Veselu kāju noslēpums

veselas kājasKura gan sieviete nesapņo par slaidām, skaistām kājām?

Bet pat pašu skaistāko kāju īpašniece nav pasargāta no varikozo vēnu slimības.

Kas jādara, lai no šīs slimības izvairītos?

1. Nomet lieko svaru, jo katrs liekais kilograms kļūst par venozās sistēmas papildus slogu.

2. Ierobežo sekojošu produktu lietošanu: kūpinājumi, marinādes, konservi, alkohols, alus un kafija.

3. Dzer daudz negāzētu, tīru ūdeni, ne mazāk par 1.5 litriem dienā.

4. Savā ēdienkartē iekļauj zaļo tēju, pupiņas, zaļos lociņus, aknas. Šie produkti ir bagāti ar E un C vitamīnu, kas vēnas padara elastīgākas.

5. Vēnu stiprināšanai lieto muskatrieksta dzērienu. Lai to pagatavotu kafijas dzirnaviņās samal muskatriekstu, 1 tējkaroti iegūtā pulvera pārlej ar 200 ml verdoša ūdens, pievieno 1 tējkaroti medus, samaisi un dzer pa pusglāzei 2 x dienā – no rīta un vakarā.

6. Kad kājas nogurušas, pamēģini tās atdzīvināt norīvējot ar piparmētru novārījuma ledus gabaliņu. Vispirms vienu kāju, tad otru – dari to sākot no pēdām un ne ilgāk par 5 minūtēm, lai nepārsaldētu vēnas.

7. Ja tev ir ilgstoši jāsēž, tad ik pēc laika veic nelielu vingrošanu: piecelies uz pirkstgaliem, pārvel pēdas uz papēžiem (atkārto 15-20 reizes). Izstiep kāju sev priekšā un pagrozi pēdu uz vienu pusi, tad uz otru (šo vingrojumu var pildīt gan sēžot, gan stāvot).

kāju vēnu problēmas (3)8. Kāju nogurumu un satūkumu mazina kāju pelde jūras sāls vannā. Ielej siltu ūdeni līdz kāju ikru vidum, izšķīdini tajā 1-2 ēdamk. sāls un pastaigā pa šo mākslīgo „jūru” 10-15 min.

9. Izpildi „velosipēda” vingrojumu – tas palīdz aktivizēt tā saucamo muskuļu pumpi (vēnām būs vieglāk pumpēt asinis augšup un lejup).

Un atceries arī šos vienkāršos noteikumus: nenēsā pārlieku šauru, pieguļošu apģērbu, neaizraujies ar siltumprocedūrām, neliec uz ceļgaliem smagas somas. Tas nenāks par labu tavām vēnām.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Kristīne

  Papildus visiem šiem ieteikumiem vajadzētu nēsāt profilaktiskās kompresijas zeķbikses vai legingus (kas nu kurai labāk tīk). Nesen atvērām veikaliņu, kur šīs zeķbikses ir plašā piedāvājumā, kas vienlaikus ir gan skaistas, gan veselīgas.
  Maza reklāma, bet vietā :) Ja kādam interesē, tad gaidām Jūs veikalā “Skaista figūra”, E.Birznieka-Upīša ielā 18a (ieeja no Visvalža ielas)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata