

Raudene parastā, kas pazīstama arī kā oregano, patiesībā ir brīnumaugs, kam piemīt gan pretiekaisuma, gan pretvīrusu īpašības. Pie tam tam raksturīgs arī ļoti patīkams aromāts. Raudenes labās īpašības ir saistītas ar tās unikālo sastāvu, kas ietver gaistošos fitoncīdus, miecvielas, alkaloīdus, ēteriskās eļļas, B grupas vitamīnus un C vitamīnu.

Tieši šis sastāvs padara šo augu par neaizstājamu līdzekli cīņā pret saaukstēšanās slimībām. Turklāt, tas veic arī pretsāpju, sviedrēšanas, atkrēpošanas funkcijas, kas ļauj to izmantot bronhu, plaušu, tai skaitā arī hronisku slimību ārstēšanā. Raudene slavena arī ar to, ka to var izmantot kā vieglu diurētisku līdzekli.

Oregano savā ārstēšanas „prasmē” aptver visas organisma darbības sfēras vienlaicīgi, apturot arī asiņošanu, atbrīvojot no aizcietējumiem un pat novēršot nervu spriedzi, paralēli vēl veicinot vieglu iemigšanu.

Oregano novārījumi tiek izmantoti, lai stiprinātu imūnsistēmu, pazeminātu asinsspiedienu, ārstētu reimatismu un atbrīvotos no zobu sāpēm.

Oregano demonstrē sevi arī kā lielisku palīgu cīņā ar artrītu, podagru, laringītu. Raudenesdost_gewoehnlicher8 novārījuma kompreses palīdz tikt galā ar ekzēmu un herpes vīrusu. Mutes dobuma skalošana ar raudenes tinktūru var glābt no stomatīta un gingivīta. Bet, ja ir uzbrucis bezmiegs, stress, depresija, pastāvīgu bezcēloņa raudāšana, nogurums, aizkaitināmība, tad regulāras oregano vannas drīz vien atbrīvos no visām šīm problēmām, kas ir saistītas ar nervu sistēmu.

Oregano stimulē arī intensīvu sieviešu dzimumhormonu ražošanu, kas padara to par neaizvietojamu līdzekli, lai ārstētu sieviešu seksuālās sfēras slimības.

Oregano var uzskatīt ne tikai par nenovērtējamu ārstniecisku augu, bet arī kā lielisku kosmētikas līdzekli. Svaigi pagatavots auga novārījums, kas tiek izmantots kā matu skalošanas līdzeklis, padara tos biezus un zīdainus, vienlaikus atbrīvojot arī no blaugznām.

Ievēro! Jebkuru oregano preparātu lietošana aizliegta ir grūtniecības un zīdīšanas laikā. Bērna iznēsāšanas periodā oregano var izraisīt smagu asiņošanu un spontāno abortu.

Oregano_Ground_Whole__36934.1405333368.1280.1280Turklāt, oregano nedrīkst lietot, ja ir kuņģa čūla, paaugstināts kuņģa skābes līmenis, individuālā auga nepanesamība, alerģija pret šo augu.

Nākamās nedēļas publikācijā turpināsim – par to kā raudeni varam izmantot ādas un matu kopšanā un par oregano eļļas izmantošanu un daudzām receptēm gan veselības uzlabošanā, gan kosmētikā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ir iestājies pikniku un gaļas cepšanas laiks un visos Latvijas stūrīšos, dārzos un kempingos  brīvdienās  kūpēs un smaržos “nacionālais ...

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata