Vai ir sekss pēc 50 -1.daļa (par sievietēm)

sekss-pec-50 (2)Runā, ka pēc 40 sievietes dzīve tikai sākas, vai ne? Bet kā ir pēc 50?

Šodienas publikācija veltīta balzaka vecuma sievietēm. Tēma – par kādām problēmām pārdzīvo pusmūža vecuma sievietes.

„Vai tiešām tās ir beigas?” – ar satraukumu agri vai vēlu šo jautājumu sev uzdod gandrīz katra sieviete, kurai tuvojas maģiskie 50. Viņa ir lasījusi, ka kaut kur klejo klimakss, viņa jūt tā tuvošanos ne tikai intuitīvi, bet arī fizioloģiski.

Citām ātrāk, citām vēlāk, organismā sākas pārmaiņas. Maksts sieniņas kļūst plānākas un sausākas. Lai sieviete uzbudinātos un sasniegtu orgasmu tagad nepieciešams ilgāks laiks. Un daudzas dāmas nolemj: „Pie velna to seksu! No tā tikai vieni kreņķi!” Pie tam samazinās sieviešu hormona estrogēna izstrāde. Hormonālo vētru dēļ sievietei pastāvīgi mainās garastāvoklis, viņa kļūst nervozāka. Tas ietekmē attiecības ar vīru.

Bet, izrādās, ka tieši šai vecumā sievietes libido paaugstinās un seksuālā vēlme pieaug, jo tagad estrogēni netraucē androgēnu darbībai. Tie ir vīrišķie hormoni, kuri atrodas arī sievietes organismā un tieši tie arī ir seksuālās vēlmes veicinātāji. Bet pēc menopauzes seksuālā vēlme nebeidzas. Sievietei saglabājas visas iepriekšējās funkcijas.

Tomēr, pastiprināta dzimumtieksme sievietēm var izraisīt kompleksus un neirozi. Pietiek jau ar to vien, ka sieviete sev iestāsta: „Vīriešiem patīk tikai jauniņās” – un viss ir sekss-pec-50 (3)beidzies. Vēl sievietēm patīk slēpt savas problēmas un, bēgot no tām, cenšas ātrāk ietīties „vecuma čaulā”. Un pašas sevi „uzkurina”: „Tagad viss. Es jau novecoju, gadi vairs nav tie, laiks nomierināties, ātrāk tas viss beigtos…” Tieši tamdēļ , tuvojoties 50, daudzas sievietes gatavas ātrāk uzsiet sev galvā „lakatiņu” un saukties par vecmāmiņām.

Bet pēc psihologu (kuru vidū daudzi ir vīrieši) domām tieši šai vecumā dāmā mostas patiesā sievišķība, seksuālā enerģija un radošais potenciāls. Un viss šis labums kaut kā ir jāizmanto! Citādi tas viss var vērsties pret mums, mīļās draudzenes.

Pēc sociologu aprēķiniem tikai 32% sieviešu 50 gadu vecumā tā pa īstam uzplaukst un pilnā mērā izmanto sava vecuma priekšrocības. Raksta grāmatas, auklē mazbērnus, dzīvo aktīvu dzīvesveidu un… laimīgi vērpj romānus gan ar jauniem, gan nobriedušiem vīriešiem. Vismaz platoniski.

Ja tu esi viena no šīm laimīgajām, tad tas ir brīnišķīgi! Bet tagad papētīsim mazāk optomistiskus scenārijus.

Depresīvais scenārijs. „Aizvērtās durvis”.

Reti kura dāma uzdrošinās dzemdēt 50 gadu vecumā, vai ne? Bet ļoti daudzas nez kāpēc smagi pārdzīvo to faktu, ka viņas nekad vairs nevarēs dzemdēt: „Viss beidzies”. Viņas sāk domāt par dzīves jēgu, bet neko jēdzīgu neizdomājušas, iekrīt depresijā. Ja tam visam klāt vēl nāk bērnu aiziešana no mājām (viņi ir izauguši un vēlas dzīvot savu dzīvi), sieviete sāk izjust to, ko psihologi sauc par „tukšās ligzdas sindromu”. Viņa pēc inerces sāk aizvērt durvis arī uz savu guļamistabu – pārtrauc „pieeju savam ķermenim”. Tas ir ļoti smags periods. Atmiņā atsaucot dažādus savas dzīves momentus, viņa daudz raud. Un, protams, nonāk pie atziņas, ka visu ir darījusi nepareizi. Viņai spēj palīdzēt tikai mīlošs vīrs.

Daudzas sievietes „aizver durvis”, kad ar šausmām konstatē, ka vēlme var būt ir, bet uzbudinājuma nav. Vai arī sajūtas vairs nav tās. Šādi secinājumi biedē. It īpaši tad, ja sieviete jau sen gatavojas novecošanas procesiem un dzīvei bez seksa.

Kā tad rīkoties?

happy_ladyPatiesībā iemesla optimismam ir pārpārēm. Uz šo situāciju jāpalūkojas no cita leņķa, jānomaina „mīnusa” zīme pret „plusu”. Kā? Ir tāda tehnika. Atbildot uz sekojošiem jautājumiem, vispirms sev nosauc visus iemeslus kāpēc tev ir skumji: „Kapēc man ir slikti?” Atbildi tā: „Man ir slikti, tāpēc ka…”. Un to visu pieraksti. Piemēram, „man ir slikti tāpēc, ka man ir menopauze”. Bet tagad visos teikumos vārdu „slikti” nomaini ar vārdu „labi”. Un izlasi vēlreiz: „Man ir labi tāpēc, ka man ir menopauze”. Ja skan nepārliecinoši, izlasi vēlreiz. Atrodi „par” argumentus. Kā minimums vienu: drīz hormonālais līmenis normalizēsies. Un varēs uzsākt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi!

Kreņķēties par jaunajām fizioloģiskajām sajūtām nedrīkst. Tagad tev būs nepieciešams izpētīt savu jauno dinamiku un pielāgoties tai. Tu nekad līdz šim neesi bijusi seks-šopā? Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks uzzināt kāpēc to ir tik daudz.

Francūzietei Ségolène Royal, par kuru prezidenta velēšanās balsoja 47% vēlētāju šogad paliks 59 gadi. Spriežot pēc svārku garuma, viņa par to laikam vēl nav aizdomājusies!

Paniskais scenārijs. „Pakaļdzīšanās jaunībai”.

Šī scenārija varones īpaši akūti pārdzīvo ārējās pārmaiņas: grumbiņas, sirmus matus utt. Dažreiz tas robežojas pat ar mazohismu: dāmas sāk sevi salīdzināt ar jaunām modelēm un moka sevi, domājot par to, ka jaunība un skaistums ir prom. Pirmkārt, tā tiek provocēta depresija, otrkārt, attīstītas sava „es” negatīvās puses. Skaudība pret jaunajām sievietēm sāk pāraugt mocībās. Bet par cik jauno sieviešu apkārt vienmēr ir daudz (it īpaši, ja uz tām skatās un visur meklē), dāma sev nodrošina pastāvīgu nervozitātes avotu.

Daudzas, cenšoties saglabāt jaunību, visādiem brīnumlīdzekļiem tērē milzum daudz naudas un viegli kļūst par krāpnieku solījumu upuriem.

Bet galvenā sajūta, kas šādas sievietes nomoka ir panika: par to, ka jaunība aiziet, ka seksuālā pievilcība burtiski kūst ik stundu. Tā visa dēļ sieviete kļūst sīkumaina un kašķīga. Viss šo jūtu komplekts un emocijas gala rezultātā izraisa miega traucējumus, hipertoniju, kuņģa problēmas un migrēnu. Un pie visa klāt vēl tas „stulbais sekss” ir kļuvis kaut kāds ne tāds…

Kā tad rīkoties?

Psihologi uzskata, ka šī scenārija rašanās iespējama tikai gadījumos, kad sieviete sevi nemīl. Pirmkārt, ir jāsaprot, ka katram sievietes vecumam ir savs skaistums un šarms. Sieviete, kura sevi mīl un prot sevīsekss-pec-50 atrast vērtības, vienmēr būs pievilcīga arī citu acīs. Daudzi vīrieši uzskata, ka tikai vecumā pēc 40-50 sieviete kļūst ideāla. Un pēc fiziologu domām, tieši tuvojoties 50-gadu slieksnim sievietes augums iegūst vislabākās formas, maigumu un apveidus.

Iemīlēt sevi – tas nozīmē pieņemt sevi tādu kāda tu esi. Vispirms iemīli sevi ar visiem saviem trūkumiem. Un rezultātu ieraudzīsi tūlīt pat. Uz jautru, dzīvi un cilvēkus mīlošu sievieti vīriešiem rodas automātiska tēviņa-iekarotāja reakcija. Jo sievietē galvenais ir viņas radošā enerģija. Bet tev šīs enerģijas šobrīd ir pārpārēm. Tērē to sev par prieku.

Upura scenārijs. „Negaidītā mīlestība”.

„Vispār jau es esmu veca, – domā mūsu varone. -Vispār man jau laiks pie miera”. Ļoti bieži tieši šādas dāmas, kas savu seksualitāti jau aizsūtījušas pensijā, pārtver „Amora atriebība”. Sievietes sirdī tieši pret to, kas kā likums ir vienaldzīgs, mostas spēcīga, kaislīga, neprātīga mīlestība. Viņa neko tādu nekad nav izjutusi. Bet, ja arī izjuta, tad sen par to bija aizmirsusi.

Kopā ar mīlestību viņai uzveļas arī vesels citu problēmu kamols. Pirmkārt, nepilnvērtības sajūta. Viņa sevi šausta visā nopietnībā: „Kā es tā – tādā vecumā!” Otrkārt, vainas sajūta. Sieviete neko neprasa pretim. Viņa vienkārši vēlas atdot visu, ko vien spēj. Mīļotā dēļ viņa gatava pazemoties un būt upura lomā. Un tajā slēpjas viņas laime.

Bet tā nav tikai mīlestība, tā ir apsēstība. Ar greizsirdību, sāpēm un aizvainojumu.

Kā tad rīkoties?

Šis „uzbrukums” tiek izskaidrots šādi: nobriedušā sievietē ne tikai daudz seksuālās un radošās enerģijas, bet gan ĻOTI daudz. Un tai nepieciešams kaut kur izpausties. Iespējams, ka dāma visu savu mūžu bija iespīlēta darba, noteikumu un ģimenes problēmu spīlēs un nespēja sevi izjust kā sieviete. Lai šīs mokas pārtrauktu, šobrīd viņai ir pienākums par tādu kļūt. Pateikt „jā” skaistiem tērpiem, kosmētikai, dejām, sieviešu žurnāliem un pilnvērtīgam seksam ar neizbēgamo orgasmu.

Viegli pateikt „jā”, bet grūti izdarīt? Tad vismaz pasaki sev to! Tad puse jau būs darīta! Un tad sev atļauj to, ko vienmēr liedzi un priekš sevis uzskatīji par nepieņemamu. Sāc vadīt automašīnu vai atļauj sev no sākuma līdz pašām beigām noskatīties erotisku filmu. Savu kaisli novirzi uz sevi. Un nedzen savu seksualitāti dziļi atpakaļ, tā tevi dedzinās vēl vairāk. Gluži pretēji – atklāj to!

Palīdzi sev atklāt savu sievišķību.

vederdejas-pec-50 (2)Iemācies dejot vēderdejas. Šobrīd tas nav sarežģīti – izpēti tikai sludinājumus. Labāku „ķermeņa psihoterapiju” neatrast. Vēderdejas ne tikai palīdz vieglāk pārciest fizioloģiskās pārmaiņas, atbrīvoties no sāpēm un saspringuma, bet arī pareizi novirza sievišķo enerģiju. Tās ievērojami uzlabo veselību un sievietes skaistumu.

Iesaisties radošā darbā. Radošums ir sievietes stihija. Šobrīd, esot savas seksualitātes virsotnē, tu vari sasniegt to, par ko pat nesapņoji. Ja tu nekad neko neesi rakstījusi vai zīmējusi, tad būsi ļoti pārsteigta, kad kādu dienu tev radīsies dzejolis vai „pati” uzzīmēsies glezna. Seko šiem motīviem un atklāj savu būtību.

Uzrīko dažreiz laimes vakarus tikai sev vienai. Ja pēkšņi atrodas vakars, kad tu vari pabūt viena, priecājies. Iededz sveces, ieslēdz iemīļoto mūziku. Ielej lielā vāzē ūdeni un noliec to uz galda. Ūdens ir sievišķās enerģijas simbols. Dejo, guli, plivini kājas, pucējies, smejies. Ik pēc brīža lūkojies uz sevi visos spoguļos un stāsti sev cik tu esi satriecoši skaista.

Tu teiksi, ka tas viss skan muļķīgi? Vieglāk būtu pierādīt Fermā teorēmu? Tieši tāpēc tev šādi vakari nepieciešami vēl vairāk.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 • Kurā vecumā sieviete ir visseksuālākā? Kāds teiks 30 gadu vecumā. Bet britu pētnieki ir noskaidrojuši, ka daudz vēlāk. Tika veikta 2000 sieviešu ...

 • Sieviešu seksualitāte – tā ir pats pirmais un pats svarīgākais vīrieša iespaids par sievieti. Un tieši tāpēc daudzas sievietes visu laiku cenšas p ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata