Kāju pēdu masāža

kaju_pedu_masazaKāju pēdu masāžas vēsturiskā dzimtene ir Austrumi. Tur to sauc par „kāju laimi”. Tomēr, labsajūta nebūt nav viss, kas tiek gūts pēdas masējot, jo, regulāri iedarbojoties uz kāju pēdu reflektorajām zonām, var izvairīties no daudzām veselības problēmām.

Ja nav neviena, kas tavas pēdiņas izmasē, neuztraucies, pēdu masāžu vari veikt arī pati.

Kamdēļ būtu jāveic pēdu masāža?

Pirmkārt, iedarbojoties uz kāju reflektorajām zonām, mēs normalizējam problemātisko orgānu funkcijas.

Otrkārt, šāda masāža palīdz atslābināties un atbrīvoties no noguruma. Īsāk sakot, uzlabo vispārējo veselību.

Treškārt, to var izmantot, lai, cenšoties aizmigt, mēs varētu pārtraukt aitiņu skaitīšanu un atsveicināties no sava bezmiega.

Ceturtkārt, šī procedūra, protams, veicina asinsriti un toksīnu izvadīšanu no organisma.

Piektkārt, ja to darīsi regulāri, samazināsies kāju pietūkums.

Kā jāveic kāju masāža?

Masāžas laikā jādarbojas ar īkšķa (vai pārējo četru pirkstu) spilventiņu, plaukstas malu vai arī – var izmantot dūrē saņemtu pirkstu kauliņus.

 • Uzliec kāju pār kāju. Virzoties no kāju pirkstiem līdz potītei, sāc glāstīt pēdas ārējo pusi. Kā nākamo veic pēdu berzēšanu (taisni, līkločus, spirālveidīgi, apļveidīgi).
 • Novieto īkšķus uz pēdas, bet ar pārējiem satver pēdas ārējo virsmu. Masē pēdu, sākot ar pirkstiem. Satver pēdu ar abām rokām no sāniem: roku īkšķiem jābūt novietotiem uz pēdas ārējām malām, bet visiem pārējiem – uz pēdas. Ar enerģiskiem spiedieniem mīcīt un berzēt virsmu starp pēdu sānu kauliņiem.
 • Glāsti pēdu iekšpusi: virzies no pirkstu galiem uz papēdi. Veic berzēšanu (taisni vai apļveidīgi) ar dūres kauliņiem vai četru pirkstu spilventiņiem mazā pirkstiņa virzienā. Tad masē pēdu – ādu var knaibīt, bungāt tā, it kā tu spēlētu klavieres.
 • Tagad masē katru pirkstiņu atsevišķi. Labajai pēdai izmanto kreiso roku un otrādi. Aptver kāju pirkstus ar visiem rokas pirkstiem un veic apļveida berzējošas kustības virzienā no naga līdz pamatnei. Izdarot pirkstu berzēšanu, saliec tos un atliec un izdari apļveida kustības.
 • Ahileja cīpslu ērtāk masēt, pārliekot vienu kāju pār otru. Veicot masāžu, kustības jādara gar ahileja cīpslu virzienā no papēža līdz kājas ikra muskulim.Visefektīvākais paņēmiens ir berze (taisna, spirālveidīga un apļveidīga) un knaibīšana.

Zemāk redzamajā video viss ļoti labi parādīts.

Aromātiskā kāju masāža

Vēl patīkamāka procedūra ir aroma-masāža. Nekādas uzmundrinošas plikšķināšanas un enerģiskas berzēšanas – šai masāžai jābūt mīkstai un maigai!

 • Vispirms ar eļļu (var masāžas eļļu vai masāžas krēmu sajaukt ar pāris savas iecienītākās aromātiskās eļļas pilieniem) iezied rokas, tad bez jebkāda spiediena to maigi uzklāj uz kāju pēdām. Plaukstām jāslīd no kāju pirkstiem virzienā uz papēdi.
 • Kāju pēdu masāžu sāc no lielajiem pirkstiem – no augšas uz leju un lēnām virzies uz pēdas sānu malām.
 • Pēdas pacēlumu (veicot apļveida kustības) jāmasē ar lielajiem pirkstiem. Tad pārej uz pirkstu masāžu (masē katru atsevišķi).
 • Procedūru pabeidz ar glāstošām kustībām.

Uzmanīgi, kontrindikācijas!

Masāža nav ieteicama grūtniecēm un cilvēkiem, kuriem ir kāda smaga sirds kaite vai ādas slimības. Arī dziļas trombozes un varikozo vēnu gadījumā (jāizvairās skart sāpīgās vēnas) masāžai jābūt ļoti uzmanīgai. Nav ieteicams masēt kājas sievietēm mēnešreižu laikā.

Nobeigumā pievienošu kādu video, kur loti labi parādīts kā jāveic pēdiņu masāžu stresa mazināšanas nolūkos.

Šeit >>> atradīsi vēl dažus padomus, it sevišķi tos, kas ieteicami kāju kauliņu problēmas risināšanai un profilaksei.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Kura gan sieviete nesapņo par slaidām, skaistām kājām? Bet pat pašu skaistāko kāju īpašniece nav pasargāta no varikozo vēnu slimības. Kas jādara ...

 •   Jau vairākas reizes mūsu blogā esmu stāstījusi par mums ļoti daudzām (arī man)  sākuma vai jau nopietnā stadijā esošo problēmu, kuru, pi ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Ja tu šobrīd atrodies darbā pie datorgalda vai pie jebkāda cita darba galda, varbūt tu esi mājās un veic monotonu darbu virtuvē vai adi vai šuj ut ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags:

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata