Izmantojam FlyLady sistēmu mūsu skaistumam

kosmetikas_uzglabasana

Nezinu vai tu lasīji mūsu blogā pirms krietna laika ievietoto rakstu par Flylady mājas uzkopšanas metodi (tai bija ļoti liela atsauksme no mūsu lasītājām), bet šodien šo tēmu turpināsim un parunāsim, kā šo pašu sistēmu mēs, sievietes, varam izmantot ērtākas un efektīvākas kosmētikas glabāšanas, laika, nervu un naudas taupīšanas nolūkos un tamdēļ, lai vēl vairāk un regulārāk spētu atrast laiku savas ārienes sakopšanai.

Piedāvāju piecu visizplatītāko problēmu risinājuma veidus.

Problēma Nr.1. Neko nevar atrast.

Neģēlības likums darbojas labāk nekā lielākā valsts struktūru daļa, un atšķirībā no transporta, vienmēr ir „laikā”, bet precīzāk – izpaužas nelaikā, kad mēs kaut kur steidzamies, kavējam darbu vai „pa galvu, pa kaklu” skrienam uz randiņu.

Lielākajai daļai sieviešu kosmētika atrodama visā mājā, pamazām apdzīvojot ne tikai tai atvēlētās vietas (tualetes galdiņš, vannas istabas skapītis, kosmētikas somiņa utt.), bet iezogoties jebkurās citās vietās (sekciju, skapju plauktiņi, pat virtuves plauktiņi utt.). Tā rezultātā, protams, nav brīnums, ka ir grūti atrast to vai citu tūbiņu, pat, ja mūsu dzīvoklis ne tuvu nelīdzinās Holivudas zvaigznes dzīvokļa plašumiem.

Risinājums. Ir reizi par visām reizēm šai nelāgajai praksei jādara gals. Tamdēļ ir jāizdara divas lietas. Pirmkārt, ir jāiegādājas ērts organaizeris, kurā uzglabāt kosmētiku.

organaizeris_kosmetikas_uzglabasanai

P.s. Protams, tā var būt paliela izmēra somiņa ar daudziem nodalījumiem un kabatiņām (tā gan labāk būs ceļojumiem), bet, ja mēs visu vēlamies novietot mājās un tā, lai būtu pārskatāmi un vienuviet, kādā no interneta veikaliem es atradu brīnišķīgu, augstāk redzamo plauktiņu . To vari aplūkot šeit >>>.

Otrkārt, katru dienu jāizmanto divus Flylady sistēmas paņēmienus – rutīnas paņēmienu un “karsto punktu” pārskatīšanas paņēmienu.

Rīta un vakara rutīnas darbi – tas ir obligāto darbu saraksts, kas rītu ļauj pārvērst mierīgā un patīkamā laika pavadīšanā (pateicoties tam, ka vakarā tu par visu parūpējies – izvēlējies un izgludināji drēbes, piemeklēji aksesuārus un dekoratīvo kosmētiku), bet vakarā – atpūtas un relaksācijas periodā, jo tev nav jākārto viss tas, kas ir sakrājies un izsvaidījies drudžainajā rīta posmā.

„Karsto punktu” pārskatīšana – tas notiek uzkopšanas vietās, kur ātri sakrājas visdažādākās mantas. Ja tas kļūs par ieradumu, kosmētiku vienmēr atradīsi tur, kur tai jābūt, nevis tur, kur pagājušo reizi steigā atstāji.

Problēma Nr.2. Ilga uzkopšana.

Tūbiņas un bundžiņas, kā likums, mums sievietēm parasti izstādītas redzamās vietās. Tas arī ir saprotams – mums nepieciešams labi visu pārskatīt – tā, lai neko neaizmirstu. Tomēr šāda situācija ne tikai ļauj baudīt skatu uz mūsu “bagātībām”, bet arī rada problēmas ar dzīvokļa uzkopšanu. Katru reizi ir jānoslauka putekļi arī no katras pudelītes un tūbiņas un tas aizņem ļoti daudz lieka laika.

majas_uzkopsanas_metode

Risinājums. Ir pienācis laiks izdarīt „apgreidu” – nopērc augstāk minētu ērtu organaizeri, kurā varēsi uzglabāt visu kosmētiku. Tas putekļu slaucīšanu pārvērtīs vienas minūtes procedūrā.

Problēma Nr.3. No tūbiņām „pazūd” uzglabāšanas laiks.

Lai vai cik ļoti mēs vēlētos ievērot rekomendētos kosmētikas uzglabāšanas un lietošanas ieteikumus (piemēram, šķidros vaigu sārtumus jāmaina ik pēc sešiem mēnešiem, pūderi un acu ēnas – reizi gadā, lūpu krāsu var izmantot līdz pat vienam gadam, bet skropstu tušu ir labāk mest laukā pēc 3-6 mēnešiem), mēs vienkārši fiziski to nespējam izdarīt. Un problēma ir tajā, ka glabāšanas laiks no pudelītēm un tūbiņām ar laiku nodzēšas, un mēs tikai ļoti aptuveni varam izskaitļot, kad viens vai otrs līdzeklis ir iegādāts. Lieki teikt, ka mēs varam arī vienkārši aizmirst par to un lietot līdzekli daudz ilgāk, tā riskējot ar savu veselību un skaistumu!

kosmetikas_uzglabasana (2)

Risinājums. Flylady sistēma šai problēmai piedāvā vienkāršu risinājumu – kontroles žurnālu. Tas ir mājas žurnāls, kas vienmēr tiek turēts pa rokai, redzamā vietā, un pastāvīgi tiek izmantots – lai sastādītu nedēļas ēdienkarti, lai sekotu darāmajiem darbiem, lai saglabātu čekus (speciālā kabatiņā) utt.

Tajā saimniece ielūkojas katru dienu, tādēļ, ja tu izveidosi tajā atsevišķu sadaļu, lai ierakstītu kosmētikas iegādes datumus, tad tu ne tikai neaizmirsīsi pierakstīt, kad esi nopirkusi jaunu tušu vai krēmu, bet tev vienmēr pa rokai būs visa nepieciešamā informācija (un nevis dažādās tava plānotāja lapās, kur to nekad pēc tam neatrast). Pārbaudīt to, cik ilgi tu izmanto vienu vai otru kosmētikas līdzekli, tev neaizņems vairāk laika, kā pāris sekundes.

Problēma Nr.4. Visi līdzekļi beidzas vienlaicīgi.

Šo problēmu, laikam, pazīst daudzas sievietes  – visa kosmētika nez kāpēc vienmēr beidzas vienlaicīgi, vienā un tajā pašā nedēļā. Un, ja tu lieto dārgu kosmētiku, tā var būt problēma, jo tev ne vienmēr var atrasties nepieciešamā naudas summa, lai nopirktu gan jaunu krēmu, gan lūpu krāsu, gan skropstu tušu. Protams, nauda, droši vien, atradīsies, bet tas nenozīmē, ka necietīs nekas cits. Citiem vārdiem sakot, naudas tēriņus kosmētikai, kā arī jebkam citam, labāk plānot iepriekš. Tomēr, kā lai atceras cik ilgam laikam pietiks šampūna un cik ilgam laikam krēma tūbiņas?

Risinājums. Arī šajā gadījumā palīdzēs kontroles žurnāls. Pateicoties tam, tu varēsi beidzot aprēķināt un zināt, cik ilgam laikam tev pietiks šampūna, krēma vai pieniņa un ierakstīt to tajā nedēļā, kad beigu datums tuvosies galam. Tas ir labs palīgs, plānojot ģimenes vai personīgo budžetu. Vairāk nekādas neprognozējamības! Visu var “ierēķināt budžetā” un nopirkt īstajā brīdī.

Problēma Nr. 5: Skaistumkopšanas procedūru haotiskums.

Iegādājoties dārgas maskas un skrubjus, mēs dodam sev zvērestu par sevi rūpēties un, lai panāktu acīmredzamu efektu, veikt procedūras regulāri. Taču realitāte ir tāda, ka mēs tās izdarām laiku pa laikam, haotiski un “tad, kad atceramies.” Tā rezultātā efekta nav nekāda – tikai izšķērdēta nauda un neapmierinātība ar sevi.

Risinājums. “Flylady” pamatā nav mājsaimniecības vadīšanas sistēma, kā to domā lielāka daļa cilvēku. Tās autore savā grāmatā “Lidojošā Mājsaimniece. Pārdomas pie virtuves izlietnes.” atkārtoti uzsver, ka sistēmas pamatā ir mīlestība pret sevi un rūpes par sevi, savu izskatu un savu iekšējo un ārējo labklājību. “Flylady” rīta un vakara rutīnas mājas darbu pasākumus papildina arī obligātās skaistumkopšanas procedūras – respektīvi ar “Flylady” tu plānveidīgi nodarbosies ne tikai ar saimnieciskiem darbiem, bet arī ar savu ārieni.

majas_kopsanas_proceduras

Ieraksti komplekso sejas kopšanas procedūru savā rīta un vakara rutīnas darbu sarakstā, un tu nekad par to neaizmirsīsi. Pielieto sejas maskas konkrētās nedēļas dienās, un ieraksts kontroles žurnālā neļaus tev aizmirst, ka šodien ir “tā diena”. Plāno aromātiskās vannas, pašmasāžu, sejas un matu maskas, skrubju, manikīra un pedikīra procedūras, un sevis aprūpe no haosa pārtaps saskaņotā sistēmā – tavam skaistumam un labsajūtai.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Jau vairākas reizes mūsu blogā esmu stāstījusi par mums ļoti daudzām (arī man)  sākuma vai jau nopietnā stadijā esošo problēmu, kuru, pi ...

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Mēs ļoti bieži ar savām mammām strīdamies, par ko vēlāk lamājam paši sevi. Pat, ja viņām nav taisnība, mammas mums vēl tikai labu...bet ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata