Pareiza spilvena izvēle

pareiza spilvena izvēle (2)Ja cilvēks guļ bez spilvena, mugurkaula kakla daļa nespēj atpūsties, bet mugurkaula skriemeļi izliecas: tāda miega rezultāts var būt galvassāpes un sāpes mugurā. Bet spilvens, kas domāts miegam, jāizvēlas pareizi.

Ir zināms, ka gandrīz trešo dzīves daļu mēs pavadām miegā. Tāpēc ir tik svarīgi atrast piemērotu spilvenu – tas kalpo kā ķermeņa augšējās daļas atbalsts un atbalsta arī mugurkaula kakla daļu un galvu.

Lūk, pieci svarīgi ieteikumi, kas tev būtu jāievēro, kad izvēlēsies savu jauno spilvenu:

Pleci. Jo platāki ir cilvēka pleci, jo augstākam ir jābūt spilvenam. Lielākais vairums spilvenu ir 10-14 cm augsti, bet platu plecu īpašniekam ir nepieciešams spilvens, kura augstums ir 14-17 cm.

Poza, guļot. Ja tu labprātāk guli uz muguras, tad tev būs nepieciešams pēc iespējas zemāks spilvens, nekā, ja tu gulētu uz sāniem.

Gultas matracis. Ja matracis ir mīksts, jāizvēlas zemāks spilvens, ja ciets – augstāks.

pareiza spilvena izvēleSpilvena lielums. Spilvena uzdevums ir ne tikai atbalstīt galvu, bet arī mugurkaula kakla daļu. Līdz ar to ir skaidrs, ka uz spilvena ir jāguļ ne tikai galvai, bet arī kaklam.

Spilvena cietība. Tā ir atkarīga no tā, kā tu esi pieradusi gulēt. Ja uz sāna, tad tev būs nepieciešams cietāks spilvens, kas labi atbalsta galvu un kaklu. Ja tev labāk patīk iemigt uz muguras, tad vidējas cietības spilvens būs vislabākais. Bet, ja tu esi no tiem „eksemplāriem”, kuri mīl gulēt uz vēdera (starp citu, visneveselīgākā poza) – meklē mīkstu spilvenu.

Kā zināt, ka spilvens der

Lai saprastu vai spilvens domāts tieši tev, atceries savus paradumus. Ja miega laikā tavas rokas neapzināti nonāk zem galvas vai pat zem paša spilvena – visdrīzāk, tas varētu nozīmēt to, ka tavs spilvens ir pārāk zems. Ja spilvens būs pārlieku augsts, tas radīs diskomfortu. Un, ja tu vēl guli uz cieta matrača – tu riskē iemantot kakla sāpes vai plecu stīvumu.

Vai nepieciešams ortopēdiskais spilvens

Bez klasiskajiem spilveniem eksistē arī ortopēdiskie spilveni, ar iedobi galvai vai veltņa formā. Vai obligāti būtu jāguļ uz šāda spilvena? Speciālistu viedokļi ir dažādi: vieni rekomendē neizmantot ortopēdisko spilvenu miegam, bet gan tikai īsai atpūtai. Citi, savukārt, uzskata, ka ortopēdiskais spilvens nepieciešams katram, kam ir problēmas ar mugurkaula kakla daļu – šāds spilvens labi atbalsta galvu un mazina slodzi uz kakla skriemeļiem.

ortopēdiskais spilvensDomājams, ka attiecībā uz ortopēdiskajiem spilveniem nepieciešama individuāla pieeja: tos labāk izvēlēties pēc ārsta ieteikuma.

Pie tam, nepieciešams ņemt vērā, ka ortopēdiskajam spilvenam ir svarīga ne tikai forma, bet arī pildījums.

Spilvenu pildījumi

Visu spilvenu pildījumus var iedalīt divos pamatveidos – sintētiskajos un dabiskajos. Sintētisko pildījumu spilvenu pluss ir tas, ka tie ir lētāki un tos ir vieglāk kopt – ir absolūti gana, ja tos mazgā veļas mašīnā.

Kādi ir sintētiskie pildījumi:

Sintepons – tam nav smaržas, kalpo apmēram 10 gadus, viegli mazgāt veļas mašīnā, tajā neieviešas putekļu ērcīte.

Comforel – šis pildījums ir kā pūkainas bumbiņas un ir viens no populārākajiem. Arī šos spilvenus kopt ir tikpat vienkārši.

Holofaibers – sintētisks spalvu un dūnu aizvietotājs. Šādus spilvenus mazgā temperatūrā,kas nav augstāka par 40 grādiem.

Silikons – šie spilveni atšķiras ar labu elastību. Savu formu tie atjauno ātrāk nekā pārējie.

Viskoelastīgās putas šis materiāls tika izstrādāts ASV, lai tiktu izmantots kosmiskajās tehnoloģijās. Viskoelastīgo putu spilvenam piemīt „atmiņa” – tas ideāli atkārto uz tā guļošā cilvēka galvas un kakla formu, bet pēc brīža ieņem sākotnējo formu.

Šādi ar „atmiņu” apveltīti spilveni veicina vienmērīgu slodzes sadali pa visu ķermeni un ieteicami cilvēkiem, kuri cieš no galvas sāpēm, osteohondrozes, radikulīta un citām problēmām, kas saistītas ar mugurkaula stāvokli.

Dabīgie pildījumi:spilvena pildijumi

Dūnas un spalvas. Kādreiz spalvu un dūnu spilveni bija obligāta līgavas pūra daļa. Ja vien tev nav alerģijas, uz tiem tiešām var labi izgulēties. Dūnu spilveni ir diezgan dārgi. To cena ir atkarīga no tā cik daudz spilvenā ir dūnu: to var būt tikai 2%, bet var būt 90%. Jo vairāk dūnu, jo spilvens dārgāks un mīkstāks.

Aitu vilna. Spilveni ar aitu vilnas pildījumu nav ieteicami alerģiski slimajiem. Ja šī problēma nepastāv, tādi spilveni var ļoti atvieglot cilvēka labsajūtu, ja ir reimatisma sāpes, sāpes locītavās un muskuļos. To mīnuss – ātri, burtiski dažos mēnešos saveļas.

Zīds. Spilvena pildījumi ar zīdu tiek darināti no šķiedras, kas iegūta no zīdkāpura kūniņām: vispirms tās izstiepj, tad vairākas reizes savērpj un ievieto kokvilnas maisā. Šāds pildījums ir ļoti kvalitatīvs – neveicina alerģijas un nesaveļas. Spilveni ar zīda pildījumu var būt ļoti mīksti, bet pastāv arī jaukto pildījumu spilveni, kuros klāt ir silikons. Tādi spilveni ir daudz cietāki.

Augu izcelsmes pildviela. Spilveni ar augu izcelsmes pildījumu bieži vien tiek rekomendēti cilvēkiem, kas cieš no stresa un pastiprinātas uzbudinātības. Pildījumi no apiņiem, zālēm, rīsa vai griķu čaumalām rada aromaterapijas efektu, masē galvas ādu un palīdz atslābināties. Pie tam, tie ir hipoalergēni. Mīnuss: pie katras kustības šādi spilveni čaukst. Un vēl – tie nekalpo ilgāk par diviem gadiem.

Dabiskais latekss. Šis pildījums vienmēr ir dārgu ortopēdisko spilvenu saturs. Tas brīnišķīgi atbalsta galvu un kaklu, pieskaņojoties to īpatnībām un kad cilvēks pieceļas, pakāpeniski atgūst savu formu – respektīvi „darbojas” tāpat kā spilveni ar „atmiņas” efektu. Lateksa pildījuma spilveni var kalpot 20 gadus, joprojām paliekot mīksti un atsperīgi.

spilvena izvēleUn vēl. Spilvenam ir jānodrošina labs, ciešs miegs. Tev nebūtu jāpamostas nakts vidū vai no rīta ar muguras vai kakla daļas sāpēm.

Nekad neguli uz spilvena tā, lai uz tā atrastos tikai galva. Tavam miegam jābūt dziļam un vērtīgam, tāpēc pret spilvena izvēli izturies ļoti nopietni.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Viens no pašiem pieejamākajiem un vienkāršākajiem viesistabas vai guļamistabas interjera uzlabošanas un pārveidošanas elementiem jeb palīglīdzekļi ...

 • Sastāvdaļas: Puķukāpota galviņa Saulespuķu sēkliņas Olīveļļa Sāls, maltie pipari Šie, manuprāt, ir visātrāk un vienkāršāk pagatavojam ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Bloga lasītāja

  Tas tiesa, laba spilvena un matrača izvēle ir ļoti svarīga. Var ekonomēt uz gultu, bet ne uz matraci un spilvenu. Tas atmaksājas ilgtermiņā. Paldies, ļoti noderīga informācija.

   
   
   
 • Anna Marija

  Pilnīgi piekrītu, ka gan spilvenam, gan matracim ir ļoti svarīga loma labam miegam naktī. Es vairākus spilvenu veidus esmu nomainījusi līdz liekas, ka tagad atrasts īstais. Apguļoties dienā man labāks liekas nedaudz biezāks spilvens, bet naktī vajag diezgan plakanu, lai gan gadās, ka arī tas šķiet par augstu. Tā ka katram jāmeklē un ne uzreiz var uztrāpīt īsto. Paldies, Aija, par labu informāciju un lai neaptrūkst interesantu rakstu arī turpmāk !

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata