10 dabiski skaistumkopšanas līdzekļi – efektīvāki par visdārgāko kosmētiku (1.daļa)

 

sevis_kopsanaSākot ar Jauno gadu esmu sākusi likt kopā uz papīra tās pārmaiņas, ieradumus gan dzīves stilā, gan ēdienkartē, gan sevis kopšanā, kuras vēlos ieviest savā ikdienā. Svarīgākais ir tas, ka to visu esmu nedaudz jau pārbaudījusi un sapratusi, ka tas man būs viegli un pieņemami.

Lai tu saprastu par ko iet runa, tad, lūk, piemērs no mana saraksta: pamostoties izdzeru glāzi silta ūdens un sakošļāju 1 ēdamkaroti linsēklu. Vai arī: katru rītu un vakaru nomazgājoties, uzklāju mežrožu sēkliņu eļļu un izdaru sejas un kakla masāžu (masāžas paņēmienus esam apguvušas sejas jogas pasniedzējas Ingas Gromovas vadītajos vebināros). Tie ir mani piemēri no manas lapas un jau apmēram divu nedēļu garumā tos pamazām esmu ieviesusi savā ikdienā. Galvenais rādītājs priekš manis – man tas ir viegli, pieņemami un nerada lieku stresu vai saspringumu ikdienas rūpju virpulī.

Tad, lūk, šodien es iepazīstināšu tevi ar vēl dažiem skaistumkopšanas līdzekļiem, receptēm un paņēmieniem, kurus, iespējams, ja vien TEV tie liksies pieņemami vai ieviešami, varēsi izmantot savā ikdienā.

1. padoms.

Katru rītu, tukšā dūšā apēd 1 ēdamkaroti linsēklu. Cītīgi sakošļājot un uzdzerot ar glāzi silta ūdens. Pēc 30 min. var brokastot.

Ko tas dod? Šis līdzeklis brīnišķīgi attīra organismu. Pateicoties tam, āda kļūst gluda un svaiga. Pamanīsi arī nelielu, bet veselīgu svara samazināšanos. Linsēklas stiprina arī matus un nagus.

Esi uzmanīga! Linsēklas nedrīkst lietot, ja organismā ir akmeņi.

2. padoms.

Katru dienu ēd vārītu biešu salātus. Brokastīs vai pusdienās, kā ērtāk.

Ko tas dos? Bietes ir unikāls asins attīrītājs. Bet asins tīrība un veselība ir ļoti svarīgs skaistas ārienes rādītājs. Šis līdzeklis arī ļoti pozitīvi ietekmē ādas izskatu un iekšējo orgānu darbību.

dabiski_sevis_kopsanas_lidzekli

3.padoms.

Katru dienu, stundu pirms gulētiešanas uzklāj uz sejas glicerīna un E vitamīna maisījumu. Tas ir ļoti vienkārši pagatavojams. Uz 30 gramiem glicerīna, ņemam 10 kapsulas E vitamīna. Kapsulas pārduram ar adatu un eļļu izspiežam pudelītē. Par ļoti pieņemamu cenu to visu var iegādāties aptiekā.

Pirms maisījuma uzklāšanas sejas ādu attīri un ar maigu birstīti izdari sejas ādas masāžu – tā, lai ādas kļūtu nedaudz sārta. Esot šādā stāvoklī, ādas šūnas spēj maksimāli uzņemt visas barības vielas. Bet ir viens trūkums – kamēr glicerīns iesūcas, āda kļūst nedaudz lipīga. Lai šo sajūtu mazinātu, ik pēc brīža uzpūt (no pulverizatora) sejai toniku vai tīru ūdeni.

Ko šī procedūra dod? Katru rītu pēc šīs vakara procedūras, varēsi vērot ādas pateicīgo reakciju. Mazināsies grumbiņas un ādas tonis izlīdzināsies. Tas ir ļoti efektīvs līdzeklis cīņā ar „vārnu kājiņām” acu kaktiņos.

4.padoms.

Katru rītu apēd ne mazāk kā 50 gramus riekstu. Jebkurus – tos, kādi tev patīk un garšo. Ko tas dod? Mati un magi tev pateiks lielu paldies jau pēc 2 nedēļām.

5.padoms.

Reizi 3 dienās matiem uzklāj masku, kas pagatavota no sausa sinepju pulvera un augu eļļas. Lai pulveri atšķaidītu, pievieno augu eļļu (vislabāk dadžu vai kviešu asnu eļļu). Uzklājam uz mitriem matiem, paturam 20-30 minūtes un izmazgājam.

Ko tas dod? Rezultāts runās pats par sevi. Bet pēc regulāras viena mēneša pielietošanas, tu savus matus vairs nepazīsi!

Ar nākamajiem pieciem padomiem es padalīšos tuvākajās dienās…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 9

Man ir ko teikt »

 
 • Inese

  Sveika!
  Jautājums par 3. padomu: cik ilgi jātur uz sejas maisījums?

   
   
   
  • Sveika, Inese! Visbiežāk to iesaka vispār nenoņemt, bet atstāt uz nakti kā krēmu, bet es gan ieteiktu vadīties pēc sajūtām un, paturot standarta 15-20 min., no tās atbrīvoties. Var šim maisījumam pievienot arī nedaudz ūdens, līdz ar to maska nebūs tik lipīga un nebūs virsū jāpūš toniks vai ūdens.

    
 • Zane

  Sveika!
  Jautajums par 5. padomu. Ko dod sinepju pulveris matiem?Daudz esmu lasijusi par matu maskam, pirmo reizi dzirdu par sinepju pulveri. Paldies!

   
   
   
  • Sveika, Zane! Kā jau mēs zinām, sinepju pulveris ir smalki, samalti sinepju graudiņi, no kuriem atdalīta sinepju eļļa. Šis pulveris ir ļoti bagāts ar vitamīniem un minerālvielām un ir dabīgs emulgators, kas arī nosaka tā stimulējošās, attīrošās un antibakteriālās īpašības. To uzklājot uz matiem, galvas ādā notiek pastiprināta asinsrite un kas notiek – asins pieplūst pie matu sīpoliņiem un tas veicina ātrāku matu augšanu. Sinepju pulveris ātri un efektīvi uzņem sevī taukus un netīrumus, matiem ļaujot palikt tīriem daudz ilgāk, nekā pēc šampūna izmantošanas. Visa rezultāts – daudz dzīvāki un veselāki mati! :)

    
 • Viktorija

  Paldies pa kolosālajiem padomiem:)

   
   
   
 • Inese

  Sveika!
  Vēl jautājums par padomu nr. 3.
  Maskas parasti iesaka gatavot pirms uzklāšanas. Par cik te sagatavotais glicerīna pudelītes + e vitamīnu apjoms pietiks, man šķiet, mēnesim vai pat ilgāk, vai nav jāuzglabā ledusskapī? Ceturtajā vakarā smērejot, jutu, ka bišķi kož un pagaršojot bija tāds rūgtāks, domāju, vai pareizi tiek uzglabāts.

   
   
   
  • Vispār tiešām – laikam gudrāk devu samazināt (es daru tā ar visu, ko gatavoju pati skaistumkopšanai) tā, lai tās gana 1-3 reizēm. Recepte ir ātri pagatavojama un to var izdarīt ik pēc 3 dienām, vai ne? :)

    
 • magone

  30 g glicerīna, tas varētu būt aptuveni 1,5 ēdamkarotes?
  Domāju pagatavot, bet “atdūros” pie daudzumiem.

   
   
   
  • Nē, magone, tas būs krietni vairāk. Ja Jums mājās ir kāda pudelīte ar kaut kādu eļļu, kurā ir kaut kāds (100 vai 50 ml) tilpums, tad arī vizuāli redzēsiet, ka 30 g ir vairākas ēdamkarotes. Bet tiešām – neņemiet visu šo 30 g apjomu uzreiz, pagatavojiet pirmajā reizē kaut vai uz pusi mazāku vai 1/3 daudzuma, pārējās sastāvdaļas, attiecīgi, ņemot arī tikpat reizes mazāk.

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata