Galds-palodze mūsu mazajām virtuvēm

 

palodze_galds (16)Ja arī tavā mājā (dzīvoklī) ir maza virtuve, tad gan jau arī tu ne reizi vien esi domājusi par to, kā šo nelielo platību izplānot maksimāli ērti un funkcionāli.

Lai gan…ko te daudz var izdomāt. Visbiežāk jau ir tā – virtuves mēbeles vienā pusē, galds otrā pusē un starp abām šīm pusēm vietas gandrīz nepaliek. Un, ja vēl jānovieto ledusskapis, tad arī galdam vietas var nepietikt. Bet vai tad bez tā virtuvē var iztikt?

Kurš un kad pirmo reizi izdomāja palodzi izmantot kā galdu, nav zināms, bet toties tagad variantu un iespēju, kā to realizēt dzīvē, ir milzums.

Palodze ir neatņemama jebkuras virtuves sastāvdaļa – vienas saimnieces uz tās liek puķu podus, citas žurnālus un dažnedažādus sīkumus, bet var to izmantot pavisam citos nolūkos… To var padarīt daudz funkcionālāku, apvienojot divus vienā – radot vai nu ēdamgalda vai papildus darba virsmas vietu. Šāds risinājums ir ideāls mazām virtuvēm, kurās ļoti svarīga ir telpas ekonomija.

P.s. Ja ar “peles” kreiso taustiņu nospiedīsi uz foto, tas atvērsies vēl lielāks.

palodze_galds (2)palodze_galds (13)

Protams, kā jau minēju, palodzi var rotāt ar skaistiem augiem vai dažādiem dekoratīviem elementiem, tomēr šie praktiskie šīs virsmas izmantošanas veidi ir daudz gudrāki.

palodze_galds (17)palodze_galds (18)

Ja loga konstrukcija ir izvietota pietiekoši augstu, palodzi varam pārvērst par bāra leti vai pusdienu galdu. Šajā gadījumā vispār var atteikties no pusdienu galda virtuvē, to pārnesot uz viesu istabu, bet radušos platību izmantot kādas sadzīves tehnikas, piemēram, veļas mašīnas izvietošanai. Pavisam mazās virtuvēs var izmantot pie palodzes piemontētu nolaižamu leti.

palodze_galds (8)palodze_galds (11)

palodze_galds (10)palodze_galds (17)

Ja logs ir nedaudz augstāks, nekā standarta gadījumā, ir nepieciešami bāra krēsli.

Gara, šaura virtuve ir visneērtākais variants. Galds tās galā šo situāciju burtiski glābj, jo tagad virtuvē var ietilpt vairāki cilvēki vienlaikus, kuri viens otram nevis traucēs, bet gan palīdzēs pagatavot vakariņas.

palodze_galds_virtuve

Nereti nepieciešamība pēc galda-palodzes rodas plānojot virtuvi, kad visas virtuves mēbeles tiek novietotas gar divu vai trīs sienu virsmām. Lai šī kopējā, apvienojošā līnija netiktu pārtraukta, visus priekšmetus, kas atrodas pie dažādām sienām, var apvienot ar palodzi-leti.

palodze_galds (5)

No kāda materiāla parasti tiek veidots šāds risinājums? Kā likums, tiek izmantots dekoratīvais akrila akmens – koriāns. Šīm svara ziņā vieglajām konstrukcijām var būt jebkāds izmērs un jebkāda forma. Šāda materiāla virsmas ir ekoloģiskas, neizdala nekādas kaitīgas vielas, ir ērtas un vienkāršas kopšanas ziņā un arī neuzņem sevī ne netīrumus, ne taukus. Pie tam, šis materiāls ir pieejams ļoti plašā krāsu gammā un tas ļoti veiksmīgi prot imitēt dabiskā akmens toņus.

Ne mazāk populāras ir palodzes-galdi no marmora. Tomēr, tas ir diezgan smags materiāls un līdz ar to šāda materiāla virsmas izmēri būs visai ierobežoti. Pie tam šādām virsmām var būt tikai vienkāršas līnijas, jo šis materiāls neļauj daudz eksperimentēt ar formām. Daudz ekonomiskāks risinājums ir izmantot vidēja blīvuma kokšķiedras plātnes (MDF) vai laminētas kokskaidu plātnes (LKSP), kā arī konstrukcijas, kas šos abus materiālus apvieno. Šādas virsmas ir mitrumizturīgas, stipras, stabilas pret temperatūras svārstībām un pelējuma sēnīti.

palodze_galds (20)

Vēl viens interesants risinājums – ta ir apvienojoša virsma, kas sastāv no mitrumizturīga gipškartona vai citiem materiāliem, kas dekorēts ar mozaīku vai keramiskajām flīzēm. Plastikāta palodzi ar galda virsmu būs grūti apvienot. Šajā gadījumā par galda virsmu varētu kalpot miniatūra lete vai maziņš pusdienu galdiņš.

palodze_galdspalodze_galds (19)

Ja virtuvē trūkst vietas dažādu mantu glabāšanai, tad, ja vien tur nav izvietoti radiatori, jauno, radušos vietu zem palodzes var izmantot kā skapīti. Lai šo ideju realizētu, būs jāpasūta nepieciešamā izmēra lete-palodze un durtiņas un plaukti skapītim.

palodze_galds_87

Šādā skapītī var glabāt virtuves inventāru, bet uz palodzes nolikt dažādus istabas augus vai arī to izmantot pusdienošanai vai tējas/kafijas baudīšanas mirkļiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Lai paļāvība, miers un prieks mājo mūsu dvēselē!   

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Cik daudz skaistu vārdu, pateicību, stāstu un notikumu aprakstu PĒC šīs dienas mēs esam šajos trijos mēnešos saņēmušas! Paldies jums visas ...

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata