Kā savās mājās radīt mājīguma sajūtu

 

majiguma_radisanaŠis jautājums, domāju, uztrauc katru sievieti.

Bet ir jāatceras, ka VAR ieguldīt līdzekļus dārgā remontā, bet mājīgumu tā arī nepanākt…


Tīrība un kārtība

Kad mēs ieejam kādā mājā, pirmā lieta, kurai mēs pievēršam uzmanību, ir kārtība. Tā sākas jau no priekšnama. Var novietot pie ieejas durvīm skaistu, spilgtu paklājiņu. Var iegādāties paklājiņu ar uzrakstu „Laipni lūgti” – tas sagaidīs viesus un apliecinās to, ka šajā mājā viņi ir gaidīti. Priekšnamā noteikti ieteicams novietot kumodi, kurā atradīsies šobrīd nēsājamie apavi. Tiem nebūtu jābūt saliktiem garās rindās vai kaudzēs gar priekšnama sienām.

shop_items_catalog_image178mebelstol.ru

Uz kumodes skaisti izskatīsies vāze ar lieliem, spilgtiem ziediem. Bet virs tiem varētu pie sienas piekarināt spoguli, lai ienākušie viesi varētu novērtēt savu izskatu. Šajā pašā telpā ieteicams pielikt arī nelielu pakaramo, uz kura viesi karinātu savu virsapģērbu, somas un lietussargus.

domechti.rumaterialsrugsladkiyson.netinteriorizm.com

Savam un ģimenes locekļu apģērbam iegādājies speciālu priekšnama skapi. Tajā tiks turēts apģērbs, kuru jūs nēsājat konkrētā sezonā. Bet vēl labāk ir šādu skapi pasūtīt, jo tas tiks izgatavots pēc individuāla pasūtījuma, ņemot vērā telpas platību, priekšnama konfigurāciju un ģimenes locekļu prasības un paradumus. Šādā skapī būs ērti turēt arī cepures, somas, lietussargus un citus ikdienas aksesuārus.

Protams, kārtībai mājā jābūt ne tikai priekšnamā, bet vienmēr un visur. Pie tā ir jāpieradina gan sevi, gan ģimenes locekļus. Mēs zinām, ka bērni kopē vecāku uzvedību un paradumus. Un vecāki bērnus audzina biežāk ne tik daudz ar vārdiem, cik ar savu rīcību. Ja, atnākot mājās, tu akurāti, noteiktā vietā, novietosi apavus un apģērbu, tad arī bērni, ja ne uzreiz, tad ar laiku, rīkosies tieši tāpat.

topwar.ru

Katrai mantai mājās būtu jāatrodas savā jeb tai atvēlētā vietā. Par vislabāko tās atrašanās vietu vienmēr zina saimniece. Protams, tad, kad tas ir izlemts, par to jāuzzina visiem ģimenes locekļiem un jāiemāca visu allaž nolikt atpakaļ. Tas, patiesībā, dzīvi, sadzīvi un attiecības ļoti vienkāršo un arī ietaupa mūsu laiku, kas bieži vien tiek veltīts meklējumiem.

Atceries, ka tīrība – ir ne tikai veselības, bet arī mājīguma priekšnoteikums.

Kā gan to izdarīt, ja visi ģimenes locekļi no darba pārrodas pārguruši? Patiesībā…tas nemaz nav sarežģīti, ja darba platības tiek sadalītas. Katrs vienmēr uzkops noteiktas dzīvokļa zonas vai vietas. Kad tas kļūs par paradumu, tad to nebūs grūti izdarīt, pat atnākot no darba.

Jau no pirmajām dienām kad tiek veidota ģimene, ir vērts ieviest sekojošu noteikumu: katrs pēc sevis mazgā traukus, vannu pēc vannošanās, duškabīni pēc dušas procedūras, piekārto istabu, kurā guļ vai nodarbojas ar savām lietām. Tieši šādas savstarpējas vienošanās rezultātā vienmēr mājās būs kārtība un savā starpā nebūs ne strīdu, ne sakrājušos aizvainojumu.

Atceries par svaigumu

ulishnablog.ruKatrai mājai ir sava specifiska smarža. No kurienes tā rodas? Ja jūsu mājas skapjos veidojas drēbju kaudzes, kuras sen netiek izmantotas, bet tās žēl izmest, tad zini, ka no šādas ilgas mantu uzturēšanās vienuviet, veidojas īpatnēja smarža, no kuras tomēr labāk atbrīvoties. Ja vairāku gadu garumā manta netiek izmantota, tas nozīmē tikai to, ka tā nav vajadzīga un to var kādam vai nu atdot vai nu izmest.

Šāda mājas smarža var veidoties arī no cilvēku sviedriem. Tāpēc biežāk jāvēdina skapji, bet apģērbs, kuru pēc nēsāšanas iekarinām skapjos ir biežāk jāmazgā.

Mājas specifiskās smaržas avots var būt arī gultas veļa. Gadās tā, ka saimnieces gadiem ilgi izmanto dažus gultas veļas komplektus, bet citus, savukārt,neaiztiek vispār. Ir biežāk jāmaina gultas veļas komplekti un neļauj gultas veļai ilgi atrasties pamestai skapju plauktos.

Atceries, ka specifiskos mājas aromātus uzsūc sevī arī sienas un apkārt esošie priekšmeti.

Un vēl. Smarža var veidoties arī tad, ja jūsu mājā ir ieviesusies sēne. Kā ar to cīnīties ir atsevišķa tēma. Bet cīnīties vajag, jo tā var būt ne tikai nepatīkama aromāta, bet arī slimību un alerģiju izraisītājs.

Ne visai patīkama smarža var veidoties arī no mājas dzīvniekiem. Saimnieki, protams, par to zina un cenšas no tās izvairīties, ievērojot dzīvnieku kopšanas higiēnu.

Lai novērstu mājas specifisko smaržu, telpas regulāri jāvēdina un jāizmanto (protams, pēc iespējas dabiskākus) gaisa atsvaidzinātājus. Ļoti ieteicams izmantot aromātiskās eļļas, dedzināt smaržkociņus, vāzēs un dažādās kompozīcijās turēt kaltētus augus un ziedus.

dorisyershova-design.rugoodhouse.ru

Parunājām, it kā, par pavisam vienkāršām un katrai mums, saimniecēm, saprotamām lietām, bet kāds ir secinājums? Jā – lai radītu mājās mājīgumu, IR jāseko kārtībai, tīrībai un svaiguma sajūtai. Bet visi šie mājas darbi ir jādara ar mīlestību un nevis īgnumu vai dusmām….Varbūt izklausās neticami, bet tas ļoti iespaido šo mājīguma sajūtu. Varbūt ne vienmēr viss tiks ideāli sakārtots un salikts vietās, bet mīlestība, ko ieguldām katrā mājās darāmā darbā, arī veido šo kopējo „mājīguma aromātu”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Cik daudz skaistu vārdu, pateicību, stāstu un notikumu aprakstu PĒC šīs dienas mēs esam šajos trijos mēnešos saņēmušas! Paldies jums visas ...

 •   Lai paļāvība, miers un prieks mājo mūsu dvēselē!   

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata